facebook
Peru: Salkantay trek a krátký Inca Trail -

Peru: Salkantay trek a krátký Inca Trail

8 nocí od 35 500 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Peru: Salkantay trek a krátký Inca Trail

Salkantay trek a krátký, závěrečný úsek Inca Trail na Machu Picchu je ideální pro ty cestovatele, kteří chtějí zažít ultimátní v divočině a zároveň projít část původní incké stezky. Tento nádherný trek vás zavede přímo od řeky Apurimac k řece Urubamba a kolem úchvatné hory Salkantay, s odbočkami stoupá přes vysoké horské masivy a klesá do strmých údolí a prochází částmi mlžného oblačného pralesa. V samotném závěru se pak i vy vydáte po stopách Inků na Inca Trail! Starobylá a odlehlá stezka vás zavede přes archeologická naleziště, ke Sluneční bráně Intipunku a dále k majestátnímu Machu Picchu.
Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Určitě Vám ale doporučujeme přidat minimálně jeden den navíc pro pobyt v Cuzcu - toto nádherné město si to bezpochyby zaslouží. Detaily v kanceláři Marco Polo.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • Užijte si poklidnější Salktay trek a nevynechejte nic z návštěvy Machu Picchu.
 • Finální úsek treku skrze Sluneční bránu Intipunku na slavném Inca trailu.
 • Kompletní zajištění s anglicky mluvícím průvodcem včetně nosičů.
 • Vstupy na Machu Picchu v ceně (doporučujeme zvážit zakoupení vstupu na Machu Picchu Mountain, Huayna Picchu nebo Huchuy Picchu.
 • Letenky do /z Cuzca na vyžádání.

Salkantay Trek je skvělou alternativou k Inka Trail na Machu Picchu. Při této túře budete mít možnost vidět některá z nejkrásnějších míst v okolí Cuzca, zasněžené hory a také projít průsmykem Salkantay, v nadmořské výšce 4650 m.n.m. (samotný vrchol Salkantay je ve výšce 6 271 m.n.m. 
Výlet po této trase nabízí úžasnou rozmanitost a dobrodružství, které nenajdete nikde jinde na světě. Představte si procházku s úchvatným výhledem na nejkrásnější hory světa, ledovcová jezera i prales.
Jaké jsou hlavní rozdíly, oproti klasickému Inca trailu?

 • Bez omezení povolenek: Na Salkantay Trek není potřeba speciální povolení, což umožňuje větší flexibilitu a dostupnost oproti Inca Trail.
 • Méně turistů: Salkantay Trek je méně frekventovaný, takže si můžete vychutnat klidnější a více osobní zážitek.
 • Rozmanitější krajina: Salkantay Trek nabízí širší škálu scenérií, od zasněžených vrcholů po tropické džungle.
 • Vyšší výšky: Salkantay Trek zahrnuje vyšší nadmořské výšky, přičemž průsmyk Salkantay dosahuje 4 650 metrů, což je větší výzva oproti Inca Trail.
 • Tradiční kultura: Salkantay Trek vede přes autentické horské vesnice, kde můžete zažít místní kulturu zblízka.
 • Náročnost: Salkantay Trek je fyzicky náročnější zejména díky vyšším výškám.
 • Počty osob
  Inca Trail:
  Na Inca Trail se denně vydává až 500 lidí (max. denní počet), včetně turistů, průvodců a nosičů. Kvůli omezení povolenek a vysoké poptávce je Inca Trail často přeplněný a doporučuje se rezervovat povolenky měsíce dopředu.
  Salkantay Trek: Na Salkantay Trek se denně vydává přibližně 50 až 200 turistů, což znamená méně lidí na trase a klidnější zážitek.
 • 1. den: PŘÍJEZD CUZCO
  Po přistání na mezinárodním letišti v Cuzcu na vás bude ve stanovený čas čekat náš zástupce, který vás vyzvedne na letišti a následně dopraví do vašeho hotelu.

  2. den: CUZCO - AKLIMATIZACE A VOLNÝ DEN
  Užijte si volný den v Cuzcu, projděte si jeho dlážděné uličky a trhy vlastním tempem. Odpoledne se s vámi spojí průvodce a domluví se na zítřejším ranním odjezdu na trek.

  Můžete se také připojit k naší prohlídce tohoto okouzlujícího bývalého hlavního města říše Inků s anglicky mluvícím průvodcem:
  Prohlídka začíná u kláštera Santo Domingo, budovy postavené na místě Koricancha, jednoho z nejvýznamnějších inckých komplexů zasvěcených uctívání slunce. Podle historických záznamů byly na původních stěnách chrámu vyobrazeny výjevy z přírody a byly pokryty plátkovým zlatem. Po Koricancha navštivte impozantní katedrálu na náměstí Plaza de Armas a poté se vydejte na okolní kopce, kde se nachází pevnost Sacsayhuamán a nabízí panoramatický výhled na Cuzco. Pokračujte do Qenqo, archeologického naleziště, kde podle pověsti Inkové prováděli náboženské rituály pro zlepšení úrody. Prohlídku zakončíte v Puka Pukara, což v kečuánštině znamená "červená pevnost". Puka Pukara je považována za starobylé vojenské místo, které se skládá z mnoha místností, nádvoří, lázní, akvaduktů a věží. Po návštěvě se můžete vrátit do hotelu nebo pokračovat v prohlídce hlavních archeologických památek a muzeí v oblasti ve vlastním rytmu s turistickou vstupenkou do Cuzca (částečná vstupenka BTC) pro dospělé, kterou lze objednat jako volitelný příplatek.
  Přenocování v Cuzcu.

  3. den: CUSCO - SORAYPAMPA - JEZERO HUMANTAY - SALKANTAYPAMPA (Salkantay trek - den 1.)

  Vaše neuvěřitelné dobrodružství začíná v 5 hodin ráno, průvodce vás vyzvedne v hotelu a odveze naším vozem do Soraypampy, což zabere asi 3,5 hodiny. Po cestě si za rozbřesku užijete nádherné výhledy na vesnice Iscuchaca a Limatambo, úchvatná údolí a zasněžené hory, jako je Salkantay. Na začátku stezky (Soraypampa) posnídáme a vychutnáme si  výhledy na hory Humantay (5 900 m.n.) a Salkantay (6 217 m.n.m). Předejte svůj batoh nosičům a nechte si pouze malý denní batoh na další túru. Podnikneme 2,5hodinovou okružní túru nahoru, abychom viděli tyrkysové jezero Humantay, a později mírně vystoupáme do Salkantaypampa, tábora na noc. V táboře budou připraveny teplé nápoje, občerstvení a stany již budou postaveny, takže se můžete ubytovat ještě před večeří. Výhledy jsou tento den opravdu úchvatné!
  Stravování zahrnuto v ceně: Snídaně, oběd, odpolední čaj a večeře.
  Ubytování: v kempu
  Vzdálenost: 13 km
  Obtížnost: mírná

  Start: Soraypampa - 3 900 m
  Odbočka k jezeru Humantay: Jezero Humantay - 4 200 m
  Cíl: Salkantaypampa - 4 100 m
  Celkové převýšení nahoru: +400 m
  Celkové převýšení dolů: -300 m 

  4. den: SALKANTAYPAMPA – PAMPAJAPONESA (Salkantay trek - den 2.)

  Průvodce vás probudí hrnkem horkého čaje nebo kávy, který si můžete vychutnat před snídaní. Dnes budeme pokračovat pěšky asi 3 hodiny do kopce. Cestou se zastavíme na další chutný a vydatný oběd. Pokračujeme v 3hodinovém treku, abychom dorazili do našeho kempu, který se nachází přibližně 1 km od hory Salkantay. Cestou si si užijete nádherné výhledy na všechny okolní zasněžené hory, ledovcová jezera a údolí. V táboře na vás bude čekat občerstvení a nápoje. Při odpočinku před večeří se nad vámi bude tyčit posvátná Salkantay.
  Stravování je zahrnuto v ceně: Snídaně, oběd, odpolední čaj a večeře.
  Ubytování: v kempu
  Vzdálenost: 14 km
  Obtížnost: Mírně obtížná

  Start: Salkantaypampa - 4 100 m
  Odbočka k jezeru Salkantay: Jezero Salkantay - 4 400 m
  Cíl: Pampa Japonesa - 4 250 m
  Celkové převýšení nahoru: +550 m 
  Celkové převýšení dolů: -300 m 

  5. den: PAMPAJAPONESA – SISAYPAMPA (Salkantay trek - den 3.)

  Ráno vám horký nápoj pomůže překonat chladné ráno a vydatná snídaně vás připraví na další túru. Den začíná pomalým stoupáním do kopce, které trvá přibližně 4 hodiny, abyste dosáhli průsmyku Incachiriaska ve výšce 4 880 m.n.m. Incachiriaska je kečuánské slovo, které v překladu znamená "místo, kde se Inkové ochlazují". V okolí této oblasti žije kondor andský, největší pták na světě. Odtud se stezka stáčí směrem dolů a my dorazíme do kempu na noc v Sisaypampě.
  Stravování je zahrnuto v ceně: Snídaně, oběd, odpolední čaj a večeře.
  Ubytování: v kempu
  Vzdálenost: 10 km
  Obtížnost: mírná

  Start: Pampa Japonesa - 4 250 m
  Cíl: Sisaypampa - 3 700 m
  Celkové převýšení dolů: -550 m

  6. den: SISAYPAMPA – WAYLLABAMBA- KM82 – OLLANTAYTAMBO (Salkantay trek - den 4.)

  Po chutné snídani se vydáme na túru do údolí zvaného Pampacahua. Tam najdeme incký kanál, který je stále plně využíván místními zemědělskými komunitami. Na konci Pampy navštívíme naše první incké archeologické naleziště jménem Paucarcancha. Poté dorazíme do Wayllabamby na oběd. Později 4 hodiny chůze do KM 82. Odtud soukromou dodávkou dojedeme do Ollantaytambo a necháme se vysadit v hotelu. Později večer povečeříte v Ollantaytambo.

  Stravování: Snídaně, oběd, odpolední čaj a večeře.
  Ubytování: hotel 2*: Veronica View nebo Tunupa Lodge (za příplatek vyšší kategorie)
  Vzdálenost: 9 km
  Mírně náročná

  Start: Patallaqta - přibližně 2 700 m
  Cíl: Km 82 - přibližně 2 800 m
  Celkové převýšení nahoru: +100 m
  Celkové převýšení dolů: -1 000 m

  7. den: OLLANTAYTAMBO - KM 104 - WIÑAY WAYNA - SLUNEČNÍ BRÁNA - MACHU PICCHU (Inka trail - zkrácený 2denní trek)

  Tento vzrušující den začneme brzy ráno, kdy v 5:30 hod. opustíme hotel. Po příjezdu na nádraží obdržíte oběd, který si uložíte do batohu. Vlak odjíždí z Ollantaytambo v 6:10. Ve vlaku si vychutnáte ubíhající krajinu a možná si dáte i snídani (není v ceně) - hotel vám může poskytnout piknikovou snídani, kterou si můžete vzít s sebou do vlaku, pokud o to požádáte den předem.
  Vystupte z vlaku na slavném kilometru 104, zde začíná závěrečný Inca trail trek! (2 000 m.n.m). Po přechodu řeky Urubamba navštivte první incké naleziště v okolí. První hodina a půl je mírným stoupáním vzhůru. Po cestě se zastavte na několika vyhlídkách, odkud se vám naskytne rozsáhlý výhled na řeku Urubamba. Následující zhruba hodina je o něco strmější, na konci vás čeká odměna v podobě nádherného vodopádu!
  Až přejdete most pod vodopádem, naskytne se vám pohled na velkolepou Wiñay Wayna! (2 600 m n. m.) Tyto úžasné incké ruiny mají fascinující historii a některé jejich části jsou stále skryté v husté džungli. Jelikož jste blízko Machu Picchu, čeká nás nyní pěší túra bujnou subtropickou džunglí. 
  Později se vydejte na hodinovou procházku po mírné stezce nahoru a dolů, která však končí souborem strmých schodů vytesaných Inky přímo do skalního podloží, známých jako "Gringo Killers". Po schodech zahněte za roh a vychutnejte si první úchvatný výhled na Machu Picchu. Posledních 60 minut chůze od Sluneční brány poskytuje mnoho příležitostí k pořízení fotografií Machu Picchu z těchto jedinečných vyhlídkových míst. 
  Na Machu Picchu, dorazíte odpoledne nad místo známé jako Dům strážců. V tuto dobu se archeologická oblast začíná vyprazdňovat od turistů, což dává příležitost pořídit krásné fotografie v odpoledním světle s menším počtem lidí v záběrech. Než se vydáte autobusem dolů do Aguas Calientes a ubytujete se v hotelu, věnujte čas tomuto kouzelnému zážitku. Dejte si výbornou večeři, později se projděte po tomto malebném městečku, navštivte horké prameny nebo si jen zajděte do hotelu a odpočiňte si po tak vzrušujícím dni.

  Stravování: Oběd v krabičce, večeře v restauraci v Aguas Calientes.
  Ubytování 3*: Hotel Ferre´ Machu Picchu  (za příplatek vyšší kategorie)
  Náročnost: Mírná obtížnost

  Start: Km 104 - přibližně 2 100 m
  Machu Picchu: Přibližně 2 430 m
  Celkové převýšení nahoru: +620 m 
  Celkové převýšení dolů: -290 m

  8. den: AGUAS CALIENTES - MACHU PICCHU - CUZCO

  Dnes je den na 2. prohlídku Machu Picchu
  Po časné snídani v hotelu vyjeďte jedním z prvních autobusů na Machu Picchu, abyste byli svědky východu slunce. Je to opravdu mimořádné místo, které si rozhodně nenechte ujít! Průvodce vás provede po Machu Picchu, prohlídka trvá asi dvě hodiny. Uvidíte mnoho nejdůležitějších částí citadely Machu Picchu.
  Až se nasytíte výjimečných pohledů na Machu Picchu, sjeďte autobusem zpět do Aguas Calientes na oběd (není v ceně). V závislosti na čase odjezdu vlaku můžete mít také čas na nákupy, prohlídku památek nebo návštěvu muzea či horkých pramenů.
  Expediční vlak vás odveze do Ollantaytambo ve 14:55 nebo 15:20 podél velkolepé řeky Urubamba. V blízkosti Aguas Calientes je kaňon úzký a řeka má mnoho krásných úseků. Znovu uvidíte Wiñay Wayna - tentokrát z vlaku, podívejte se na tu strmou stěnu kaňonu! Po návratu do Ollantaytambo se s vámi řidič setká u východu z vlakového nádraží a odveze vás vozidlem zpět do hotelu Cuzcu.
  Poznámka: Po skončení prohlídky bude pro ty, kteří si předem rezervovali dodatečný výšlap na horu Huayna Picchu,, nebo Huchuy Picchu absolvován bez průvodce.
  Stravování: Snídaně

  DŮLEŽITÉ:
  Na dvoudenní Inca Trail budete absolvovat okruh č. 3 a není možné jít na jinýí okruh, pokud si nezakoupíte další vstup na Machu Picchu.
  Upgrade na vlak Vistadome na stejné časy, 14:55 nebo 15:20, 16:22 nebo 16:43. Cena na vyžádání
  Dřívější vlaky mohou být organizovány na vyžádání a musí to být provedeno v době rezervace.
  Výlet na horu Huayna Picchu, Huyana Picchu nebo Machu Picchu Mountain závisí na dostupnosti povolení - dejte nám o tom vědět v době rezervace.

  9. den: CUZCO

  Transfer na letiště, případně po dohodě další program v Peru.

  Cena zahrnuje

  * Ubytování:
  1.-3. den (2 noci): 3* hotel v Cuzcu (za příplatek vyšší kategorie)
  3.-6. den (3 noci): kemp během treku Salktantay 
  6.-7. den (1 noc): 2* hotel v Posvátném údolí (za příplatek vyšší kategorie)
  7.-8. den (1 noc): 3* hotel v Aguas Calientes  (za příplatek vyšší kategorie)
  8.-9. den (1 noc): 3* hotel v Cuzcu (za příplatek vyšší kategorie)
  * Stravování: 8x snídaně, 5x oběd , 4x večeře
  * Doprava:
  - doprava z/na letiště v Cuzcu
  - transfer z ubytování na začátek Inka trail
  - jízdenka na vlak / autobus z Machu Pichu do Ollantaytamba a dále do Cuzca (vlak Expedition, za příplatek vyšší kategorie, např. Vistadome)
  * Vstupní permit na Salkantay trek a zkrácený Inca trail
  * Vstup na Machu Picchu
  * Privátní průvodce na Machu Picchu
  * Jízdenka z Aguas Calientes na Machu Picchu (3x)
  * Kempovací vybavení (stany, kuchyňka, jídelní stan, koupelnový stan, stoly a lavice)
  * Karimatky
  * Nosič (max 7 kg)
  a další vybavení.
  • Za příplatek spací pytel + nafukovací matrace (např. Therm-a-rest), trekové hole

  Cena nezahrnuje

  * Letenky - na vyžádání vám nabídneme optimální spojení do Peru
  * Stravování kromě výše uvedeného
  * Spropitné
  * Extra výlety a vstupy (např. Huyana Picchu, Huchuy Picchu nebo Machu Picchu Mountain)
  * Spací pytel + nafukovací matrace (matrace Therm-a-rest)
  * Přepravu velkých kufrů nebo jiných zavazadel z Posvátného údolí do hotelu v Cuzcu. Pokud službu potřebujete, je nutné ji objednat předem.

  CK Marco Polo Int.
  +420 222 314 666
  Po - Pá 8:30 - 17:00
  info@marco-polo.cz
  Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
  IČO: 28086953
  DIČ: CZ28086953
  Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
  Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

  Podobné produkty

  Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele - Poznávací zájezdy | Peru

  Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

  12

  Poznejte Peru v maximálním komfortu s privátním průvodcem, luxusním ubytováním i treky krajinou, která vás vezme za srdce.
  Tento exkluzivní program připravujeme a upravujeme na míru pouze vážným zájemcům o nadstandardní služby, to je i důvod proč zde neuvádíme cenu. Ta je závislá na službách, ubytování, nebo i dopravě v business třídě, které si budete přát do programu zahrnout. Celý program, včetně termínu i délky cesty lze upravit. Pro detailní nabídku nás, prosím, kontaktujte.

  Detail Termíny a ceny +
  Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

  Peru: Inca Trail

  32 500 Kč 7

  Andský trek po inckých cestách

  Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

  Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Určitě Vám ale doporučujeme přidat minimálně jeden den navíc pro pobyt v Cuzcu - toto nádherné město si to bezpochyby zaslouží.
  Detaily v kanceláři Marco Polo.


  Detail Termíny a ceny +
  To nejlepší z Peru s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

  To nejlepší z Peru s českým průvodcem

  95 900 Kč 9

  Cestujte v malé skupince jen 6-8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.

  Proč do Peru s CK Marco Polo?
  - exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
  - máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
  - naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
  - velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
  - skoro každý den min. polopenze
  - takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

  Detail Termíny a ceny +
  loading