facebook
Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem -

Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem

12 nocí od 78 750 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru: země Inků, legend a bohů - 14 dní s průvodcem

Peru je zpět - majestátní a nádherné. Zažijte to nejlepší s CK Marco Polo v komfortu s místním anglicky mluvícím průvodcem (český průvodce na vyžádání pro skupinu min 4-6 os.) a se všemi výlety i vstupy v ceně, včetně přeletu na Nazcou! 

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Vypravte se s námi navštívit impozantní stavby postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké, jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se s námi do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi planiny Nazca, kaňon Colca, jezero Titicaca, Cuzco, Posvátné údolí, Machu Picchu a další místa.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Jeden z nejoblíbenějších programů: v pohodlí kvalitních hotelů, skvělých průvodců, se všemi vstupy a dopravou. Soustřeďte se jen na zážitky a užívejte si exotické Peru s jeho rozmanitou přírodou a úchvatnou historií a kulturou. Během cesty se nemusíte se o nic starat a obtěžovat se zařizováním čehokoliv - my jsme pro Vás vše zařídili.
  • Nevybrali jste s z naší nabídky, nebo byste chtěli program upravit - prodloužit, zkrátit, zkombinovat např. s Chile, Bolívií, Ekvádorem nebo jinou zemí? Neváhejte na kontaktovat. Vaše přání umíme zařídit.
  • Fakultativní rozšíření - AMAZONIE (viz. detailní program)
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

Skvělý poznávací zájezd 10.11.2022
V malé skupině 4 osob jsme absolvovali poznávací zájezd do Peru. Před odjezdem jsme měli trochu obavy ze zájezdu bez českého průvodce, ale ukázalo se, že to naopak byla velká výhoda. Partnerská organizace Marca Pola v Peru byla skvělá, všechno 100% fungovalo. Většinu programu jsme absolvovali individuálně, program zahrnoval vše důležité v Peru, byly zaplaceny všechny vstupy včetně letu v nad obrazci v Nazce, všude, kde to šlo, obědy v podobě švédský stolů, slušné hotely, prostě vše fungovalo perfektně a cena byla velmi přijatelná. Vřele doporučujeme.

Petr Svoboda

1. den: Odlet do peruánské Limy.

Odlet do Limy. Po příletu setkání s naším asistentem na letišti a doprava do hotelu, kde se ubytujete na 2 noci. 

2. den: LIMA

Vaše peruánské dobrodružství začíná - dopoledne vás čeká půldenní prohlídka města s průvodcem. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

Stravování v ceně: snídaně (při letu z Prahy)

3. den: PERUÁNSKÉ GALAPÁGY A NAZCA

Ráno odjezd prémiovým autobusem do pobřežního Paracasu, regiónu prastaré stejnojmenné indiánské kultury. Odtud plavba lodí (cca 2 hod) k ostrůvkům Ballestas (peruánských Galapág). Po cestě spatříte první obrazce, které kultura Paracas vytvořila, mnohem dříve než vznikla kultura Nazca. Na ostrovech můžete pozorovat Humboltovy tučňáky, lachtany, pelikány a další mořské ptáky. Po návratu do přístavu se přesunete dále do Nazca, kde se ubytujete v hotelu.

Stravování v ceně: snídaně

4. den: PŘELET NA NAZCOU (v ceně!)

Po snídani nasednete do letadla, kterým se proletíte přímo nad světoznámými obrazci (v ceně!). Uvidíte slavného Kolibříka, Opici, Kondora, Pavouka i Kosmonauta. Po nádherném zážitku letu nad úchvatnou krajinou „ozdobenou“ obrazci se vydáte nočním autobusem v luxusní turistické variantě na cestu do Arequipy.

Stravování v ceně: snídaně 

5. den: AREQUIPA - ve stínu posvátných sopek
Odpoledne půldenní prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m a je obklopené třemi posvátnými sopkami. Vypravíte se do historické části San Lazaro a projdete se po malebných uličkách směrem k hlavnímu náměstí. Na Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Ve čtvrti Yanahuara můžete obdivovat koloniální andaluský styl. Vrcholem prohlídky je návštěva 400 let starého kláštera Santa Catalina.

Stravování v ceně: snídaně 

6. den: KAŇON COLCA - jeden z nejhlubších kaňonu světa

Časně ráno odjezd k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve vás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina. Pak přejedete rezervaci Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíte v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skočí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujete. Odpoledne čas na horké prameny a relax v nádherné vysokohorské přírodě. 

Stravování v ceně: snídaně / oběd

7. den: POZOROVÁNÍ KONDORŮ A JEZERO TITICACA

Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. Shlédněte z vyhlídky Condor Cross do 1 200 metrů hlubokého kaňonu a pozorujte majestátní kondory jak stoupají do závratných vysokých výšek. 
Po pozorování kondorů se vydáte na asi 6 hod. cestu k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta je dlouhá, ale je opravdu úchvatná. Večer dorazíte k jezeru Titicaca, kde se ubytujete a přenocujete.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

8. den: PLAVBA PO JEZEŘE TITICACA

Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. 
Čeká vás plavba po jezeře do míst, kde žil kmen Uros a prohlédnete si plovoucí rákosové ostrůvky Los Uros. Pak se vydáte na ostrov Taguile, kde místní stále žijí tradičním životem po vzoru svých předků.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

9. den: ALTIPLÁNO A CESTA DO CUZCA

Dnes vstoupáte do výšky 5 000 m n.m.. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano. Z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cusca se ubytujete v hotelu.  

Stravování v ceně: snídaně / oběd

10. den: STAROBYLÉ CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete brzy ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay. Odpoledne se podíváte na centrum města. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí.

Stravování v ceně: snídaně

11. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - svět mezi Machu Picchu a Cuzcem

Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do posvátného údolí začnete ve vesničce Chincero s inckým archeologickým komplexem a hezkou koloniální atmosférou. Pak následuje další div - kolosální incké terasy v Moray. Pak se vydáme do  Maras, která je známá svými solnými doly. Krása jeho více než 3000 solných jezírek kontrastuje s majestátností údolí. Po obědě vás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s chrámem Deseti oken a s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

12. den: CÍL CESTY: MACHU PICCHU

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno cesta vlakem do Aguas Calientes a pak komentovaná prohlídka s průvodcem v Machu Picchu. Volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Pozdě odpoledne přesun do hotelu v Cuzcu.

Stravování v ceně: snídaně / oběd

13. den: ODLET DOMŮ

Během dne odjezd na letiště a cesta přes Limu zpět do Evropy.

Stravování v ceně: snídaně

14. den: Přílet domů.

Cena zahrnuje

* letenku v ekonomické třídě do Limy a zpět s příručním zavazadlem v optimální (nejlevnější) knihovací třídě. Velké zavazadlo lze jednoduše doobjednat podle požadované váhy a počtu kusů.
* letenku Cuzco - Lima v optimální knihovací třídě
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech vybrané kategorie
* stravování: dle programu (minimálně snídaně, po většinu programu polopenze)
* 1x cesta nočním autobusem 4. den Nazca > Arequipa
* všechny výlety a dopravu dle programu s anglicky mluvícím průvodcem ve skupině s dalšími účastníky
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu
* přelet na Nazcou
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Pozn: rozsah a kvalita výše uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

Cena nezahrnuje

* osobní výdaje
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10 USD na osobu a den) - není povinné
* letištní taxa u přeletu nad Nazcou (cca. 22 USD)

Den:1. Odlet do Limy
2. den: LIMA


Snídaně


3. den: LIMA - PARACAS -NAZCA


Snídaně


4. den: NAZCA - AREQUIPA


Snídaně


5. den: AREQUIPA


Snídaně


6. den: AREQUIPA - KAŇON COLCA


Snídaně - oběd


7. den: KAŇON COLCA - PUNO (TITCACA)


Snídaně - oběd


8. den: JEZERO TITICACA


Snídaně - oběd


9. den: PUNO – CUSCO


Snídaně - oběd


10. den: CUSCO


Snídaně


11. den: CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ


Snídaně


12. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – MACHU PICCHU - CUZCO


Snídaně - oběd


13. den: CUZCO - LIMA – ODLET DOMŮ


Snídaně


14. den: PŘÍLET

Fakultativně: AMAZONIE


Snídaně - oběd - večeřeCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10. - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

Peru s českým průvodcem - garantovaný termín od 19.10.

59 600 Kč 9

Garantovaný termín od 19.10. 2023 se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem a překladatelem.
Vzhledem k aktuálním turbulentním cenám nenabízíme v ceně letenku do Limy. V případě zájmu vám její cenu, ať už z Prahy, Vídně nebo odkudkoliv jinde rádi ověříme na vyžádání. Výhodnější ceny jsou s přestupem se dvěma přestupy (EU + USA), vyšší ceny s jedním přestupem v EU.

Detail Termíny a ceny +
Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

28 950 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
Peruánské poklady - 9 dní - Poznávací zájezdy | Peru

Peruánské poklady - 9 dní

62 390 Kč 7

Poodhalte tajemství Peru, krásu jeho přírodu a bohatou historii s CK Marco Polo.
Během 9 denní cesty poznáte velké množství památek i nádhernou přírodu v náručí andských velikánů. Vypravíme se nejen do centra incké kultury ve starobylém Cuzcu, ale i po stopách před-inckých kultur.

Kromě Cuzca si prohlédnete stavby a přírodu Posvátného údolí, na jehož konci stanete na majestátním Machu Picchu s extra výstupem na Machu Picchu Mountain (případně Huyana Picchu).


Na přání je možné celý program upravit a přizpůsobit na míru, včetně zajištění českého průvodce, navštívit např. oblast Amazonie, Chachapoyas, prodloužit pobyt v Cuzcu nebo Posvátném údolí, vypravit se na trek k oblíbené laguně Humantay, nebo do Duhových hor, případně i vylepšit ubytování o skvostné koloniální hotely.

Detail Termíny a ceny +
loading