facebook
Velký okruh po Peru - aktivně s českým průvodcem včetně Inca Trail -

Velký okruh po Peru - aktivně s českým průvodcem včetně Inca Trail

13 nocí od 132 500 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

Velký okruh po Peru - aktivně s českým průvodcem včetně Inca Trail

Aktivní program a exklusivní malá skupinka jen 6-8 osob se zkušenou českou průvodkyní, která bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.
Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

Vypravíte se na velkou cestu jedinečnou peruánskou krajinami - poznáte vysokohorské Altiplano v Arequipě a Colce, které zároveň dominují sopky i jeden z nejhlubších kaňonů světa. Nasajete historii a spatříte nádhernou takřka tropickou oblast v Cuzcu a Posvátném údolí Vrcholem cesty ale bude určitě pro mnoho dobrodruhů 4denní cesta po slavném Inca Trailu se závěrem na Machu Picchu.   

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka 6-8 lidí + průvodce
  • Velký okruh za poznáním, přírodou i treky
  • Inca Trail
  • Možnost přidat oblast Nazca s přeletem nad obrazci, nebo Amazonský prales

1. den: ODLET PRAHA – LIMA

Odlet do Limy (za příplatek možnost letu v business třídě) z Prahy. Alternativně z Vídně, Mnichova nebo jiného preferovaného letiště.
Po příletu se přesunete do hotelu, kde dnes přenocujete.

2. den: AREQUIPA - po stopách španělských dobyvatelů
Nadmořská výška:- 2335 m.n.m (Arequipa)

Přelet do Arequipy.
V roce 1540, jen pět let po založení Limy, založil Arequipu na popud Francisca Pizzarra Garci Manuel de Carbajal. A založil ji s láskou a velkolepou vizí. Chtěl, aby to bylo nejkrásnější španělské město v Peru a povedlo se mu to.

Dnes se vám otevřou brány Bílého města na cestě, která začne v krásné koloniální čtvrti San Lazaro, místě založení Arequipy; odtud se projdete jejími malebnými uličkami zdobenými muškáty, abyste se později vydali na vyhlídku Carmen Alto a měli možnost vidět nádhernou krajinu zemědělských teras a tři sopky obklopující město: Misti, Chachani a Pichu-Pichu.
Je čas vydat se do koloniální čtvrti Yanahuara, která je známá svým kostelem v andaluském stylu a vyhlídkou, architektonickým skvostem obklopeným oblouky ze sillar (sopečného kamene). Poté navštívíte velice zajímavé muzeum Museo Santuarios Andinos, kde se nachází mumie obětované incké dívky Juanity a nakonec klášter Santa Catalina, působivou církevní památku, která byla uzavřena asi 400 let; s úzkými uličkami, náměstími a zahradami připomínajícími staré čtvrti Sevilly nebo Granady.

Stravování v ceně: snídaně

3. den: AREQUIPA - KAŇON COLCA
Nadmořská výška: - 2335 m.n.m (Arequipa) - 4879 m.n.m. (Mirador de los Andes in Patapampa) - 3812 m.n.m. (Colca)

Dnes se vypravíte přes peruánské Altipláno do k jednomu z nejhlubších kaňonů světa - Colca. Vystoupáte k úpatí sopky Chachani a zahlédnete další vulkány Misti (5823 m.n.m) a Picchu Picchu (5600 m.n.m.) a zároveň si zakusíte opravdu vysokou nadmořskou výšku takřka 4900 m.n.m. Také projdete rezervací Pampa Cañahuas, kde můžete vidět volně pobíhat alpaky i divoké vikuně ve vysoko položených Andách.
Oběd na cestě v lokální bufetové restauraci, kde ochutnáte rozmanitou peruánskou kuchyni.
Po příjezdu se na 2 noci ubytujete v Colca Lodge Spa & Hot Springs, které mají vlastní lázně v nádherné části údolí, hluboko až u řeky.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

4. den: KAŇON COLCA - ZA KONDORY A HIKE UYO-UYO

Kondor je symbolem And, alespoň pro nás Evropany. Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde kondoři plachtí ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Kdo chce kondory pozorovat, musí si přivstat.
Později vás čekají pitoreskní vesničky Maca a Yanque na pozadí tisíců políček a teras rozprostřených po údolí, až kam oko dohlédne.
Dáte si oběd a pak vás čeká pěší výlet k archeologickému nalezišti Uyo-Uyo. Začnete z vesnice Yanque po stezce, která vás zavede k mostu Sifón. Poté překročíte řeku Colca a vystoupáte do Uyo-Uyo. Na něm se nachází 60 barevných, kulovitých a obdélníkových, kamenných staveb vysokých téměř 4 metry. Předpokládá se, že obyvatelé této vesnice se věnovali využívání teras, protože mají kanál začínající na úpatí zasněžené hory Mismi, který zavlažoval jejich pozemky.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

5. den: KAŇON COLCA - TREK ÚDOLÍM - AREQUIPA

Dnes si poprvé a po 4 dnech aklimatizace vyzkoušíte, jaké je to pohybovat se v Peru v relativně vysoké nadmořské výšce - bude to skvělá průprava pro Inca Trail.
Ráno se vydáte do vesnice Canocota, odkud začneme váš lehce náročný trek. Budete stoupat až na vyhlídku ve výšce 3800 metrů nad mořem. Během vaší cesty uvidíte ohromující geologické útvary, skály erodované větrem a deštěm a také velkou rozmanitost ptáků. Trek zakončíte, poobědváte v místní restauraci a vydáte se na zpáteční cestu do města Arequipa, kde se na dnešní noc ubytujete.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

6. den: AREQUIPA - CUZCO - VE STŘEDU INCKÉ ŘÍŠE
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco)

Ranní odlet do Cuzca, který trvá jen 1 hodinu.
Cuzco je bezpochyby nejhezčí peruánské město, které bylo založeno koncem 12. století. Je bývalým hlavním městem Incké říše, které dobyl Francisco Pizarro se svými druhy 15. listopadu 1533.
Město dodnes budí úžas zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. V Cuzcu a okolí je mnoho pamětihodností z předkolumbovského období i z let španělské nadvlády. Tajemné Cuzco a jeho okolí patří k nejkrásnějším a nejzajímavějším oblastem Jižní Ameriky.

Po příletu se rovnou z letiště vypravíte na prohlídku centra města.  Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha (Qorikancha), který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude vaší další zastávkou, na kterou navážete čtvrtí řemeslníků San Blas, Arcibiskupským palácem a prohlídku zakončíte katedrálou.
Ubytování v hotelu odpoledne na 2 noci.

Stravování v ceně: snídaně

7. den: CUZCO

Dnes si prohlédnete další hlavní památky starobylého města, bez nich by cesta nebyla kompletní. Začnete pevností Sacsayhuaman, která vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puka Pukara a Tambomachay. Odpoledne budete mít s průvodcem mnoho času na procházky např. čtvrtí San Blas, kde můžete posedět u kávy, či pisca, nebo znovu si prohlédnout místní tržiště.

Stravování v ceně: snídaně

8. den: CUZCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
Nadmořská výška: 3400 m.n.m. (Cuzco) - 2800 m.n.m (Posvátné údolí)

Dnes nás uvítá v celé své kráse Posvátné údolí Inků. Navštívíme incké a koloniální město Pisac - jedno z nejkrásnějších inckých archeologických nalezišť v Posvátném údolí na vrcholu hory, z níž je výhled na koloniální město. 
Poté se vydáme do skutečně velmi působivého muzea Inkari, kde zjistíte  informace o bezpočtu kultur, které předcházeli samotným Inkům. Naše další zastávka bude v Muzeu živé kultury Yucay je turistický komplex, kde si budete moci nakrmit alpaky a navíc vám místní lidé předvedou své techniky tkaní a barvení tradičních textilií.
Ubytování v Posvátném údolí na 2 noci.

Stravování v ceně: snídaně

9. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ

Dnes si prohlédnete další velmi významná místa Posvátného údolí Inků.
Vypravíme se na prohlídku inckých teras v Moray, kde se vám naskytne působivý pohled na kolosální terasy, které sloužily k vytvoření 20 různých typů mikroklimat, jež zajišťovaly zemědělskou produkci říše. Čeká nás cesta do Maras, slavných a starobylých solných dolů z koloniální éry. Kontrast jeho bílých studní se zeleným údolím je impozantní a nepřehlédnutelný pro velkolepou pohlednici Posvátného údolí Inků. Odtud sejdeme pěšky dolů do a půjdeme do skvělé restaurace na oběd u řeky Urubamba.
Nakonec naši cestu zakončíme návštěvou báječného archeologického komplexu Ollantaytambo, který byl pro Inky důležitý jako vojenské, náboženské a zemědělské centrum. Mimo jiné navštívíme Chrám deseti oken, koupelny ñusta a další zajímavá místa. Pohlednice z výšin Ollantaytambo uzavřou tento kouzelný den v Posvátném údolí Inků.

Stravování v ceně: snídaně, oběd

10. den: INCA TRAIL (den 1.)
PISACUCHO - OLLANTAYTAMBO - WAYLLABAMBA (13 km - 6 hod.)
Nadmořská výška: 2800 m.n.m (Posvátné údolí) - 3000 m.n.m (Wayllabamba)

Probuďte se brzy ráno a dobijte si baterky snídaní v hotelu. Odjezd z hotelu do Piscacucho (82. km), výchozího bodu túry po Inca trailu. Před příjezdem si uděláte krátkou zastávku ve městě Ollantaytambo, kde budete mít 15 až 20 minut na poslední nákupy, než se vydáte na cestu za dobrodružstvím. Poté začněte svou cestu v Piscacucho a obdivujte překrásnou kulisu zasněžené hory Veronica, zatímco budete pomalu procházet mezi malými vesničkami a nádhernými výhledy do údolí. Během cesty budete moci spatřit na svazích kopců řady archeologických nalezišť, například Willkarakay a Patallaqta. Asi po pěti až šesti hodinách cesty nakonec dorazíte do Wayllabamby, posledního městečka, které na cestě najdete. Oběd bude cestou, zatímco večeře v táboře po příchodu. Po jídle je čas ulehnout a doplnit energii. Přenocování ve Wayllabambě.

Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

11. den: INCA TRAIL (den 2.)
WARMI WAÑUSCA - PACAYMAYO (12 km - 7 hodin)
Nadmořská výška: 3000 m.n.m (Wayllabamba) - 4200 m.n.m (Warmi Wañusca) - 3500 m.n.m. (Pacaymayo)
Probuďte se k vydatné snídani, protože dnes vás čeká nejtěžší úsek cesty: výstup na nejvyšší bod trasy, neuvěřitelných 4 200 m n. m. Je známý jako Warmi Wañusca, v kečuánštině "mrtvá žena", protože silueta hor připomíná postavu ležící ženy. Všimněte si, že se krajina začíná proměňovat, jak cesta pomalu proniká mračným pralesem, kde se po obou stranách cesty tvoří velké stromy a malé vodopády. Ať je však jakkoli krásná, nezastavujte se; výhled z vrcholu treku vám vyrazí dech. Je to jako být na vrcholu světa!
Po pořízení nezbytných fotografií je čas zahájit mnohem snadnější sestup do tábora v Pacaymayo, kde vás čeká oběd a večeře. Čeká vás sedm hodin vyčerpávající cesty plné stoupání a klesání, takže zasloužený odpočinek je nezbytný.
Přenocování v Pacaymayo.

Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

12. den: INCA TRAIL (den 3.)
RUNKURAKAY - CHAQUICOCHA- WIÑAYWAYNA (16 km - 9 hodin)
Nadmořská výška: 3800 m.n.m. (Runkurakay) - 2650 m.n.m. (Wiñaywayna)

Jestliže včerejší den byl nejtěžší z hlediska výšky, dnešní den bude nejtěžší z hlediska délky. Je to však také pravděpodobně nejzajímavější den treku vzhledem k množství archeologických nalezišť, která po cestě najdete, nemluvě o kráse samotné cesty. Po snídani v Pacaymayo se vydejte na výstup do průsmyku Runkurakay.
Cestou dolů navštivte archeologická naleziště Sayaqmarka a Qonchamarka. Obdivujte stavební techniky použité při stavbě hradeb a krásnou krajinu, kterou nabízejí Andy obklopující tento úsek. Poté poobědvejte v Chaquicocha, kde budete mít čas na odpočinek a nadechnutí před zahájením posledního výstupu dne, tentokrát do průsmyku Phuyupatamarca (3 700 m n. m.), který se rovněž pyšní zajímavým archeologickým nalezištěm.
Část cesty prochází nádherně navrženými tunely, které jsou důkazem mistrovství starověkých inckých architektů. Začněte klesat mlžným pralesem po zajímavé cestě s točitými schody mezi stromy, až nakonec dorazíte do posledního kempu ve Wiñaywayna (2 679 m n. m.). Tam vás čeká večeře a poslední noc.

Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

13. den: INCA TRAIL (den 4.)
WIÑAYWAYNA - MACHU PICCHU - CUZCO
(závěrečný trek 7 km - 3 hod.)
Nadmořská výška: 2650 m.n.m. (Wiñaywayna) - 2400 m.n.m. (Machu Picchu) - 3400 m.n.m. (Cuzco)

Dnešní den slibuje být nejzajímavějším dnem na cestě, protože se konečně vyplatí všechno vaše úsilí, když dosáhnete cíle vaší cesty: incké citadely Machu Picchu.
Vstávejte velmi brzy ráno a vydejte se na trek k Intipunku neboli v kečuánštině "Bráně slunce". Až se první paprsky ranního slunce vyhoupnou nad obzor, nechte se oslnit dechberoucím výhledem na celou historickou svatyni, okamžikem, který se vám na dlouho zapíše do paměti. Poté, co pořídíte několik fotografií, které tento okamžik zdokumentují, začněte sestupovat k citadele, kde vás čeká dvouhodinová prohlídka tohoto inckého zázraku s průvodcem.
Na konci prohlídky budete mít volný čas na procházku a prozkoumání místa podle vlastního uvážení. Poté nastoupíte do autobusu zpět do Aguas Calientes na oběd. Odpoledne na vás bude čekat vlak, který vás pohodlně odveze zpět na nádraží v Ollantaytambo, odkud vás odvezeme do vašeho hotelu v Cuzcu.
Přenocování v Cuzcu.

Stravování v ceně: snídaně

14. den: ODLET DOMŮ

Odlet přes Limu do Evropy.

Stravování v ceně: snídaně

15. den: PRAHA

Návrat.

Cena zahrnuje

* Mezinárodní letenku v nejlevnější knihovací třídě (v hodnotě 26000 Kč) s kabinovým zavazadlem (odbavené zavazadlo - velký kufr do podpalubí - je za příplatek)
* letenku Lima - Arequipa - Cuzco - Lima v optimální knihovací třídě s kabinovým zavazadlem  (odbavené zavazadlo - velký kufr do podpalubí - je za příplatek)
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech střední kategorie, během Inca trailu ve stanech, v kempech
* stravování: snídaně + další stravování uvedeného v popisu cesty, během Inca trailu snídaně, obědy, večeře
* všechny výlety a dopravu dle programu s českým průvodcem
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu
* Inca trail: 
- Vstupní permit na Inca trail
- Kempingové vybavení
- Nosič
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* Stravování kromě výše uvedeného
* Extra výlety a vstupy
* Zdravotní pojištění
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10-15 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele - Poznávací zájezdy | Peru

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

12

Poznejte Peru v maximálním komfortu s privátním průvodcem, luxusním ubytováním i treky krajinou, která vás vezme za srdce.
Tento exkluzivní program připravujeme a upravujeme na míru pouze vážným zájemcům o nadstandardní služby, to je i důvod proč zde neuvádíme cenu. Ta je závislá na službách, ubytování, nebo i dopravě v business třídě, které si budete přát do programu zahrnout. Celý program, včetně termínu i délky cesty lze upravit. Pro detailní nabídku nás, prosím, kontaktujte.

Detail Termíny a ceny +
Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

32 500 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Určitě Vám ale doporučujeme přidat minimálně jeden den navíc pro pobyt v Cuzcu - toto nádherné město si to bezpochyby zaslouží.
Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Peru s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

To nejlepší z Peru s českým průvodcem

95 900 Kč 9

Cestujte v malé skupince jen 6-8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.

Proč do Peru s CK Marco Polo?
- exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

Detail Termíny a ceny +
loading