facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

PERU S PRONAJATÝM VOZEM - VSTŘÍC ZA DOBRODRUŽSTVÍM

Poznejte Peru jinak.
Nejste ten typ lidí, kteří preferují cestování s průvodcem, ale raději si svůj čas organizujete sami a jedete tam, kam Vás to právě teď láká? Chcete poznat Jižní Ameriku, ale přesto k ní máte (oprávněný) respekt?
Máme pro Vás řešení - ve spolupráci s renomovaným místním partnerem, jsme pro Vás připravili komfortní kempovací cestu s plně vybavenými vozy, vhodnými pro náročný okruh z Limy do Cuzca. Cestou Vás čekají  sice někdy náročné přejezdy, ale odměnou Vám bude jedinečné a dobrodružné poznávání této nádherné a hrdé jihoamerické země, která Vám může toho tolik nabídnout.
Vaše trasa vede z Limy do Paracasu, dále přes Nazcu do nádherného provinčního města Arequipa plného incké a koloniální historie. Vydáte se i do jednoho z nejhlubších kaňonů na planetě - Colca. Z Colcy se Vaše cesta stočí k bájnému jezeru Titicaca. Poté se přes náhorní planinu Altipláno přesunete do Cuzca - centra incké kultury. Zde a v Posvátném údolí pak strávíte několik následujících dní v oblasti nejvyhlášenějších inckých památek.

Celou cestu si pak můžete fakultativně rozšířit o prohlídku nejznámější peruánské památky Machu Picchu a vystoupit i na posvátnou horu Machu Picchu Moutain.

Základní balíček zájezdu obsahuje :
- letenka do Limy a zpět z Cuzca domů
- 1x ubytování v kvalitním 3* hotelu v Limě před Vaší cestou a 1 noc v Cuzcu na závěr
- pronájem vozu speciálně upraveného vozu "campervan" typu Hyundai H1 Campervan, nebo Toyota Hilux Motorhome, nebo Ford F250 Camper Elkhorn na 13 dní (specifikace vozů Vám zašleme na vyžádání)
- 2. řidič je v ceně
- 250 volných km na den
- pojištění vozu
- nonstop asistenci
- jednosměrný poplatek

Zájemcům nabízíme (za příplatek)
- možnost místního, anglicky mluvícího průvodce a řidiče po celou cestu
- ubytování v klasických hotelech místo kempů (nebo i kombinace)

Možnost prodloužení o cesty o návštěvu Machu Picchu, regionu Santa Teresa, Amazonie a další.1. den: ODLET DO PERU

Odlet do Peru z mnichovského letiště. Za příplatek je možnost odletu z Prahy (Vídně). 
V ceně je letenka s renomovanou společností Avianca a s přestupem v kolumbijské Bogotě, kde můžete, po dohodě, strávit také část Vaší  cestu po jihoamerickém kontinentu.2. den: LIMA

Přílet do Limy. 
Na letišti v Limě Vás bude očekávat řidič, který Vás odveze z letiště do hotelu (nemusíte se tak snažit složitě dostat do hotelu a po dlouhé cestě podstupovat těžkosti s hledáním správné dopravy, ale plně se soustředit na nové zážitky, které Vás během nadcházející dovolené čekají), kde se ubytujete a poté můžete vyrazit na první seznamovací peruánské "rande" s Limou.3. den: LIMA - PARACAS (3 hod / 260 km)

Začátek peruánského dobrodružství.
Po snídani se přesunete do autopůjčovny, kde si přeberete vůz vybrané kategorie a projdete základním kurzem, který Vás seznámí s používáním vozu, jeho vybavením a pravidly provozu na peruánských silnicích.
Kolem poledne už vyrazíte na cestu po slavné panamaerické dálnici a po cca 3 hodinách Vás čeká první zastávka a nocování, tentokrát v oblasti přírodní rezervace Paracas.
Cestou se zastavte v Tambo Rural, kde můžete ochutnat skvělý chléb Serrano, výtečný sýr a olivy.
Přenocování v kempu s nádherným výhledem na oceán.

Oblast Paracas je známou přírodní rezervací - možnost vydat se na ostrovy Ballestas. Užijte si také Playa Yumaque, nádhernou pláž s bílým pískem. V zálivu Paracas je také oblíbený kiteboarding - vybavení je možné vypůjčit si na místě.
Snídaně


4. den: PARACAS - NAZCA (3,5 hod / 220 km)

Po snídani se vypravte na  na výlet lodí (cca 2 hod) k ostrůvkům Ballestas (peruánských Galapág). Po cestě spatříte obrazce, které kultura Paracas vytvořila, mnohem dříve než vznikla kultura Nazca. Na ostrovech můžete pozorovat Humboltovy tučňáky, lachtany, pelikány a další mořské ptáky.
Po obědě se vypravte na cestu po panamerické dálnici dále na jih směrem do Nazca. Cestou se můžete zastavit také v Ica - zde se kupodivu pěstuje réva a z ní |se připravuje národní peruánský likér Pisco. Další aktivitou na cestě jsou teréní buggyny, které vás svezou přes nekonečné písečné duny.
V podvečer příjezd do kempu a přenocování.5. den: NAZCA - PUERTO INCA (2,5 hod / 165 km)

Než se vydáte na další úsek cesty, nesmíte vynechat přelet nad pradávnými obrazci na planině Nazca.
Přesuňte se na letiště, kde nasednete do letadla, kterým se proletíte přímo nad planinou. Uvidíte slavného Kolibříka, Opici, Kondora, Pavouka i Kosmonauta. Po skvělém zážitku letu nad úchvatnou krajinou „ozdobenou“ obrazci se se zastavte u akvaduktu Cantalloc, hřbitova Chauchilla a archologického naleziště Cahuachi.
Pak už se vydejte na cestu do malého poklidného rybářského městečka Puerto Inca, kde přenocujete v kempu.
Tady určitě neváhejte navštívit jeskyni, kde můžete spatřit tučňáky humboltovi a také se vydejte k nedaleké nádherné černé písečné pláži. V okolí, na dohled oceánu se také nachází hezká kopcovitá krajina Atiquipa a potoky Yactapara a Parcanajón. U pevnosti Atalaya, kde se nachází hlídková věž je hezký výhled, který Vám otevře okolní krajinu. Skvělé podmínky pro serfování i výborné jídlo jsou u km 602, kde se nachází pláž Jihuay.6. den: PUERTO INCA - AREQUIPA (7 hod / 410 km)

Dnes Vás čeká dlouhý přejezd do Arequipy. Cesta Vás ale odmění nádhernými výhledy nejen na oceán, ale hlavně na Andské pohoří. 410 km dlouhá cesta nezní jako příliš mnoho, ale začnete v nadmořské výšce 0 metrů a na konci dnešní trasy se ocitnete v Arequipě, která leží v nadm. výšce 2335m, vyražte proto brzy ráno, nejpozději v 9:30 hod.
Na oběd se zastavte ve městě Camaná, kde můžete ochutnat třeba typický peruánský pokrm "ceviche" - čerstvé kousky ryby pokapané citrusovou štávou a okořeněné chilli papričkami "ají" s cibulkou a sladkými bramborami. Nejlepší ceviche podávají v Cevicheria Rodrigo’s, La Caleta nebo v  El Oasis de Felipon.7. den: AREQUIPA

Arequipa – ve stínu posvátných sopek
V roce 1540, jen pět let po založení Limy, založil Arequipu na popud Francisca Pizzarra Garci Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to. „Bílé město“, jak je Arequipa nazývána nás nadchne svou katedrálou, klášterem Santa Catalina, jezuitským kostelem La Compania, ale hlavně svou atmosférou, kavárnami a malými restauracemi, pohodou a úchvatným pohledem na okolní vrcholky And.

Dnes můžete jen tak odpočívat a užívat si tohoto nádherného města.
Fakultativně se můžete zúčastnit půldenní prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské

Na hlavním náměstí, Plaza de Armas, si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, varhany a nádhernou vyřezávanou kazatelnou původem z Lille ve Francii. Dále uvidíme jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Vrcholem prohlídky je návštěva kláštera Santa Catalina. Tento klášter, až do roku 1970 uzavřený pro veřejnost, má téměř 400letou historii a ještě dnes je domovem několika jeptišek, většinou dcer bohatých španělských šlechticů. 8. den: AREQUIPA - COLCA (4,5 hod / 240 km)

Odjezd směrem ke kaňonu Colca a vesničce Chivay (3 600 m n.m.)
Ráno se vypravte k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve vás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. Celé věky se na této straně hor muselo šetřit s vodou a lidé se tu museli naučit žít v podmínkách, které Evropané pokládali za pustinu. V rezervaci Aquada Blanca zjistíte, jak bizarní může být krajina a začnete vnímat barvy a světlo úplně jinak, než doposud. Pak přejeďte rezervaci Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavte v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Odpoledne příjezd do La Granja del Colca, kde se nachází kemp.

Oblast Colcy je proslavená termálními prameny, je to místo, kde Vám doporučujeme zvážit ubytování v hotelu, abyste si mohli horká vřídla dosyta užít a relaxovat. 9. den: COLCA - COPORAQUE (1 hod / 55 km)

Dnes se budete pohybovat v oblasti kaňonu Colca a uživát si nádherné přírody, výletů, treků a vyhlídky na Kondory. V závěru dne se pak přesuňte do nedalekého kempu u vesnice Coporaqe.

Kondor je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat. Na vyhlídce „Condor Cross“ bohužel nebudete sami – i sem už došla masová turistika, ale za zastávku to opravdu stojí.10. den: COPORAQUE - TITICACA (6,5 hod / 380 km)

Dnes Vás čeká relativně dlouhá, ale nádherná scénická cesta přes náhorní plošinu (altipláno) až k posvátnému jezeru Titicaca, které se nachází v úctihodné nadmořské výšce 4000m.
Na dnešní cestu vyražte raději brzy ráno. Zastavit se můžete na oběd v městečku Lampa, kterému se také přezdívá "Ružové město". Nachází se zde úchvatné mauzoleum plné prastarých koster.
Cíl Vaší dnešní cesty je Llachon, který se nachází na poloostrově Capachia. Na místě Vás už přivítá náš místní kamarád, který Vám pomůže s parkováním a kempováním. Večer budete odměněni nádherným výhledem a západem slunce u jezera. Komunita v Llachonu je velmi přátelská a je to skvělé místo, kde se můžete s místními indiány zapovídat a poznat blíže jejich kulturu.11. den: TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla. Co asi cítili Španělé, když k jezeru v 16. století dorazili? Tady jim kmen Aymara nedal nic zadarmo, tady si museli dobyvatelé urvat každý kousek země silou. Stejně tak Inkové měli po celou dobu existence své říše čas od času s Aymara problémy. Aymara žili a žijí na pobřeží okolo jezera. Na jezeře žil kmen Uros a za ním se můžete vydat lodí. Nenechte si vnutit iluzi, že příslušníci kmene doposud žijí na trávových ostrůvcích Los Uros, navíc tradičním způsobem. To už dávno ne. To byste byli zklamaní. Když ale přijmete, že se jedná o skanzen, který ukazuje, jak žili Uros v době příchodu Španělů, budete naprosto spokojeni.
Vydat se můžete také na ostrov Taguile nebo Amantaní. Pokud chcete raději aktivní zážitek zkuste půldenní nebo celodenní výlet po jezeře na kajacích.12. den: TITICACA - CUZCO ( 7 hod / 411 km)

Dnešní cesta Vás opět zavede na Altipláno, kde vystoupáte do výšky 5 000 m n.m.
Cestou do Cuzca se zastavte v městečkách Pucara, odkud pocházejí slavní Pucarští býci, v Racqhi navštivte archeologicky komplex nebo chrám Viracocha a v Andahuaylillas si prohlédněte kostel  San Pedro Apóstol de Andahuaylillas, který ukrývá nádherné fresky (přezdává se mu sixtinská kaple Ameriky). Z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky  „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cusca se ubytujete v kempu, kterých se nachází asi 25 min od centra - blízko vyhlášeného naleziště Sacsayhuaman.
Jezdit do centra vozem není příliš vhodné, Cuzco je velmi vyhledávané turisty a provoz je zde značný.13. den: CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ (3 hod / 125 km)

Po snídani se vypravte na odjezd do Posvátného údolí u řeky Urubamba.
Celé údolí je protkáno památkami a inckou historií, ke zvážení je najmutí lokálního průvodce, který Vám usnadní orientaci nejen v prostoru, ale i v historii a jejích souvislostech.
Ráno se vydejte na prohlídku naleziště a pevnosti Sacsayhuaman a projděte se kolem jeho mohutných kamenných zdí.
Pak se vydejte na cestu do Tambomachay, naleziště, které bylo v inckých dobách zasvěceno kultu vody. Odtud se přesuňte asi 32 km daleko, k dalšímu důležitému nalezišti Tipon, kde se nachází soustava drenážních systémů a terasových polí. Následně přejeďte kolem rezervace Laguna de Huacarpay do městečka Pisac, kde se nachází jedno z nejdůležitějších inckých nalezišť a pevnost. Den zakončete v městečku Urubabamba - pohodovém místě v krásném údolí mezi andskými horami.14. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Prožijte skvělý den v Posvátném údolí a vydejte se na další skvělá místa obklopená historií a krásnou přírodou.
Vedejte se do lokalit Moray a Maras. V Moray se nachází „výzkumné zemědělské centrum" Incké říše, kde si prohlédnete ohromné oválné zemědělské terasy, shlížející na údolí Urubamba. Poté se přesuňte do Marasa, kde se nacházejí solné doly a teras z předkolumbovských dob v Maras.

Po obědě si projděte chrám a pevnost Ollantaytambo se stejnojmenným městečkem, které je obýváno již od inckých dob. Samotná pevnost byla významným místem odporu proti španělské nadvládě a má tak své důležité místo v peruánských dějinách. Dnes je „Ollanta“ takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se Vám moc líbit.

Pokud jste "akčnější" povahy můžete se vydat na výlet na koni, nebo čtyřkolce, nebo sjet řeku Urubamba na raftu.  
Pro klidnější povahy doporučujeme zkusit lekci vaření lokální kuchyně.15 den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - CUZCO

Dnes Vás čeká návrat do Cuzca, kde je potřeba do 12 hod. vrátit Váš vůz.
Pak se přesunete do hotelu, kde strávíte poslední noc v Peru.
Odpoledne si užijte Cuzco a jeho památky, kavárny a dobrou večeři na rozloučenou.16 den: CUZCO - LIMA - ODLET

Dopoledne můžete využít k relaxaci nebo návštěvě památek starobylého Cuzca.
Odpoledne Vás vyzvedne řidič a odveze na letiště. Odlet přes Limu zpět do Evropy.17. den: PŘÍLET

Přílet.Fakultativní balíček:

MACHU PICCHU
vydejte se poznat bájné Machu Picchu. Přinášíme Vám komfortní balíček zahrnující:
- dopravu z hotelu v Cuzcu na vlakové nádraží a zpět
- cestu vlakem Expedition z Cuzca do Machu Picchu Pueblo a zpět
- dopravu k citadele Machu Picchu a zpět
- vstup a povolení na Machu Picchu
- lokálního průvodce
Alternativně lze zvolit vlak vyšší kategorie nepř. Vistadome, 360, Hiram Bingham a pod.
Zájemcům také připravíme balíček s přenocováním a výstupem na Machu Picchu Mountain nebo Huyana Picchu, trek Inka Trail nebo další výlety a aktivity v lokalitě.

AMAZONIE
Zkompletujte Vaše peruánské dobrodružství a zažijte Amazonii.
Nabízíme Vám kompletní balíček pobytu na 3 dny a 2 noci v amazonské lodži (3* nebo 4* dle Vašeho výběru) s kompletním programem, stravováním (plná penze) a letenek (Cuzco-Puerto Maldonado-Lima)!
V případě zájmu Vám nabídneme delší varianty 4 dny a 3 noci, nebo 5 dní a 4 noci.

Každý den je pro Vás připraven široký program aktivit, které Vám pomohou lépe pochopit život indiánů v Amazonii a poznat okolní divokou faunu a floru. Pro nadšence je připraven výlet za lovem ryb. Nezapomeňte si sebou vzít ani dalekohled, Amazonie je proslulá druhovou rozmanitostí ptáků, proto je pro Vás připraven i výlet za pozorováním opeřených krasavců.

Detaily 3* lodge: Inkaterra Reserva Concepción
Detaily 4* lodge: Inkaterra Reserva Amazónica
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700