facebook
Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem -

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem

12 nocí od 63 500 Kč
Uganda, Poznávací zájezdy

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem

V Ugandě vás čeká jedinečná příroda, množství zvěře, a nesmírně přátelské obyvatelstvo - a to vše nezasažené masovou turistikou. Deštný prales Ugandy je jedním z posledních míst na světě, kde žijí horské gorily, za kterými vyrazíte do džungle. Uvidíte vysoké štíty hor, najdete pramen Nilu, budete hledat lvy, kteří žijí v korunách stromů a stopovat šimpanze... Připravte se na mnohá překvapení a improvizace, která z expedice do Ugandy udělají životní zážitek. Uganda je opravdovým surovým a dosud neopracovaným diamantem Afriky.

Dovolená pro aktivní
Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. V průběhu této cesty budete kempovat na krásných místech - stavět stany nebo spát pod otevřenou oblohou na rozkládacím lůžku. Během cesty se od vás očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás. Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství. Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.

Expediční vozidlo
Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Průvodce
Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene holka pro všechno: řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Trek k horským gorilám - zážitek, který ve Vás zůstane celý život
  • Stromoví lvi v NP Queen Elizabeth
  • NP Murchinson Falls a šimpanzi
  • Trocha adrenalinu u městečka Jinja
  • Překročíte rovník
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den Lake Mburo - seznamujeme se s Afrikou

2. den Bwindi - neprostupná džungle

3. - 4. den Horské gorily - trek džunglí

5. - 6. den NP Queen Elizabeth - stromoví lvi

7. den Pohoří Rwenzori - Měsíční hory

8. den Masindi

9. - 10. den NP Murchinson Falls

11. -12. den Kalagala Falls

13. den Entebbe

Cena zahrnuje

Pozemní přepravu expedičním vozidlem dle programu
Ubytování ve stanech (9x) a chatce (3x) - je třeba vlastní spací pytel a polštář
Stravu dle programu (vč. vody, kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího průvodce po celou dobu expedice
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu včetně:
* Zastávka na rovníku
* Kampala
* NP Mburo
* NP Bwindi Impenetrable Forest
* NP Queen Elizabeth Ishasha - stromoví lvi
* Procházka domorodými vesnicemi
* Ornitologické procházky
* Trek za šimpanzi včetně povolení
* Měsíční hory - Rwenzori Mountains
* NP Murchison Falls
* Plavba po nilu
* Rezervace nosorožců Ziwa
Zdravotní pojištění ERV
Zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

Letenku Praha - Entebbe - Praha v ekomické třídě
Ubytování před a po expedici
Vízum do Ugandy (elektronicky, případně )
Povolení na vstup ke gorilám (cena k dnešnímu dni 725USD/osoba)
Stravování a nápoje kromě výše uvedených
Vstupy a program kromě výše uvedeného
Osobní výdaje a spropitné

1. den Lake Mburo

Odjezd z hotelu Lake Heights v Entebbe v 8:00 hodin ráno. Vydáme se západním směrem. Po cestě se dnes zastavíme na tržišti s bubny i ovocem a také přímo na rovníku. V odpoledních hodinách dorazíme do národního parku Lake Mburo, kde bude čas na safari a večer budeme kempovat na břehu jezera. To v praxi znamená, že si postavíme tábor a zpocení a unavení usneme ve stanech na lehátkách. Naše první skutečná africká noc.

Snídaně - oběd - večeře


2. den Bwindi - neprostupná džungle

Včerejšek byl opravdový první den v Ugandě, na rozkoukání, na sžití s náklaďákem a průvodcem, na pochopení, že tahle cesta nebude žádná sranda, nebo naopak velká legrace. Jsme v rovníkové Africe, co si navaříme, to si taky sníme. Dnes se probudíme u jezera Mburo, sbalíme kemp a vydáme se na další ugandské safari. Když to jen trochu půjde tak vyrazíme na pěší safari, ať slyšíme a cítíme divočinu, kvůli které jsme sem přijeli. Poté opustíme park a vydáme se do kopcovité krajiny, plné banánovníkových plantáží, malých roztroušených vesniček a údolíček zahalených mlhou. Dnešním cílem je národní park Bwindi Impenetrable Forest. A zase postavit kemp, už to trochu umíme, ale to vůbec neznamená, že budeme zpocení a unavení méně, než včera. Jsme ale jen kousek od domova vzácných horských goril.
Národní park Bwindi Impenetrable Forest

Národní park Bwindi Impenetrable Forest se nachází asi 450km západně od Kampaly. Skrývá patrně největší atrakci, kterou může Uganda nabídnout: můžete zde stopovat a spatřit vzácné divoce žijící horské gorily. V Bwindi žije asi polovina světové populace horských goril, která se scvrkla přibližně na pouhých 650 jedinců. Kromě goril chrání tento národní park také jednu z největších souvislých lesních oblastí ve Východní Africe, která zahrnuje horský i nížinný les. Není tedy překvapivé, že je od roku 1994 na seznamu památek Světového dědictví UNESCO. Nesetkáte se zde jen s gorilami, tento rozlohou poměrně malý národní park (cca 330km2) je domovem celé řady dalších druhů zvířat, stromů i rostlin, mnoho z nich je endemických.

Snídaně - oběd - večeře


3. - 4. den Za horskými gorilami

Jeden z těchto dní nás čeká zážitek, kvůli kterému jsme vážili cestu až do daleké Ugandy - trek za horskými gorilami. Rozdělíme se do malých skupinek a pod vedením místních stopařů se vydáme do pralesa. Stejně jako většinu těch nejlepších zážitků si i tento musí člověk zasloužit - připravte se na dobrodružnou cestu těžko prostupnou džunglí ... ale odměna v podobě času stráveného s rodinou goril jistě bude stát za to.
Počet denních permitů na gorily je omezený, proto se může stát, že někteří absolvují trek třetí den, někteří čtvrtý, ostatní mohou navštívit přilehlou vesničku a načerpat tak více místní amosféru. Pokud by se povedlo, že všichni absolvují vtrek za gorilami v jednm dni, druhý den pojedete k nádhernému horskému jezeru Bunyoni (2 000 m.n.m.). Je poseto desítkami zelených ostrůvků a obklopeno zelenými kopci, jejichž svahy jsou pokryté terasovitými políčky.

Snídaně - oběd - večeře


5. -6. den Stromoví lvi v NP Queen Elizabeth

Už jsme v Ugandě pár dnů. Už víme, co to obnáší. Zvykli jsme si na to, že nám nikdy nic neuschne, že tu je tropické podnebí a všude je ta šílená červená hlína, která má tendenci zamazat - v případě, že je sucho, tak zaprášit - všechno. Máme ji na kalhotách, tričkách, na čepicích. V horách jsme si trochu odpočinuli a vydáme se za travnatými pláněmi národního parku Queen Elizabeth. Tohle není Masai Mara, tohle není Serengeti. Sen zamíří jen pár lidí denně a my si na dva dny postavíme tábor v jednom z velmi odlehlých míst. Jsme tu kvůli lvům šplhajícím na stromy. Naděje 50 na 50, takže docela vysoko. Abychom šance zvýšili, zůstáváme zde dvě noci. Ale v parku nejsou jenom lvi. Potkáme buvoly, hrochy, vodušky a další antilopy či ptactvo všeho druhu.

Snídaně - oběd - večeře


7. den Pohoří Rwenzori - měsíční hory

Ráno složíme tábor, naložíme náklaďák a vyrazíme z národního parku na ugandský venkov. Projedeme spoustou vesniček, kde náš náklaďák vyvolá poprask. Přejedeme most nad Kazinga Channel, který spojuje jezero Edward a jezero George a pak se vydáme směrem ke Kasese. Zastavíme se na vyhlídce, kde si dáme oběd a pokocháme se pohledem na hory Rwenzori. Nejvyšší vrcholek Měsíčních hor dosahuje výšky přes 5.000 m.n.m., čas od času jeho vrcholky pokryje sníh. Odpoledne se přesuneme z hor k čajovým plantážím v blízkosti městečka Fort Portal.

Snídaně - oběd - večeře


8. den Masindi

Dlouhý přejezd do Masindi, kde strávíme dnešní noc. Vyjíždět se bude brzy ráno a aby byla šance si odpočinout, noc bude v místním hotýlku, nikoli ve stanech. 


Snídaně - oběd - večeře


9. - 10. den NP Murchinson Falls - šimpanzi u viktoriina Nilu

Čeká Vás Murchinsson Falls a spousta aktivit: trek za šimpanzi (permit v ceně),game drive, vyjížďka na lodi po Nilu - přesný rozvrh Vám sdělí Váš průvodce na místě. 

Strava: snídaně - oběd – večeře

Murchinson Falls je největší národní park v Ugandě a je pojmenovaný podle dramatických vodopádů na řece Nil. Řeka je zde domovem stovek hrochů, krokodýlů i vodních ptáků. V jižní části parku najdete primáty a jeho severní část zase obývají velká africká zvířata. Najdete zde i vzácné žirafy Rothschildovy.

Snídaně - oběd - večeře


11. -12. den Jinja

Přejedeme k městečku Jinja, oblasti divokých peřejí Bílého Nilu. Jinja je adrenalinové centrum Ugandy a vy budete mít možnost zažít aktivitu podle Vašich preferencí (rafting, bungee jumping, pohodlný výle na lodi, jízda na koni atd. (Aktivity se platí zvlášť).

Snídaně

Přejedeme k městečku Jinja, oblasti divokých peřejí Bílého Nilu. Jinja je adrenalinové centrum Ugandy a vy budete mít možnost zažít aktivitu podle Vašich preferencí (rafting, bungee jumping, pohodlný výle na lodi, jízda na koni atd. (Aktivity se platí zvlášť).

Snídaně - oběd - večeře


13. den Entebbe

Konec našeho dobrodružství v Ugandě. Můžete se svézt s náklaďákem do Kampaly či si například pobyt prodloužit a užít si dalších aktivit, či se vrátit do Entebbe a odletět zpět do ČR ( přesný post program bychom domluvili dle Vašich preferencí).

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem - Uganda_Národní park Bwindi Impenetrable_pozorování goril Český průvodce Poznávací zájezdy | Uganda

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

85 900 Kč 8

Poznávací zájezd "Cesta za gorilami" je zájezd pro milovníky Afriky, kteří nemají příliš času a přesto chtějí vidět safari v Ugandě a dopřát si jedinečný zážitek ze setkání s gorilami. Krom samotných goril zažijete ale unikátní safari ve věhlasném parku Queen Elizabeth, výlet lodí po kanálu Kazinga, budete mít šanci vidět ,,stromové lvy,, či relaxovat u jezera Bunyonyi.

Nově jsme do zájezdu zařadili také stopování šimpanzů, kteří k Ugandě také neodmyslitelně patří. V Kibale Forest žije nejvyšší počet šimpanzů v Ugandě, kde je můžete spatřit ve volné přírodě.Detail Termíny a ceny +
loading