facebook
Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem -

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem

12 nocí od 53 500 Kč
Uganda, Poznávací zájezdy

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem

V Ugandě vás čeká jedinečná příroda, množství zvěře, a nesmírně přátelské obyvatelstvo - a to vše nezasažené masovou turistikou. Deštný prales Ugandy je jedním z posledních míst na světě, kde žijí horské gorily, za kterými vyrazíte do džungle. Pokoříte vysoké štíty hor, najdete pramen Nilu, budete hledat lvi, kteří žijí v korunách stromů a stopovat šimpanze... Připravte se na mnohá překvapení a improvizace, která z expedice do Ugandy udělají životní zážitek. Uganda je opravdovým surovým a dosud neopracovaným diamantem Afriky.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Trek k horským gorilám
  • Stromoví lvi v NP Queen Elizabeth
  • NP Murchinson Falls - k pramenům Nilu
  • Trek za šimpanzi
  • Bwindi Impenetrable Forest - nádherný kus přírody
  • Jezero Mburo
  • Překročíte rovník
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den Lake Mburo - seznamujeme se s Afrikou

2. den Bwindi - neprostupná džungle

3. - 4. den Horské gorily - trek džunglí

5. - 6. den NP Queen Elizabeth - stromoví lvi

7. den Pohoří Rwenzori - Měsíční hory

8. den Murchinson Falls - po stopách Nilu

9. - 10. den NP Murchinson Falls - šimpanzi u Viktoriina Nilu

11. den Plavba po Nilu a Ziwa - domov nosorožců

12. den Jinja - zpět do civilizace

13. den Loučení s Nilem a návrat do Entebbe

Cena zahrnuje

Pozemní přepravu expedičním vozidlem dle programu
Ubytování ve stanech (10x) a chatce (2x) - je třeba vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody, kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu včetně:
* Zastávka na rovníku
* Kampala
* NP Mburo
* NP Bwindi Impenetrable Forest
* NP Queen Elizabeth Ishasha - stromoví lvi
* Procházka domorodými vesnicemi
* Ornitologické procházky
* Trek za šimpanzi včetně povolení
* Měsíční hory - Rwenzori Mountains
* NP Murchison Falls
* Plavba po nilu
* Rezervace nosorožců Ziwa
Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

Letenku Praha - Entebbe - Praha v ekomické třídě
Ubytování před a po expedici
Vízum do Ugandy (lze ho získat na hranicích za 50 USD)
Povolení na vstup ke gorilám (cena k dnešnímu dni 615 USD)
Stravování a nápoje kromě výše uvedených
Vstupy a program kromě výše uvedeného
Osobní výdaje a spropitné

Co vás čeká?

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. V průběhu této cesty budete kempovat na krásných místech - stavět stany nebo spát pod otevřenou oblohou na rozkládacím lůžku. Během cesty se od vás očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.1. den Lake Mburo

Odjezd z hotelu Lake Heights v Entebbe v 8:00 hodin ráno. Vydáme se západním směrem. Po cestě se dnes zastavíme na tržišti s bubny i ovocem a také přímo na rovníku. V odpoledních hodinách dorazíme do národního parku Lake Mburo, kde bude čas na safari a večer budeme kempovat na břehu jezera. To v praxi znamená, že si postavíme tábor a zpocení a unavení usneme ve stanech na lehátkách. Naše první skutečná africká noc.
Snídaně - oběd - večeře


2. den Bwindi - neprostupná džungle

Včerejšek byl opravdový první den v Ugandě, na rozkoukání, na sžití s náklaďákem a průvodcem, na pochopení, že tahle cesta nebude žádná sranda, nebo naopak velká legrace. Jsme v rovníkové Africe, co si navaříme, to si taky sníme. Dnes se probudíme u jezera Mburo, sbalíme kemp a vydáme se na další ugandské safari. Když to jen trochu půjde tak vyrazíme na pěší safari, ať slyšíme a cítíme divočinu, kvůli které jsme sem přijeli. Poté opustíme park a vydáme se do kopcovité krajiny, plné banánovníkových plantáží, malých roztroušených vesniček a údolíček zahalených mlhou. Dnešním cílem je národní park Bwindi Impenetrable Forest. A zase postavit kemp, už to trochu umíme, ale to vůbec neznamená, že budeme zpocení a unavení méně, než včera. Jsme ale jen kousek od domova vzácných horských goril.

Národní park Bwindi Impenetrable Forest
Národní park Bwindi Impenetrable Forest se nachází asi 450km západně od Kampaly. Skrývá patrně největší atrakci, kterou může Uganda nabídnout: můžete zde stopovat a spatřit vzácné divoce žijící horské gorily. V Bwindi žije asi polovina světové populace horských goril, která se scvrkla přibližně na pouhých 650 jedinců. Kromě goril chrání tento národní park také jednu z největších souvislých lesních oblastí ve Východní Africe, která zahrnuje horský i nížinný les. Není tedy překvapivé, že je od roku 1994 na seznamu památek Světového dědictví UNESCO. Nesetkáte se zde jen s gorilami, tento rozlohou poměrně malý národní park (cca 330km2) je domovem celé řady dalších druhů zvířat, stromů i rostlin, mnoho z nich je endemických.
Snídaně - oběd - večeře


3. - 4. den Za horskými gorilami

Jeden z těchto dní nás čeká zážitek, kvůli kterému jsme vážili cestu až do daleké Ugandy - trek za horskými gorilami. Rozdělíme se do malých skupinek a pod vedením místních stopařů se vydáme do pralesa. Stejně jako většinu těch nejlepších zážitků si i tento musí člověk zasloužit - připravte se na dobrodružnou cestu těžko prostupnou džunglí ... ale odměna v podobě času stráveného s rodinou goril jistě bude stát za to.
Druhý den pobytu v této oblasti si uděláme výlet výlet k nádhernému horskému jezeru Bunyoni (2 000 m.n.m.). Je poseto desítkami zelených ostrůvků a obklopeno zelenými kopci, jejichž svahy jsou pokryté terasovitými políčky. Další čas budeme mít vyplněný procházkami po okolí, návštěvou místních vesnic nebo třeba pozorováním nespočetných druhů ptactva, které žije na okraji pralesa.
Snídaně - oběd - večeře


5. -6. den Stromoví lvi v NP Queen Elizabeth

Už jsme v Ugandě pár dnů. Už víme, co to obnáší. Zvykli jsme si na to, že nám nikdy nic neuschne, že tu je tropické podnebí a všude je ta šílená červená hlína, která má tendenci zamazat - v případě, že je sucho, tak zaprášit - všechno. Máme ji na kalhotách, tričkách, na čepicích. V horách jsme si trochu odpočinuli a vydáme se za travnatými pláněmi národního parku Queen Elizabeth. Tohle není Masai Mara, tohle není Serengeti. Sen zamíří jen pár lidí denně a my si na dva dny postavíme tábor v jednom z velmi odlehlých míst. Jsme tu kvůli lvům šplhajícím na stromy. Naděje 50 na 50, takže docela vysoko. Ale v parku nejsou jenom lvi. Potkáme buvoly, hrochy, vodušky a další antilopy, ptactvo všeho druhu a sem tam nějakého hada.
Snídaně - oběd - večeře


7. den Pohoří Rwenzori - měsíční hory

Ráno složíme tábor, naložíme náklaďák a vyrazíme z národního parku na ugandský venkov. Projedeme spoustou vesniček, kde náš náklaďák vyvolá poprask. Když budeme chtít, tak v některé z nich zastavíme a projdeme se, abychom viděli, jak žije ugandský venkov. Pak se vydáme k horám Rwenzori. Nejvyšší vrcholek Rwenzori (Měsíčních hor) dosahuje výšky přes 5.000 m.n.m. Čas od času jeho vrcholky pokryje sníh. Uděláme si procházku přes vesnice, která nás zavede k vyhlídce na Měsíční hory. Tady nás čeká oběd formou pikniku. Odpoledne se přesuneme z hor k městečku Fort Portal.
Snídaně - oběd - večeře


8. den Murchinson Falls - po stopách Nilu

Den plný nástrah. Nejhorší cesty, jaké poznáme během naší expedice. Nejnáročnější přesun. Už jsme ledacos zažili a říkali jsme, že tak špatné cesty snad nikde jinde nejsou. Ale jsou. Právě tady, na cestě z hor k vodopádům Murchinson Falls. Až večer budeme stavět tábor, budeme toho mít plné zuby. Ale jsme na expedici, na expedici v Africe, tak nám asi fňukání nepomůže. Nikdo za nás stany nepostaví a spát pod širákem tady moc nejde.

Murchinson Falls je největší národní park v Ugandě a je pojmenovaný podle dramatických vodopádů na řece Nil. Řeka je zde domovem stovek hrochů, krokodýlů i vodních ptáků. V jižní části parku najdete primáty a jeho severní část zase obývají velká africká zvířata.
Snídaně - oběd - večeře


9. - 10. den NP Murchinson Falls - šimpanzi u viktoriina Nilu

Velmi časně ráno vyrazíme na trek s průvodcem a budeme stopovat šimpanze. Pak se vrátíme do kempu, sbalíme ho a autem vyrazíme k vodopádům Murchinson. Nil se tu snaží dostat do velmi úzké průrvy, odkud padá do 40 metrové hloubky. Pobudeme nějaký čas u vodopádů a v okolí a pak se posuneme na sever parku, kde budeme dnešní noc kempovat.
Snídaně - oběd - večeře


11. den Ziwa - nosorožci jsou tu doma

Když se Nil prodral úžlabinou Murchison Falls, rozlil se trochu do šíře a zklidnil se. To nám dává možnost nasednout hned po svítání na člun a vydat se na jeho hladinu. Ještě před plavbou jsme sbalili tábor a naložili všechno na náklaďák. Ten pojede po břehu Nilu, aby nás na konci plavby naložil na palubu. Budeme mít nutkání plivnout do řeky a představovat si, že za nějaký čas naše sliny uvidí bájný Luxor a pyramidy v Káhiře. Na konci plavby nás bude čekat náš náklaďák. Vyjedeme ven z národního parku a přesuneme se do nosorožčí rezervace Ziwa. Tenhle projekt má ambici vrátit divoké nosorožce do volné přírody v Ugandě.
Snídaně - oběd - večeře


12. den Jinja - pomalý návrat do civilizace

Předposlední den v Africe. Kdo chce a zaplatí poplatek, může jít stopovat s průvodcem nosorožce. Pak sbalíme kemp, naposledy naložíme do náklaďáku a přejedeme do městečka Jinja. Tady se ubytujeme ve stálém kempu, odstraníme červenou hlínu ze svých těl a v relativním pohodlí si znovu připomeneme, co jsme zažili. Večer (pokud nám to ponorková nemoc dovolí) vyrazíme na poslední rozlučkovou večeři (na vlastní účet) a přespíme poslední africkou noc.
Snídaně - oběd


13. den Jinja - Entebbe

Všechno jednou končí a i naše expedice končí. Poslední oficiální snídaně a pak volné dopoledne na břehu řeky Nil. To můžete využít pro některou z nabízených volitelných aktivit (např. rafting) a kolem 14. hodiny se vyráží na cestu zpět do Entebbe, kam dorazíme kolem 17. hodin. 
SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 210 277 5551 / 2700
loading