facebook
Peru - za objevy říše Inků a Chachapoyas s průvodcem -

Peru - za objevy říše Inků a Chachapoyas s průvodcem

11 nocí od
Peru, Poznávací zájezdy

Peru - za objevy říše Inků a Chachapoyas s průvodcem

Poodhalte tajemství Peru, krásu jeho přírodu a bohatou historii s CK Marco Polo.
Vypravte se s průvodcem za poznáním říše Inků a jejich nejslavnějších konkurentů - tajemné říše Chachapoyas ze severního Peru. 
Během cesty poznáte klasické incké památky v Cuzcu, Posvátném údolí a  samozřejmě i Machu Pichu (v ceně jsou 2 vstupy) a v druhé části cesty se přesunete na severovýchod země, kde na dohled Amazonského pralese existovala kultura Chachapoyas, která po sobě zanechala mnoho úchvatných památek, včetně pevnosti Kuelap, přezdívané "Druhé Machu Picchu". 
Na přání je možné celý program upravit a přizpůsobit na míru, včetně zajištění českého průvodce, navštívit např. oblast jezera Titicaca, Amazonie, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Kompletní program bez starostí se zajištěním dopravy, ubytování, vstupů, přeletů a průvodce.
  • Kromě klasického okruhu poznáte odlehlé, neméně krásné a zajímavé Chachapoyas.
  • Fakultativně rozšíření o jezero Titicaca, koloniální Arequipa, kaňon Colca, Amazonie...
  • Soukromý český průvodce na vyžádání pro privátní skupinky.

1. den: ODLET DO LIMY
Odlet do Limy. Po příletu ubytování v hotelu a přenocování.

2. den: LIMA - CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco) - 2800 m.n.m (Posvátné údolí)
Po snídaní odlet do Cuzca a do Posvátného údolí Inků, které vás uvítá v celé své kráse. Nádherná příroda obklopená andskými velikány. Ubytování na 2 noci v Posvátném údolí.

Stravování v ceně: snídaně

3. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Dnes se vypravíte za inckými památkami a přírodou a úchvatnými scenériemi vysokých hor. Čeká vás městečko Chinchero, které leží cca 30 km od Cuzca a je obklopeno celoročně zasněženými vrcholky hor, to vše na pozadí incké pevnosti Tupac Yupanqui. Pak se podíváte do „výzkumného zemědělského centra“ Incké říše v Moray, krásného a kuriózního inckého archeologického komplexu tvořeného kolosálními soustřednými terasami napodobujícími velký amfiteátr a shlížející na údolí Urubamba.
Dále si prohlédnete a projdete Maras, slavné a starobylé solné doly z koloniální éry. Kontrast jeho bílých jezírek se zeleným údolím je impozantní a nepřehlédnutelný pro velkolepou pohlednici Posvátného údolí Inků. Odtud sejdeme pěšky dolů do údolí do skvělé restaurace na oběd u řeky Urubamba.
Po obědě si pojedete prohlédnout si chrám a pevnost Ollantaytambo se stejnojmenným městečkem, které je obýváno již od inckých dob. Samotná pevnost byla významným místem odporu proti španělské nadvládě a má tak své důležité místo v peruánských dějinách. Dnes je „Ollanta“ takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

4. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - MACHU PICCHU
Nadmořská výška: 2800 m.n.m (Posvátné údolí) - 2430 m.n.m (Machu Picchu)
Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Časně ráno odjedete na nádraží v Ollantaytambo a pak vlakem do Aguas Calientes.
Po příjezdu vyjedete autobusem k citadele, kde vás čeká prohlídka se zkušeným průvodcem, volný čas na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd dolů do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne ubytování hotelu v městečku v Machu Picchu Pueblo (Aguas Calientes).

Stravování v ceně: snídaně

5. den: MACHU PICCHU - CUZCO
Nadmořská výška: 2800 m.n.m (Posvátné údolí) - 3400 m.n.m. (Cuzco)
Dopoledne vás čeká výstup na Machu Picchu Mountain.
Úsilí, které do výstupu vložíte se vám, ale mnohokrát vrátí - v ranním vycházejícím slunci se vám naskytne zcela nový, úchvatný pohled (doslova z ptačí perspektivy) na Machu Picchu.
Během samotného výstupu a nakonec v nejvyšší části budete moci obdivovat posvátná a tajemná zákoutí Machu Picchu a obdivuhodné terasy postavené vysoko nad propastí. Jakmile se rozpustí okolní mlžný opar, ztracené město Inků se vám objeví v celé své kráse: zelené terasy, působivé obřadní svatyně, kamenné schodiště i pečlivě plánované městské části. Budete mít impozantní pohled na Machu Picchu v celé své kráse, vrchol hory Vilcanota a okolní hory.
Odpoledne odjezd do vlakem do Ollantaytambo a autem zpět do Cuzca. Přenocování v Cuzcu.

Stravování v ceně: snídaně

6. den: STAROBYLÉ CUZCO
Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman - obrovskou a impozantní pevností s kolosálními stavbami s nádhernými výhledy. Pak vaše dobrodružství pokračuje v incké svatyni Qenqo, kde si prohlédnete obětní oltář zasazený do skalní jeskyně. Nakonec dorazíte na vyhlídku Puca Pucara v místě incké vojenské pevnosti a do Tambomachay - inckých lázní. Poté se zastavíte v centru na oběd (není v ceně).
Odpoledne začíná prohlídka města s návštěvou náměstí San Cristobal, odkud si vychutnáme panoramatický výhled na město. Poté navštívíte lokální trh San Pedro, abyste nasáli jeho místní chutě a seznámili se s dalšími produkty pěstovanými v této oblasti, které zásobují celé město. Poté vás v celé své nádheře přivítá chrám Korikancha; tento chrám, jehož kečuánský název znamená "Zlatá ohrada", nás dodnes oslňuje představou svých zlatem pokrytých stěn. Poté přijde na řadu návštěva kostela Santo Domingo. Ze San Blas, čtvrti řemeslníků, se projdeme do ulice Hatun Rumiyoc a zastavíme se u paláce Inca Roca, kde dnes sídlí arcibiskupský palác, a také u slavného Dvanáctiúhelníkového kamene. Na konci dojdete procházkou na Hlavní náměstí, kde si prohlédnete katedrálu a její cenná a krásná koloniální díla.

Stravování v ceně: snídaně

7. den: CUZCO - LIMA - CHACHAPOYAS
Dnešní dnes začne vaše další část peruánského dobrodružství. Odletíte do severní části Peru zvané Chachapojas (Čačapojas) odkud se vydáte na 5 denní cestu po mnoha lokalitách, památkách a nádherné přírodě, kterou ovládala kultura Sachapuyos, neboli Chachapoyas.
Tato cesta, která vás zavede na hranici, kde k nám stále promlouvá příroda, dobrodružství a neuvěřitelné stopy předků. Každý, kdo se do tohoto kraje dostal, byl uchvácen jeho krásou. Prozkoumáte citadelu Kuelap, obrovský vodopád Gocta, mauzolea v Revaši, sarkofág v Karajia, mumie v laguně Kondorů. 

Cestou do hotel navštívíme město, které bylo původně založeno španělskými dobyvateli a pojmenováno San Juan de la Frontera. Krátká procházka z náměstí Plaza Burgos na jednu z hlavních ulic města směrem k náměstí Plaza de Armas v Chachapoyas, několika koloniálními domy s tradičními balkony, městským palácem a strohou katedrálou.

Stravování v ceně: snídaně

8. den: CHACHAPOYAS - MAJESTÁTNÍ VODOPÁD GOCTA
Vydáme se k vodopádu Gocta. Cestou se budeme kochat velkou rozmanitostí flóry a fauny a nádherným výhledem na vodopád. Vodopád Gocta, místně známý jako "La Chorrera", je vysoký 771 metrů a je považován za jeden z nejvyšších na světě. Je dokonalým prostředím pro tukany, opice a dokonce i pumy. Nachází se v rozsáhlém lese zahaleném mlhou a v tomto prostředí se nachází dalších asi dvacet vodopádů. Oblast nabízí krásnou kombinaci geografie a historie, která vytváří kouzelné místo. Návrat do hotelu.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

9. den: SARKOFÁGY V KARAJIA A JESKYNĚ QUIOCTA
Ráno odjezd do vesnice Cruz Pata, abychom se později vydali na pohřebiště Karajía. Cestou si vychutnáte panoramatický výhled na náměstí Plaza de Armas v Luyi. Cruz Pata, známá jako Meseta de las Cruces (náhorní plošina křížů), je výchozím bodem naší cesty, po které se pěšky nebo na koni dostaneme do Karájí asi za 30 minut. Budeme obdivovat sarkofágy z Karajie, které patří předincké kultuře Chachapoyas, jsou vyrobeny z kamene, dřeva a hlíny s antropomorfní podobou, jsou jedinečné svého druhu díky své kolosální velikosti (až 2,5 m vysoké) a velmi pečlivému řemeslnému zpracování. Uvidíme, že i přes uplynulý čas se díky tomu, že se nacházejí v nejvyšší části obtížně přístupného útesu, zachovaly ve velmi dobrém stavu.
Návrat na oběd do města Luya.
Později návštěva jeskyní Quiocta, rozmarného díla matky přírody, které se nachází v okrese Lamud v provincii Luya. V těchto jeskyních bylo objeveno sedm sálů se stalagmity a stalaktity, kterým byla přiřazena různá jména podle jejich podivných tvarů. Noc strávíme v městečku Lamud.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

10. den: PEVNOST A CITADELA KUELAP
Ráno odjezd do Kuelap, majestátního architektonického díla Chachapoyů. Cestou si uděláme zastávku, abychom se pokochali panoramatickým výhledem na archeologické naleziště Macro , které se nachází na úbočí hory naproti řece Utcubamba. Příjezd do vesnice Nuevo Tingo, kde nastoupíme do autobusu, který nás převeze ke stanici lanové dráhy (la estación del Teleférico). Dramatické stoupání z 2000 m n. m. do 3000 m n. m. až do La Malca. Od tohoto místa půjdeme 2,5 km až k Citadele. Ti, kteří si to přejí, mohou vystoupat na koni po stezce.

Kuelap je postaven na vrcholu hory Barreta, což z něj díky kolosálním stěnám a srázům činí nedobytné místo. Jeho kruhové stavby zdobené vzory ve tvaru kosočtverce jsou jedním z jeho hlavních znaků. Složitá vnitřní architektura svědčí o jeho funkci dobře organizované společnosti. Spolu s okolní krajinou je přírodní podívaná, kterou toto místo nabízí, nezapomenutelná. Sestup do Nuevo Tingo. Oběd. Odjezd do vesnice Leymebamba.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

11. den: MAUZOLEA A MUZEUM MUMIÍ
Odjezd do vesnice San Bartolo, kde se vydáme na 2 km dlouhou procházku k mauzoleím Revash. Tyto pohřební domy, které mohou mít až tři patra, byly postaveny na strmých skalách a dodnes si zachovaly stěny natřené okrově červenou a krémovou barvou. Mauzolea lze pozorovat z dálky. Návrat do Leymebamby. Oběd. Poté vstup do muzea mumií v Laguně kondorů. V jeho zahradách byla vysazena sbírka orchidejí s více než 100 místními druhy. V tomto muzeu je uložena velmi cenná sbírka kipu, starobylého systému incké kontroly používaného pro evidenci úrody a zvířat. V klimatickém skladu jsou uloženy některé z 240 mumií nalezených v Laguně kondorů, která se nachází ve výšinách této oblasti. Návrat do Chachapoyas.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

12 den: CHACHAPOYAS - LIMA - ODLET DOMŮ
Dnes nás čeká rozloučení s Peru, návrat zpět do Limy a odlet zpět domů.

Stravování v ceně: snídaně

13. den: PŘÍLET
Přílet domů.

Cena zahrnuje

* letenku v ekonomické třídě z Prahy, Vídně nebo Berlína do Limy a zpět s příručním zavazadlem. Velké zavazadlo lze jednoduše doobjednat podle požadované váhy a počtu kusů (cena na vyžádání).
* letenku Lima - Cusco - Jaen - Lima v optimální knihovací třídě
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech kategorie 3-4*
* stravování: dle programu (minimálně snídaně, po většinu programu polopenze)
* všechny výlety a dopravu dle programu s místním anglicky mluvícím průvodcem (privátní česky mluvící průvodce na vyžádání)
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně 2 vstupních povolení na Machu Picchu + Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu)
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 15 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele - Poznávací zájezdy | Peru

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

12

Poznejte Peru v maximálním komfortu s privátním průvodcem, luxusním ubytováním i treky krajinou, která vás vezme za srdce.
Tento exkluzivní program připravujeme a upravujeme na míru pouze vážným zájemcům o nadstandardní služby, to je i důvod proč zde neuvádíme cenu. Ta je závislá na službách, ubytování, nebo i dopravě v business třídě, které si budete přát do programu zahrnout. Celý program, včetně termínu i délky cesty lze upravit. Pro detailní nabídku nás, prosím, kontaktujte.

Detail Termíny a ceny +
Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

32 500 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Peru s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

To nejlepší z Peru s českým průvodcem

95 900 Kč 9

Cestujte v malé skupince jen 6-8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.

Proč do Peru s CK Marco Polo?
- exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

Detail Termíny a ceny +
loading