facebook

Popis zájezdu

Fotogalerie

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den: MNICHOV - LIMA

Setkání na letišti s průvodcem. Odlet z Mnichova do Limy (dopravu do Mnichova Vám rádi pomůžeme zorganizovat). Odlet z Prahy za příplatek.2. den: LIMA

Ráno přílet do Limy. Přesuneme se z letiště do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dlouhé cestě. Odpoledne se vydáme na procházku po čtvrti Miraflores a sejdeme až na pacifické pobřeží. Večer vyrazíme na naši první peruánskou večeři (není v ceně).3. den: LIMA

Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. A poctivě řečeno, povedlo se mu to. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě skloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky.


Dlouhý den v Limě:
dopoledne město včetně katedrály, dominikánského kláštera, hlavního náměstí, nábřeží „Parque del Amor“. Oběd v Mangos Cafe (forma buffetu) s výhledem na oceán. Odpoledne návštěva soukromého muzea Larco, kde se pohroužíme do nejstarší peruánské historie a podíváme se na kultury před příchodem Španělů. Nádherné sbírky tohoto muzea nám dají šanci vyznat se v tom, jak se historie v Peru vyvíjela. Zkusíme peruánskou slivovici Pisco a vydáme se čtvrti Barranco – bohémské čtvrti umělců a flákačů. Večer se vrátíme do hotelu, nebo zůstaneme v Barranco na večeři a do hotelu se vrátíme taxíky
Snídaně - oběd


4. den: LIMA > CUSCO > POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes nás čeká první seznámení se se světem Inků a vstoupíme do něj rovnýma nohama, přímo do centra inckého světa.  Po snídani odjedeme na letiště a přeletíme do Cuzca. Odpoledne přistaneme na letišti v Cuzcu a přejedeme do Posvátného údolí. Ubytujeme se, projdeme se po tomto báječném místě a začneme se seznamovat s okolím. 
Snídaně


5. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Svět Inků trochu jinak. Tady svět poznal superpotraviny a teprve nyní oceňuje, co všechno Inkové znali a čeho byli schopni. Navštívíme "šlechtitelskou stanici" Moray – na kruhových terasách šlechtili a zkoumali rostliny, které zajišťovali výživu celé obrovské říše. Co z toho všeho zbylo, uvidíme na trhu v Chinchero. Že je sůl nad zlato věděli i Inkové a moc si cenili solné doly v Maras. Bude tam asi přetlak turistů, ale s tím si poradíme. Málokdo se vydá přímo k jezírkům a my je projdeme a budeme pak lehkým trekem pokračovat do Posvátného údolí. Poobědváme a přejedeme Pisacu. Prohlídneme si pevnost a další památky. Po cestě zpět se zastavíme na trhu v Pisacu. Večeře (není v ceně) a nocleh v Posvátném údolí.
Snídaně - oběd


6. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Snídaně. Po snídani odjedeme do Ollantaytambo. Vyšplháme se na pevnost a popovídáme si o její historii. Je to úchvatné místo a dáme si dost času, abychom si ji prohlédli v klidu. Zajdeme si do lokální hospůdky na oběd a půjdeme se ubytovat (první 3 noci v Posvátném údolí spíme v Urubambě a poslední noc v Ollantaytambo). A máme volno k odpočinku apod. Večer můžeme do městečka na pivo a večeři.
Snídaně


7. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes máme odpočinkový den, který můžete vyplnit mnoha různými aktivitami od projížděk na koních, výletů na kole, rafting, kuchařskou lekcí, nebo jen procházkami po okolí a užívání si atmosféry Posvátného údolí, které je stvořeno pro relax a odpočinek. Sami poznáte, že udělat si čas jen pro sebe na tomto magickém místě, není vůbec od věci.
Snídaně


8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd úžasným zážitkovým vlakem VISTADOME do Machu Pichu Pueblo a pak autobusem k citadele, kde nás čeká prohlídka a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Poté sjedeme zpět do vesničky , kde se ubytujeme a kde nás čeká skvělá večeře.Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem. 
Snídaně - večeře


9. den: MACHU PICCHU > CUZCO

Velmi brzy budíček. Snídaně v balíčku. Odchod na nástupiště a cesta k pevnosti a cesta ke vstupu na Machu Picchu Mountain. Zapíšeme se na bráně a začneme stoupat svých 2 200 schodů. Každý svým tempem. Výstup trvá v průměru tak 2,5 hodiny. Mezi tím se roztrhá mlha a slunce nám začne ukazovat skvělé výhledy na pevnost, takřka z ptačí perspektivy, kterou jsme si den před tím prohlédli z blízka. Na hoře nás čeká úchvatný výhled na Andy a Machu Picchu. Sejít dolů je mnohdy horší, než vystoupat vzhůru. Ale sejít musíme. Po sestupu sjedeme do městečka, vezmeme si v hotelu baťůžky a půjdeme na pozdní oběd. Pak nádraží a cesta vlakem do vesničky Poroy (vlaky zde končí) a přejedeme autobusem do Cuzca. To už bude večer a budeme rádi, že se ubytujeme a vyspíme.
Snídaně


10. den: CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abychom se vyhnuli davům turistů. Začneme ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman s mohutnými hradbami. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět a ochutnat tradiční produkty, pěstované indiány. Prohlédneme si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude naší další zastávkou, pak si prohlédneme čtvrt řemeslníků San Blas, Arcibiskupský palác a den zakončíme katedrálou.
Snídaně


11. den: CUZCO

Dnes nás čeká buď odpočinkový nebo náročný den - podle toho jak kdo bude chtít.
Můžete se jen tak potulovat uličkami starého města a vstřebávat historii tohoto prastarého města.
Fakultativně se s průvodcem můžete domluvit např. na lekci vaření - projdete se po tržišti San Pedro, kde poznáte a ochutnáte skvělé lokální produkty a hned potom nás čeká 2 hod. kuchařská lekce, kde si připravíte malý předkrm a hlavní jídlo typické pro peruánskou kuchyni.


Pro ty, kteří ale chtějí vidět něco mimořádného nabízíme výlet ke vzdálené laguně Humantay, která se nachází nejenom v úchvatné andské krajině, ale i nadmořské výšce 4.200 metrů nad mořem. 6 km. výstup je celkem náročný a částečně lze zdolat na koni, ale zážitky a vzpomínky budou opravdu jedinečné.
Snídaně


12. den: CUSCO > TITICACA

Dnes přejezd přes Altipláno (skoro 5 000 m n.m.) do Puna. Cestou několik zastávek v malých vesničkách Andahuaylillas, Pucara a La Raya. Oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu k jezeru Titicaca se ubytujeme v hotelu a vydáme na procházku večerním městem a kolem jezera. Den zakončíme večeří v dobré místní restauraci.
Snídaně - oběd


13. den: TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Po snídani se vydáme lodí na jezero a navštívíme plovoucí rákosové ostrovy Uros a později ostrov Taguile, kde a poznáme život domorodých obyvatel. Z vyhlídky na Taquile se nám otevře nádherný výhled na toto bájné jezero.
Snídaně - oběd


14. den: TITICACA > LIMA

Dopoledne nás čeká výlet k tajemným Sillustani Tombs. Odpoledne pak odletíme do Limy a přenocujeme.
Snídaně


16. den: LIMA - CHACHAPOYAS / GOCTA

Časně ráno odlet do Jaen a odtud se vydáme na cestu do Chachapoyas a výlet k vodopádům Gocta. Nejprve popojedeme do Cocachimba a odtud se vydáme na trek k vodopádům. Gocta je znám i pod místním názvem „La Chrrera“ – 771 m vysoký vodopád, patří k nejvyšším na světě. Jako všechny velké vodopády i Gocta je magické místo. Moc Čechů sem nezabloudí. Poobědváme v lokální restauraci a odjedeme do haciendy kde se ubytujeme.
Večeře


16. den: CHACHAPOYAS / KUELAP

Dlouhé dopoledne. Výlet na pevnost Kuelap, vybudované na vrcholu Cerro Barreta (3 000 n.m.) – dojedeme k úpatí hory a na ní se už musíme dostat po svých nebo na koňském hřbetě. Ta námaha stojí za to – krajina a fascinující kamenná architektura národa, který vzdoroval Inkům. Příběh národa Chachapoyas, který pevnost vybudoval, si řekneme na místě. Pozdní oběd v městečku Choctamal a návrat do hotelu. Pokud se vrátíme do 3 hodin odpoledne (ale spíš to nestihneme), můžeme ještě vyrazit na malý trek v okolí hotelu k nedalekým nástěnným malbám. Jinak odpočinek, večeře a nocleh. Když dá počasí, uděláme si oheň a budeme melancholicky pozorovat nebe a povídat si o životě za starých indiánských časů.
Snídaně - oběd - večeře


17. den: CHACHAPOYAS

Dnes si užijte volno a odpočinek v nádherné přírodě, kterou z jedné strany tvoří Andy a z druhé Amazonský prales. Tento nádherný region je proslulý svou přírodou i kultzrními a historickými památkami, které stále ještě neobjevili davy turistů.
Pokud ale budete mít chuť vydáme se na celodenní výlet k pohřebišti (mauzoleu) Revash a muzeum Leymebamba.
Snídaně - oběd - večeře


18. den: CHACHAPOYAS - TARAPOTO - PUMARINRI

Odjezd do Amazonské části Peru, do Tarapoto a dále do lodže Pumarinri, kde strávíme 3 dny poznáváním této nesmírně zajímavé tropické oblasti. 
Snídaně - večeře


19.-20. den: AMAZONIE

Dva dny v Amazonii strávíme výlety do deštného pralesa i lodí po řece, pozorováním a poznáváním života zvířat, ale i lidí, kteří na březích řeky žijí. Každý den Vás čeká množství zážitků, mezi kterými bude čas na odpočinek i koupání v bazénu, nebo vodopádu na říčce Yuracyaquillo, kde se mimo jiné nacházejí tropické barevné žabičky, které indiáni využívají k výrobě jedu.
Snídaně - oběd - večeře


21. den: TARAPOTO - BOGOTA

Během dne odjezd na letiště a odlet přes Limu do Kolumbie.
Snídaně


22. den: BOGOTA

Dnes nás čeká prohlídka toho nejlepšího Bogoty. Vydáme se do historického jádra La Candelaria i lanovkou na horu Monserrate, jež je zároveň dominantou Bogoty. Procházka tržnicí a ochutnávky místních specialit. Procházka k Muzeu zlata, které uchovává největší sbírku prehispánského zlata na světě! Po prohlídce pokračování na Bolívarovo náměstí, kde budete spatřit městskou katedrálu, vedle které stojí svatostánek – historický klenot, Justiční palác, který svého času nechal vyhodit do povětří Pablo Escobar.
Snídaně


23. den: BOGOTA - ODLET

Do odletu volný program, přesun na letiště a odlet zpět do Evropy.
Snídaně


24. den: MNICHOV (PRAHA)

Přílet do Mnichova (do Prahy)
MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700