facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

Mohlo by vás zajímat

Zkompletujte Vaše peruánské dobrodružství a zažijte Amazonii.
Nabízíme Vám kompletní balíček pobytu na 4 dny / 3 noci a 5 dní / 4 noci.v amazonské lodži s kompletním programem, stravováním (plná penze) a letenek!
V případě zájmu Vám nabídneme i kratší variantu na 3 dny a 2 noci

Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v Amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připraven výlet za lovem ryb. Nezapomeňte si sebou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.


1. den:
Po snídani vás vyzvedne řidič a odveze na letiště, následuje 55 min let do Amazonie. Na letišti vás přivítá lokální zástupce hotel a nejprve odveze do centra města, kde si v zázemí jejich pobočky budete moci ponechat, či přebalit věci, které budete potřebovat v následujících několika dnech. Ostatní, nepotřebné věci si budete moci nechat v bezpečné úschově zde. Díky tomu mohou být lodě, které vás dopraví do amazonské džungle bezpečné a lehké. Následně vás dopravíme do přístavu, kde nasednete na loď, se kterou se vydáte na 2,5 hod plavbu do stále hustější amazonské džungle, do lodže Inkaterra Reserva, v přírodní rezervaci TAMBOPATA, která se rozléhá na 1,3 mil hektarech. Po příjezdu vás čeká oběd a seznámení se s chodem lodže, výlety apod.
Pobyt v lodži na 4 dny/ 3 noci, během kterých si můžete sami zvolit jaké výlety a aktivity budete chtít absolvovat. Na výběr máte z mnoha variant - čvrtdenních a půldenních.


2. den:
Po snídani se vydáte na výlet na kánoi nebo katamaránu k jezeru Oxbow, kde budete moci pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Žijí zde ptáci Hoacin, Kamiš růžkatý, kajmani, nebo také makakové. Následně se vydáte na vyhlídku v korunách stromů, která Vám ukáže Amazonský deštný les ze zcela jiné perspektivy, s možností zahlédnout například tukany nebo dravce. Po obědě se vydáte na malou farmu vedenou charizmatickým Donem Manuelem, který pěstuje typické amazonské plodiny. Poté se projdete naučnou botanickou stezkou, kde se dozvíte mnohé o různých rostlinách vč. těch léčivých, stromech, např. Ajo-Sacha, Yuca de Venado, Uňa de Gato, Charco-Sacha, Pra-Para atd. Po večeři vás čeká naučný program o amazonském pralese.


3. den:
Dnes dopoledne se vydáte na plavbu lodí (asi 15 min) a tůru (asi 1 hod) k shromaždišti papoušků, tzv. Parrot Clay Lick, na erodovaných březích řeky. Nacházejí se zde mnohé druhy jako Aratinga tmavohlavý, Tirika kobaltový, Amazona ochrocephala, Amazónek černouchý atd.
Po obědě se vydáte na výlet pralesem po prastaré stezce, kde se nacházejí stromy s para a jinými ořechy, které sběrači, místní indiáni, sbírají již po desítky, možná i stovky let. Po večeři se vydáte za nočními savci, ačkoliv je těžko je spatřit, není to nemožné, zajímavým „úlovkem“ ale budou rozmanité amazonské žáby a žabičky.


4. den:
Program 4 Dny - 3 Noci:
Dopoledne vás čeká rozloučení s Amazonii, návrat do Puerto Maldonado, vyzvednutí si uschovaných věcí a odlet do Limy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Program 5 Dní - 4 Noci:
Pokračování ve poznávání pralesa.

5. den:
Dopoledne vás čeká rozloučení s Amazonii, návrat do Puerto Maldonado, vyzvednutí si uschovaných věcí a odlet do Limy.

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700