Chcete-li používat všechny funkce webu, povolte si prosím ve Vašem prohlížeči Javascript.

Velká cesta po Peru s Amazonií a Chachapoyas

21 nocí od 123 650 Kč

Velká cesta po Peru s Amazonií a Chachapoyas

Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké, jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se s námi do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte na vlastní oči skutečné Peru a nechte se vtáhnout do historie se zkušeným českým průvodcem.

Fotogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Více jak 3 týdenní okruh kombinující klasické incké památky v Cuzcu, Posvátném údolí, Machu Picchu, nádhernou andskou přírodou i bájné jezero Titicaca. Odtud odletíme do Amazonie, kde nás 4 denní pobyt v tropické přírodě s plnou penzí. Po Amazonii se vydáme ještě dál, do oblasti Chachapoyas, kde si prohlédneme úchvatnou pevnost Kuelap, ohromný vodopád Gocta a další místa, to vše s minimem turistů. Nakonec nás čeká dvoudenní zastávka v kolumbijské metropoli Bogotě.
  • Speciální program, který zahrnuje i Amazonii a Chachapoyas v severní části Peru.
  • Stopover v kolumbijské metropoli.
  • Vybrané 3-4* hotely, často včetně rozšířeného stravování (obědy, večeře) v ceně.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 241 718 646

1. den: MNICHOV - LIMA
Odlet z Mnichova (fakultativně z Prahy) do Peru.

2. den: LIMA
Přílet do Limy, ubytování a výlet po okolí.

3. den: LIMA
Celodenní prohlídka Limy, koloniálních památek i moderních částí. V ceně soukromé muzeum Larco. Snídaně a oběd v ceně.

4. den: LIMA > CUZCO > POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Odlet do Cuzca a přesun do Posvátného údolí, jednoho z míst největší slávy inckého impéria. Snídaně v ceně.

5. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Celodenní výlet za inckými stavbami v Moray, do solných dolů Maras, barevné trhy v Chinchero a Pisacu. Lehký trek a poznávání krajiny. Snídaně a oběd v ceně.

6. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Celodenní výlet k pevnosti Ollantaytambo a přesun do oblasti Urubamba. Snídaně v ceně.

7. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Odpočinkový den, fakultativní aktivity. Snídaně v ceně.

8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU
Odjezd luxusním vlakem Vistadome na Machu Picchu a prohlídka pevnosti. Snídaně a večeře v ceně.

9. den: MACHU PICCHU > CUZCO
Výstup na Machu Picchu Moutain s nádherným výhledem takřka z ptačí perspektivy na Machu Picchu, odpoledne odjezd vlakem Vistadome do Cuzca.Snídaně v ceně.

10. den: CUZCO
Celodenní prohlídka starobylých památek Cuzca a okolí. Snídaně v ceně.

11. den: CUZCO
Odpočinkový den nebo výlet do hor k laguně Humantay. Snídaně v ceně.

12. den: CUZCO > TITICACA
Přejezd přes Altipláno, měnící se krajinou k jezeru Titicaca. Snídaně a oběd v ceně.

13. den: TITICACA
Celodenní výlet na jezero Titicaca. Snídaně v ceně.

14. den: TITICACA > AMAZONIE
Odlet do amazonské lodže. Snídaně a večeře v ceně.

15.-16. den: AMAZONIE
Pobyt a výlety v Amazonii. Plná penze v ceně.

17. den: AMAZONIE - CHACHAPOYAS
Přejezd do oblasti oblasti Chachapoyas v severním Peru, kde Vás čeká úchvatná příroda a minimum turistů. Snídaně a večeře v ceně.

18. den: CHACHAPOYAS / KUELAP
Výprava k tajemné pevnosti, lanovkou, pěšky i koňmo. Plná penze v ceně.

19. den: CHACHAPOYAS / GOCTA
Výlet k neuvěřitelným vodopádům Gocta. Plná penze v ceně.

20. den: CHACHAPOYAS
Volný den - odpočinek nebo celodenní výlet ke starodávným pohřebištím. Plná penze v ceně.

21. den: CHACHAPOYAS > LIMA - BOGOTA
Odlet do kolumbijské Bogoty. Snídaně v ceně.

22. den: BOGOTA
Prohlídka Bogoty. Snídaně v ceně.

23. den: BOGOTA - MNICHOV (PRAHA)
Odlet domů. Snídaně v ceně.24. den: MNICHOV (PRAHA)
Přílet do Mnichova nebo Prahy.

Cena zahrnuje

* český průvodce CK po celou dobu zájezdu
* letenka Mnichov –  Lima – Cuzco // Titicaca - Tarapoto // Chachapoyas - Bogota - Mnichov vč. všech poplatků
- letenka z Prahy za příplatek
* kompletní doprava po Peru
* veškeré vstupné během zájezdu, dle programu, v ceně, včetně povolení na Machu Picchu a Machu Picchu Mountain
* ubytování ve 3-4* hotelech se snídaní / další stravování viz. program
* nonstop asistenční služby v Peru
* pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Spropitné
Osobní výdaje
Zdravotní pojištění / připojištění
Strava a výlety nezahrnuté v programu

1. den: MNICHOV - LIMA

Setkání na letišti s průvodcem. Odlet z Mnichova do Limy (dopravu do Mnichova Vám rádi pomůžeme zorganizovat). Odlet z Prahy za příplatek.
2. den: LIMA

Ráno přílet do Limy. Přesuneme se z letiště do hotelu, kde se ubytujeme a odpočineme si po dlouhé cestě. Odpoledne se vydáme na procházku po čtvrti Miraflores a sejdeme až na pacifické pobřeží. Večer vyrazíme na naši první peruánskou večeři (není v ceně).
3. den: LIMA

Limu vybudoval Francisco Pizarro v roce 1535. Měl to být pomník jeho slávy. A poctivě řečeno, povedlo se mu to. Přístavní město postavené na břehu Tichého oceánu v sobě skloubí moderní západní svět s jedinečnou atmosférou Latinské Ameriky.


Dlouhý den v Limě:
dopoledne město včetně katedrály, dominikánského kláštera, hlavního náměstí, nábřeží „Parque del Amor“. Oběd v Mangos Cafe (forma buffetu) s výhledem na oceán. Odpoledne návštěva soukromého muzea Larco, kde se pohroužíme do nejstarší peruánské historie a podíváme se na kultury před příchodem Španělů. Nádherné sbírky tohoto muzea nám dají šanci vyznat se v tom, jak se historie v Peru vyvíjela. Zkusíme peruánskou slivovici Pisco a vydáme se čtvrti Barranco – bohémské čtvrti umělců a flákačů. Večer se vrátíme do hotelu, nebo zůstaneme v Barranco na večeři a do hotelu se vrátíme taxíky

Snídaně - oběd


4. den: LIMA > CUSCO > POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes nás čeká první seznámení se se světem Inků a vstoupíme do něj rovnýma nohama, přímo do centra inckého světa.  Po snídani odjedeme na letiště a přeletíme do Cuzca. Odpoledne přistaneme na letišti v Cuzcu a přejedeme do Posvátného údolí. Ubytujeme se, projdeme se po tomto báječném místě a začneme se seznamovat s okolím. 

Snídaně


5. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Svět Inků trochu jinak. Tady svět poznal superpotraviny a teprve nyní oceňuje, co všechno Inkové znali a čeho byli schopni. Navštívíme "šlechtitelskou stanici" Moray – na kruhových terasách šlechtili a zkoumali rostliny, které zajišťovali výživu celé obrovské říše. Co z toho všeho zbylo, uvidíme na trhu v Chinchero. Že je sůl nad zlato věděli i Inkové a moc si cenili solné doly v Maras. Bude tam asi přetlak turistů, ale s tím si poradíme. Málokdo se vydá přímo k jezírkům a my je projdeme a budeme pak lehkým trekem pokračovat do Posvátného údolí. Poobědváme a přejedeme Pisacu. Prohlídneme si pevnost a další památky. Po cestě zpět se zastavíme na trhu v Pisacu. Večeře (není v ceně) a nocleh v Posvátném údolí.

Snídaně - oběd


6. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Snídaně. Po snídani odjedeme do Ollantaytambo. Vyšplháme se na pevnost a popovídáme si o její historii. Je to úchvatné místo a dáme si dost času, abychom si ji prohlédli v klidu. Zajdeme si do lokální hospůdky na oběd a půjdeme se ubytovat (první 3 noci v Posvátném údolí spíme v Urubambě a poslední noc v Ollantaytambo). A máme volno k odpočinku apod. Večer můžeme do městečka na pivo a večeři.

Snídaně


7. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes máme odpočinkový den, který můžete vyplnit mnoha různými aktivitami od projížděk na koních, výletů na kole, rafting, kuchařskou lekcí, nebo jen procházkami po okolí a užívání si atmosféry Posvátného údolí, které je stvořeno pro relax a odpočinek. Sami poznáte, že udělat si čas jen pro sebe na tomto magickém místě, není vůbec od věci.

Snídaně


8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd úžasným zážitkovým vlakem VISTADOME do Machu Pichu Pueblo a pak autobusem k citadele, kde nás čeká prohlídka a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Poté sjedeme zpět do vesničky , kde se ubytujeme a kde nás čeká skvělá večeře.Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem. 

Snídaně - večeře


9. den: MACHU PICCHU > CUZCO

Velmi brzy budíček. Snídaně v balíčku. Odchod na nástupiště a cesta k pevnosti a cesta ke vstupu na Machu Picchu Mountain. Zapíšeme se na bráně a začneme stoupat svých 2 200 schodů. Každý svým tempem. Výstup trvá v průměru tak 2,5 hodiny. Mezi tím se roztrhá mlha a slunce nám začne ukazovat skvělé výhledy na pevnost, takřka z ptačí perspektivy, kterou jsme si den před tím prohlédli z blízka. Na hoře nás čeká úchvatný výhled na Andy a Machu Picchu. Sejít dolů je mnohdy horší, než vystoupat vzhůru. Ale sejít musíme. Po sestupu sjedeme do městečka, vezmeme si v hotelu baťůžky a půjdeme na pozdní oběd. Pak nádraží a cesta vlakem do vesničky Poroy (vlaky zde končí) a přejedeme autobusem do Cuzca. To už bude večer a budeme rádi, že se ubytujeme a vyspíme.

Snídaně


10. den: CUZCO

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abychom se vyhnuli davům turistů. Začneme ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman s mohutnými hradbami. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět a ochutnat tradiční produkty, pěstované indiány. Prohlédneme si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude naší další zastávkou, pak si prohlédneme čtvrt řemeslníků San Blas, Arcibiskupský palác a den zakončíme katedrálou.

Snídaně


11. den: CUZCO

Dnes nás čeká buď odpočinkový nebo náročný den - podle toho jak kdo bude chtít.
Můžete se jen tak potulovat uličkami starého města a vstřebávat historii tohoto prastarého města.
Fakultativně se s průvodcem můžete domluvit např. na lekci vaření - projdete se po tržišti San Pedro, kde poznáte a ochutnáte skvělé lokální produkty a hned potom nás čeká 2 hod. kuchařská lekce, kde si připravíte malý předkrm a hlavní jídlo typické pro peruánskou kuchyni.


Pro ty, kteří ale chtějí vidět něco mimořádného nabízíme výlet ke vzdálené laguně Humantay, která se nachází nejenom v úchvatné andské krajině, ale i nadmořské výšce 4.200 metrů nad mořem. 6 km. výstup je celkem náročný a částečně lze zdolat na koni, ale zážitky a vzpomínky budou opravdu jedinečné.

Snídaně


12. den: CUSCO > TITICACA

Dnes přejezd přes Altipláno (skoro 5 000 m n.m.) do Puna. Cestou několik zastávek v malých vesničkách Andahuaylillas, Pucara a La Raya. Oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu k jezeru Titicaca se ubytujeme v hotelu a vydáme na procházku večerním městem a kolem jezera. Den zakončíme večeří v dobré místní restauraci.

Snídaně - oběd


13. den: TITICACA

Na vlnách jezera Titicaca
Po snídani se vydáme lodí na jezero a navštívíme plovoucí rákosové ostrovy Uros a později ostrov Taguile, kde a poznáme život domorodých obyvatel. Z vyhlídky na Taquile se nám otevře nádherný výhled na toto bájné jezero.

Snídaně - oběd


14. den: TITICACA > LIMA - TARAPOTO

Po snídani odjedeme na letiště v Juliace se zastávkou u tajemných Sillustani Tombs.
Odletíme do Limy, kde přestoupíme na linku do amazonského Tarapoto. Zde se přesuneme do amazonské lodže , která leží na řece Huallaga. Zde nás čekají báječné 4 dny - 3 noci plné poznávání, ale i odpočinku a koupání.

Snídaně


15.-16 den: AMAZONIE

Dva dny v Amazonii strávíme výlety do deštného pralesa i lodí po řece, pozorováním a poznáváním života zvířat, ale i lidí, kteří na březích řeky žijí. Každý den Vás čeká množství zážitků, mezi kterými bude čas na odpočinek i koupání v bazénu, nebo vodopádu na říčce Yuracyaquillo, kde se mimo jiné nacházejí tropické barevné žabičky, které indiáni využívají k výrobě jedu.

Snídaně - oběd - večeře


4. den: LIMA > CHACHAPOYAS

Vzhůru do přírody a historie. V klidu se nasnídáme, odjedeme na letiště a odletíme do oblasti Chachapoyas do města Jaen. Čeká nás cca 4 hodinová cesta z letiště do města Chachapoyas. Sama cesta je krásným výletem, protože se budeme pohybovat v nádherné krajině. Než se ubytujeme, prohlédneme si městečko Chachapoyas. Dnešní cíl je Casa Hacienda Achamaqui – nádherné místo se skvělými lidmi – nadmořská výška kolem 2 300 m. n. m. Večeře a nocleh v haciendě.

Snídaně


18. den: CHACHAPOYAS / KUELAP

Dlouhé dopoledne. Výlet na pevnost Kuelap, vybudované na vrcholu Cerro Barreta (3 000 n.m.) – dojedeme k úpatí hory a na ní se už musíme dostat po svých nebo na koňském hřbetě. Ta námaha stojí za to – krajina a fascinující kamenná architektura národa, který vzdoroval Inkům. Příběh národa Chachapoyas, který pevnost vybudoval, si řekneme na místě. Pozdní oběd v městečku Choctamal a návrat do hotelu. Pokud se vrátíme do 3 hodin odpoledne (ale spíš to nestihneme), můžeme ještě vyrazit na malý trek v okolí hotelu k nedalekým nástěnným malbám. Jinak odpočinek, večeře a nocleh. Když dá počasí, uděláme si oheň a budeme melancholicky pozorovat nebe a povídat si o životě za starých indiánských časů.

Snídaně - oběd - večeře


19. den: CHACHAPOYAS / GOCTA

Výlet k vodopádům Gocta. Nejprve popojedeme do Cocachimba a odtud se vydáme na trek k vodopádům. Gocta je znám i pod místním názvem „La Chrrera“ – 771 m vysoký vodopád, patří k nejvyšším na světě. Jako všechny velké vodopády i Gocta je magické místo. Moc Čechů sem nezabloudí. Poobědváme v lokální restauraci a vrátíme se do haciendy. 

Snídaně - oběd - večeře


20. den: CHACHAPOYAS

Dnes si užijte volno a odpočinek v nádherné přírodě, kterou z jedné strany tvoří Andy a z druhé Amazonský prales. Tento nádherný region je proslulý svou přírodou i kultzrními a historickými památkami, které stále ještě neobjevili davy turistů.
Pokud ale budete mít chuť vydáme se na celodenní výlet k pohřebišti (mauzoleu) Revash a muzeum Leymebamba.

Snídaně - oběd - večeře


21. den: CHACHAPOYAS - BOGOTA

Během dne odjezd na letiště a odlet přes Limu do Kolumbie.

Snídaně


22. den: BOGOTA

Dnes nás čeká prohlídka toho nejlepšího Bogoty. Vydáme se do historického jádra La Candelaria i lanovkou na horu Monserrate, jež je zároveň dominantou Bogoty. Procházka tržnicí a ochutnávky místních specialit. Procházka k Muzeu zlata, které uchovává největší sbírku prehispánského zlata na světě! Po prohlídce pokračování na Bolívarovo náměstí, kde budete spatřit městskou katedrálu, vedle které stojí svatostánek – historický klenot, Justiční palác, který svého času nechal vyhodit do povětří Pablo Escobar.

Snídaně


23. den: BOGOTA - ODLET

Do odletu volný program, přesun na letiště a odlet zpět do Evropy.

Snídaně


24. den: MNICHOV (PRAHA)

Přílet do Mnichova (do Prahy)

Kontaktní formulář

Kontaktní údaje

MARCO POLO INTERNATIONAL spol. s r. o.
+420 241 718 646
info@marco-polo.cz
Petrská 23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 00299766
DIČ: CZ00299766
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700

Mapa