facebook
Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem -

Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem

12 nocí od 72 050 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem

Peru je zpět - majestátní a nádherné. Zažijte to nejlepší s CK Marco Polo v komfortu s místním anglicky mluvícím průvodcem (český průvodce na vyžádání pro skupinu min 4-6 os.) a se všemi výlety i vstupy v ceně, včetně přeletu na Nazcou! 

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Vypravte se s námi navštívit impozantní stavby postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké, jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se s námi do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi planiny Nazca, kaňon Colca, jezero Titicaca, Cuzco, Posvátné údolí, Machu Picchu a další místa.

Aktuální podmínky cest do Peru naleznete na na peru.travel

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Jeden z nejoblíbenějších programů: v pohodlí kvalitních hotelů, skvělých průvodců, se všemi vstupy a dopravou. Soustřeďte se jen na zážitky a užívejte si exotické Peru s jeho rozmanitou přírodou a úchvatnou historií a kulturou. Během cesty se nemusíte se o nic starat a obtěžovat se zařizováním čehokoliv - my jsme pro Vás vše zařídili.
  • Nevybrali jste s z naší nabídky, nebo byste chtěli program upravit - prodloužit, zkrátit, zkombinovat např. s Chile, Bolívií, Ekvádorem nebo jinou zemí? Neváhejte na kontaktovat. Vaše přání umíme zařídit.
  • Fakultativní rozšíření - AMAZONIE (viz. detailní program)

1. den: Odlet z Prahy, nebo Berlína do peruánské Limy.

Odlet z Prahy, nebo Berlína přes Amsterdam do Limy, kde přistanete ještě tentýž den navečer. Doprava a ubytování v hotelu. 

2. den: LIMA

Vaše peruánské dobrodružství začíná - dopoledne vás čeká půldenní prohlídka města s průvodcem. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

Stravování v ceně: snídaně (při letu z Prahy)

3. den: PERUÁNSKÉ GALAPÁGY A NAZCA

Ráno odjezd prémiovým autobusem do pobřežního Paracasu, regiónu prastaré stejnojmenné indiánské kultury. Odtud plavba lodí (cca 2 hod) k ostrůvkům Ballestas (peruánských Galapág). Po cestě spatříte první obrazce, které kultura Paracas vytvořila, mnohem dříve než vznikla kultura Nazca. Na ostrovech můžete pozorovat Humboltovy tučňáky, lachtany, pelikány a další mořské ptáky. Po návratu do přístavu se přesunete dále do Nazca, kde se ubytujete v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně

4. den: PŘELET NA NAZCOU (v ceně!)

Po snídani nasednete do letadla, kterým se proletíte přímo nad světoznámými obrazci (v ceně!). Uvidíte slavného Kolibříka, Opici, Kondora, Pavouka i Kosmonauta. Po nádherném zážitku letu nad úchvatnou krajinou „ozdobenou“ obrazci se vydáte na cestu do Arequipy.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

5. den: AREQUIPA - ve stínu posvátných sopek
Odpoledne půldenní prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m a je obklopené třemi posvátnými sopkami. Vypravíte se do historické části San Lazaro a projdete se po malebných uličkách směrem k hlavnímu náměstí. Na Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Ve čtvrti Yanahuara můžete obdivovat koloniální andaluský styl. Vrcholem prohlídky je návštěva 400 let starého kláštera Santa Catalina.

Stravování v ceně: snídaně 

6. den: KAŇON COLCA - jeden z nejhlubších kaňonu světa

Časně ráno odjezd k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve vás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina. Pak přejedete rezervaci Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíte v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skočí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujete. Odpoledne čas na horké prameny a relax v nádherné vysokohorské přírodě. 

Stravování v ceně: snídaně / oběd

7. den: POZOROVÁNÍ KONDORŮ A JEZERO TITICACA

Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. Shlédněte z vyhlídky Condor Cross do 1 200 metrů hlubokého kaňonu a pozorujte majestátní kondory jak stoupají do závratných vysokých výšek. 
Po pozorování kondorů se vydáte na asi 6 hod. cestu k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta je dlouhá, ale je opravdu úchvatná. Večer dorazíte k jezeru Titicaca, kde se ubytujete a přenocujete.

Stravování v ceně: snídaně

8. den: PLAVBA PO JEZEŘE TITICACA

Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. 
Čeká vás plavba po jezeře do míst, kde žil kmen Uros a prohlédnete si plovoucí rákosové ostrůvky Los Uros. Pak se vydáte na ostrov Taguile, kde místní stále žijí tradičním životem po vzoru svých předků.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

9. den: ALTIPLÁNO A CESTA DO CUZCA

Dnes vstoupáte do výšky 5 000 m n.m.. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano. Z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cusca se ubytujete v hotelu.  

Stravování v ceně: snídaně / oběd

10. den: STAROBYLÉ CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete brzy ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay. Odpoledne se podíváte na centrum města. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

11. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - svět mezi Machu Picchu a Cuzcem

Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do posvátného údolí začnete ve vesničce Chincero s inckým archeologickým komplexem a hezkou koloniální atmosférou. Pak následuje další div - kolosální incké terasy v Moray. Po obědě vás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s chrámem Deseti oken a s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

12. den: CÍL CESTY: MACHU PICCHU

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno cesta vlakem do Aguas Calientes a pak komentovaná prohlídka s průvodcem v Machu Picchu. Volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Pozdě odpoledne přesun do hotelu v Cuzcu.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

13. den: ODLET DOMŮ

Během dne odjezd na letiště a cesta přes Limu zpět do Evropy.

Stravování v ceně: snídaně

14. den: Přílet domů.

Cena zahrnuje

* letenku v ekonomické třídě z Praha nebo Berlína do Limy a zpět s příručním zavazadlem. Velké zavazadlo lze jednoduše doobjednat podle požadované váhy a počtu kusů 
* letenku Cusco - Lima v optimální knihovací třídě
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech vybrané kategorie
* stravování: dle programu (minimálně snídaně, po většinu programu polopenze)
* všechny výlety a dopravu dle programu s anglicky mluvícím průvodcem ve skupině s dalšími účastníky
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu
* přelet na Nazcou
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Pozn: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10 USD na osobu a den) - není povinné
* letištní taxa u přeletu nad Nazcou (cca. 16 USD)

1. den: ODLET DO PERU

Odlet z Prahy do Limy s přestupem.
Na letišti v Limě vás bude očekávat řidič, který vás odveze z letiště do hotelu (nemusíte se tak snažit složitě dostat do hotelu a po dlouhé cestě podstupovat těžkosti s hledáním správné dopravy, ale plně se soustředit na nové zážitky, které vás během nadcházející dovolené čekají), kde se ubytujete a poté můžete vyrazit na první peruánskou večeři.
2. den: LIMA

Dopoledne vás čeká půldenní prohlídka města s průvodcem. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. A poctivě řečeno, povedlo se mu to. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě kloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky. Monumentální katedrála s arcibiskupským palácem měly ohromit porobené indiánské kmeny a ohromují i nás. Jsou zapsány na seznamu UNESCO a při jejich návštěvě pochopíte, jaký šok prožila incká říše při příchodu Španělů.
Snídaně


3. den: LIMA - PARACAS -NAZCA

Ráno vás čeká odjezd prémiovým autobusem do pobřežního města Paracasu, regiónu prastaré stejnojmenné indiánské kultury, která předcházela kultuře Nazca. Odtud se vydáte k na výlet (cca 2 hod) k ostrůvkům Ballestas (peruánských Galapág). Po cestě spatříte ještě další obrazce, které kultura Paracas vytvořila, mnohem dříve než vznikla kultura Nazca. Na ostrovech můžete pozorovat Humboltovy tučňáky, lachtany, pelikány a další mořské ptáky. Po návratu do přístavu se přesunete dále do Nazca, kde se ubytujete v hotelu.

Snídaně


4. den: NAZCA - AREQUIPA

Po snídani se přesunete na letiště, kde nasednete do letadla, kterým se proletíte přímo nad světoznámými obrazci (v ceně!). Uvidíte slavného Kolibříka, Opici, Kondora, Pavouka i Kosmonauta. Po nádherném zážitku letu nad úchvatnou krajinou „ozdobenou“ obrazci se vydáte na cestu do Arequipy.

Snídaně - oběd


5. den: AREQUIPA

Arequipa – ve stínu posvátných sopek
V roce 1540, jen pět let po založení Limy, založil Arequipu na popud Francisca Pizzarra Garci Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to. „Bílé město“, jak je Arequipa nazývána nás nadchne svou katedrálou, klášterem Santa Catalina, jezuitským kostelem La Compania, ale hlavně svou atmosférou, kavárnami a malými restauracemi, pohodou a úchvatným pohledem na okolní vrcholky And.

Odpoledne vás čeká půldenní prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m.

Na hlavním náměstí, Plaza de Armas, si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou původem z Lille ve Francii. Dále uvidíme jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, až do roku 1970 uzavřený pro veřejnost, má téměř 400letou historii a ještě dnes je domovem několika jeptišek, většinou dcer bohatých španělských šlechticů. Po prohlídce se vrátíte zpět do hotelu.

Snídaně


6. den: AREQUIPA - KAŇON COLCA

Arequipa - Kaňon Colca (vesnička
Chivay – 3 600 m n.m.)
Časně ráno se s Vaším průvodcem vypravíte k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve vás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. Celé věky se na této straně hor muselo šetřit s vodou a lidé se tu museli naučit žít v podmínkách, které Evropané pokládali za pustinu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina a začnete vnímat barvy a světlo úplně jinak, než doposud. Pak přejedete rezervaci Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíte v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skočí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujete.

Snídaně - oběd


7. den: KAŇON COLCA - PUNO (TITCACA)

Kondor je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat. Na vyhlídce „Condor Cross“ bohužel nebudete sami – i sem už došla masová turistika, ale za zastávku to opravdu stojí. Cestu zpět si zpestříte zastávkami v tradičních andských vesničkách, i když slovo tradiční je třeba brát trochu s rezervou. Turistický ruch ovlivňuje alespoň zčásti život všech v dosahu kaňonu Colca.

Po pozorování kondorů (cca ve 13:00) se vydáte na asi 6 hod. cestu do Puna, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta bude trvat skoro 6 hodin, ale je opravdu úchvatná. Večer dorazíte k jezeru Titicaca, kde se ubytujete a přenocujete.

Snídaně - oběd


8. den: JEZERO TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. Co asi cítili Španělé, když k jezeru v 16. století dorazili? Tady jim kmen Aymara nedal nic zadarmo, tady si museli dobyvatelé urvat každý kousek země silou. Stejně tak Inkové měli po celou dobu existence své říše čas od času s Aymara problémy. Aymara žili a žijí na pobřeží okolo jezera. Na jezeře žil kmen Uros a za ním se vydáte lodí. Nenechte si vnutit iluzi, že příslušníci kmene doposud žijí na trávových ostrůvcích Los Uros, navíc tradičním způsobem. To už dávno ne. To byste byli zklamaní. Když ale přijmete, že se jedná o skanzen, který ukazuje, jak žili Uros v době příchodu Španělů, budete naprosto spokojeni. Prohlídnete si i ostrov Taguile a užijete si plavbu po hladině Tititcaca.

Snídaně - oběd


9. den: PUNO – CUSCO

Přes hory a doly
Dostat se od jezera Titicaca do Cusca lze mnoha způsoby. Můžete letět letadlem, můžete jet vlakem nebo se rozhodnout přejet Andy v autě nebo autobusu. Každá z možností má něco do sebe, ale naše zkušenost nás vedla k rozhodnutí zahrnovat do svých programů přejezd hor v autobusu (autě, minibusu). Vstoupat do výšky 5 000 m n.m. je přece zážitek. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano. Pocítíte nedostatek kyslíku a při zastávkách vystoupíme na pevnou zem v nejvyšších bodech. Inkové dokázali i v takových výškách budovat cesty a úspěšně hospodařit. Z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cusca se ubytujete v hotelu.

Snídaně - oběd


10. den: CUSCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete hodně brzo ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne se podíváte na centrum města. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude Vaší další zastávkou, na kterou navážete čtvrtí řemeslníků San Blas, Arcibiskupským palácem a prohlídku zakončíte katedrálou.


Cuzco je bezpochyby nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533. Cuzco dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuscu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Mezi nejvyhledávanější patří katedrála s černým Kristem, patronem města; hlavní náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády; jezuitský chrám, Pizarrův palác, katolický kostel a dominikánský klášter Santo Domingo, městské muzeum s exponáty s náboženskou tematikou a amfiteátr. Tajemné Cusco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.
Snídaně


11. den: CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do posvátného údolí začnete ve vesničce Chincero s inckým archeologickým komplexem a hezkou koloniální atmosférou. Pak následuje další div - kolosální incké terasy v Moray. Po obědě vás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s chrámem Deseti oken a s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.
Snídaně


12. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – MACHU PICCHU - CUZCO

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde Vás čeká komentovaná prohlídka s průvodcem a volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd autobusem do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne přesun vlakem do Ollantaytambo a transfer do hotelu v Cuzcu. Ubytování.


Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem.

Snídaně - oběd


13. den: CUZCO - LIMA – ODLET DOMŮ

Dopoledne volný program. Odpoledne vás čeká transfer na letiště a odlet do Limy a večer déle do Evropy.

Snídaně


14. den: PŘÍLET

Přílet zpět domů.Fakultativně: AMAZONIE

Zkompletujte Vaše peruánské dobrodružství a zažijte Amazonii.
Nabízíme Vám kompletní balíček pobytu na 3 dny a 2 noci v amazonské lodži (3* nebo 4* dle Vašeho výběru) s kompletním programem, stravováním (plná penze) a letenek (Cuzco-Puerto Maldonado-Lima)!
V případě zájmu Vám nabídneme delší varianty 4 dny a 3 noci, nebo 5 dní a 4 noci.

Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v Amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připraven výlet za lovem ryb. Nezapomeňte si sebou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

Detaily 3* lodge: Inkaterra Reserva Concepción
Detaily 4* lodge: Inkaterra Reserva Amazónica

 
Snídaně - oběd - večeřeCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

Peru - po stopách Inků s českým průvodcem

91 850 Kč 11

Zažijte nepopsatelnou krásu a historii Peru s CK Marco Polo a v doprovodu českého průvodce. To vše se všemi výlety i vstupy v ceně a v malé skupince 6-10 lidí.

Během 13 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se po stopách Inků, ale i jiných kultur, které na tomto území Jižní Ameriky existovali daleko dříve a než si vše podrobili španělští conquistadoři.


Na naší cestě nás čeká koloniální Arequipa, hluboký kaňon Colca s kondory, jezero Titicaca s indiány Aymara, hlavní město Inků, neboli Pupek světa Cuzco, nádherné Posvátné údolí i majestátní Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).

Po dohodě je možné celý program upravit a navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.


Detail Termíny a ceny +
loading