facebook
Aljašská odysea a po stopách zlatokopů na Yukonu s českým průvodcem -

Aljašská odysea a po stopách zlatokopů na Yukonu s českým průvodcem

14 nocí od 177 500 Kč
USA, Havaj, Bahamy, Poznávací zájezdy

Aljašská odysea a po stopách zlatokopů na Yukonu s českým průvodcem

Velikost skupiny - maximálně 6 cestovatelů + český průvodce (pro uzavřené skupiny - rodiny, přátelé apod. možnost vyžádat menší i větší počet, případně jiný termín, nebo okruh).
Čeká nás okruh Aljaškou z Anchorage na jih do Sewardu, kde budete mít možnost vydat se na plavbu za ledovci a velrybami do Resurrection Bay. Pak se přesuneme do Whittier a poplujeme po aljašském klenotu Prince Willam Sound až do městečka Valdez. Pak se vydáme divočinou až k národnímu parku Wrangell-St. Elias, kde nás čeká jeden největších aljašských parků a ohromné pohoří. Odtud se vypravíme na sever až do Fairbanks. Jeho poloha v blízkosti Arktického kruhu dává možnost pozorovat polární záři a historicky bylo Fairbanks centrem zlaté horečky. Naším dalším cílem pak bude jedinečný národní park Denali, odkud se nám naskytnou výhledy na nejvyšší horu Severní Ameriky, a následně Talkeetna v jižní části parku, kde nás čeká další poznávání okolní divoké přírody.

Ve druhé části naší dobrodružné výpravy přeletíme z Anchorage do hlavního města Aljašky Juneau obklopeném ohromující přírodou, včetně fjordů, hor a lesů a neskutečným ledovcem Mendenhall. Juneau je jedním z mála hlavních měst na světě, které není dostupné po silnici, pouze lodí nebo letadlem. Tady nasedneme na další loď a poplujeme až do Skagway. Tato trasa nabízí úchvatné výhledy na aljašské fjordy, ledovce a nádhernou přírodu. Skagway je malebné městečko s historickým centrem zlaté horečky a také výchozí branou do vnitrozemí a Yukonu. Odtud se vydáme historickou železnicí White Pass & Yukon Route do Whitehorse. Cesta železnicí prochází malebnou krajinou plnou skalnatých útesů, divokých řek, úchvatných hor, vodopádů, starých mostů a historických stanic. Na závěr našeho putování po Aljašce a Yukonu prozkoumáme Whitehorse, které sehrálo klíčovou roli během zlaté horečky v 19. století. Zde bylo vyhlášené naleziště zlata, což přitahovalo tisíce hledačů zlata. Naší poslední zastávkou bude Britská Kolumbie a kosmopolitní Vancouver, kam se přesuneme letecky a kde strávíme poslední den a večer.

Aljaška i Yukon nabízí nekonečný příběh přírodní krásy, který čeká, až ho objevíte. Náš průvodce bude tím vaším nejlepším parťákem pro poznávání této nádherné a odlehlé části světa.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá skupinka max. 6 cestovatelů + český průvodce, který bude vaším řidičem a parťákem
  • Okruh severní i jižní Aljaškou s přeletem do Juneau v ceně.
  • Plavba po Prince William Sound z Whittier do Valdez v ceně
  • Plavba z Juneau do Skagway v ceně
  • Cesta železnicí The White Pass Yukon Route Railroad ze Skagway do Whitehorse v ceně
  • Kombinace Aljašky - Yukonu se závěrem ve Vancouveru - možnost prodloužení pobytu v Britské Kolumbii!

1. den: ODLET NA ALJAŠKU
Odlet individuálně nebo společně se skupinou do Anchorage na Aljašce. Po přistání ubytování v hotelu a 1. večer strávený na Aljašce.
Anchorage je obklopeno úchvatnými přírodními krásami, jen kousek od něj se nachází státní park Chugach. Město se také nachází na břehu Cookova zálivu a na jihu je vidět pohoří Alaska Range. Je zde živá umělecká scéna s několika muzei, a galeriemi. Oblíbeným místem je Anchorage Museum s expozicemi o přírodní a kulturní historii Aljašky. Oblast je rájem pro milovníky outdoorových aktivit, protože je zde k dispozici široká škála rekreačních aktivit včetně pěší turistiky, cyklistiky, rybaření a lyžování. Ve městě se nachází také několik lyžařských středisek, včetně oblíbeného lyžařského areálu Hilltop.

2. den: ANCHORAGE - SEWARD
Přejezd do Sewardu nacházejícího se u moře v zálivu Resurrection Bay v překrásné krajině plné fjordů a ledovců. Cesta vede nádhernou přírodou a my se zastavíme v průsmyku Moose Pass kde lze v Moose Creek spatřit lososy.
Odpoledne možnost výletu na kajaku u ostrova Fox (nutné objednat předem při rezervaci zájezdu). Ten vám umožní prožít několika hodinové pádlování na ostrově Fox Island. Ostrov Fox Island, který se nachází u zálivu Resurrection Bay pouhých 12 námořních mil od Sewardu, je kouzelnou směsicí deštného pralesa mírného pásma, útesů, mořských stěn, chráněných zátok a dlouhých oblázkových pláží. Okolní vody překypují bohatým mořským životem včetně lachtanů, mořských vyder, kosatek a velryb. Nad nimi často létají sokoli stěhovaví a orli bělohlaví.

3. den: SEWARD A NÁRODNÍ PARK KENAI FJORDS
Jestliže navštívíte Seward, je skoro povinností výlet lodí do národního parku Kenai Fjords National Park. Dnešní den můžete prožít na palubě nejoblíbenější plavby po divoké přírodě a ledovcích na Aljašce. Prozkoumejte divokou přírodu a ledovce národního parku Kenai Fjords. Celá cesta zabere kolem 8 hodin a vydáme se do vzdálených a hlubokých fjordů a k několika ledovcům. Cestou bude mnoho příležitost obdivovat divokou a nedotčenou přírodu a šance spatřit krmící se velryby (nejčastěji keporkaky). Šance jsou v tuto roční dobu velmi vysoké.
Pokud se rozhodnete pro "free" verzi, vypravíme se společně na pěší výlet k Exit Glacier, případně jiné lokality v okolí Sewardu.

4. den: PLAVBA Z WHITTIER DO VALDEZ
Brzy ráno nás čeká odjezd do města Whitier přes Whittier-Portage Tunnel. Ve Whittier se nalodíme na trajekt Alaska Marine Highway a 6 hodin poplujeme přes krásný záliv a fjord Prince William Sound do městečka Valdez. Záliv Prince Wiliama se svým 3000 mil dlouhým pásem pobřeží a množstvím ostrůvků, vytváří přirozený vlnolam mezi zálivem a Gulf of Alaska a je tak možná nejpozoruhodnějším souostrovím na světě. Je obehnán horami Chugach Mountains a vytváří nejlepší podmínky pro migraci ptáků v celé Americe. Při troše štěstí uvidíme i velryby, které se zde hojně vyskytují.

5. den: VALDEZ  A NÁRODNÍ PARK WRANGELL-ST. ELIAS
Dnes nás čeká relativně krátký přejezd, za to ale bude o dost intenzivnější, protože nás čekají í krásné zastávky a výlety. Cílem je národním parku Wrangell-St. Elias - největší národní park v USA a jeden z největších národních parků na světě. Má rozlohu přesahující 53 000 čtverečních kilometrů, což je více než šestkrát větší než Yosemite National Park.
Je domovem neuvěřitelné divoké přírody s impozantními horami, ledovci, divokou faunou a je také bohatý na historii, která zahrnuje stopu tří různých kultur - Tlingitů, Ahtna a Dena'ina. Park má neuvěřitelný počet ledovců, včetně Hubbardova, Nabesna a dalších, což poskytuje úžasné výhledy a příležitosti k pozorování těchto obrovských ledovcových útvarů.

6. den: FAIRBANKS
Dnes se přesuneme na sever do blízkosti Polárního kruhu. Fairbanks se největší vnitrozemské město na Aljašce,Jeho poloha v blízkosti Polárního kruhu dává možnost pozorovat polární záři. Historicky bylo Fairbanks centrem zlaté horečky na počátku 20. století. Stopy této éry lze ještě najít v okolí města, včetně historických míst a muzeí.

7. den: NÁRODNÍ PARK DENALI
Dnes se vypravíme na nádhernou takřka vyhlídkovou cestu do národního parku Denali. Denali National Park and Nejvyšší hora Denali (nebo také Mount McKinley 6 196 m) je zároveň nejvyšší horou Severní Ameriky a celému parku dominuje. Práve od této hory byl odvozen název parku, který znamená v jazyce původních indiánů kmene Athabaska „the high one“, tedy vysoká. 
Park je domovem mnoha aljašských ptáků i savců. Zahlédnout lze medvěda grizzlyho či medvěda černého, stáda polárních sobů karibu, ovce aljašské, pasoucí se losy, vlka šedého a mnoho dalších. Menší zvěř tu zastupují svišti, veverky, bobři, pišťuchy a zajíci.

8. den: TALKEETNA - JIŽNÍ DENALI
Dopoledne nás čeká výlet do parku. Odpoledne se vypravíme Talkeetny, kde se nachází fenomenální systém stezek, i úchvatné scenérie . Oblast South Denali je známá především díky nádherným výhledům na Denali, množstvím divoké zvěře a nejsevernějšímu boreálnímu lesu na světě. Kombinace bohaté půdy, tahů lososů a mírného klimatu činí oblast Jižní Denali obzvláště svěží a úrodnou. Lesy překypují divokými květinami, bobulemi a nadměrnými rostlinami. Nížinné stezky vás zavedou podél lososích potoků, kde se krmí medvědi, křišťálově čistých jezer, kde hnízdí lososi a labutě.

9. den: ODLET DO JUNEAU
Dnes začneme druhou část naší výpravy. Přeletíme z Anchorage až do Juneu v jižní Aljašce. Zde, mezi stovkami ostrovů ostrůvků, ledovci a horami naleznete aljašské perly - malá městečka a komunity usazené na pobřeží omývaným Tichým oceánem. Je je obklopeno ohromující přírodou s fjordy, horami a neprostupnými lesy. Je zároveň jedním z mála hlavních měst na světě, které není dostupné po silnici, ale pouze lodí nebo letadlem.

10. den: JUNEAU - HORY A LEDOVCE
Dnešek strávíme výletem na Mendenhallův ledovec. Ten je snadno dostupný z města a nabízí nádherné výhledy a možnosti prozkoumání ledové krajiny. Odpoledne bude možnost vypravit se na vrchol hory Mount Roberts, kam vás vezme   Mount Roberts Tramway, což je nejvyšší lanovka v Severní Americe. Cesta trvá asi 6 minut a nabízí úchvatné výhledy na město, okolní fjordy a divokou přírodu Aljašky. 

11. den:  PLAVBA DO SKAGWAY
Dnes nás čeká další vyhlídková, ca. 6 hodinová plavba, až do Skagway. Tato trasa nabízí úchvatné výhledy na aljašské fjordy, ledovce a nádhernou přírodu. Bude to další z neopakovatelných zážitků, protože trasa vede relativně úzkou vodní trasou až na kontinentální aljašskou pevninu.

Jak se vzdalujete od přístavu, začnete obdivovat panoramatické výhledy na okolní hory a fjordy. Po pravé straně se můžete těšit na nádherný pohled na Mendenhallův ledovec, který se odráží v tyrkysově modrých vodách. Cesta pokračuje přes Lynn Canal, jeden z nejdelších fjordů na světě, a nabízí úchvatné výhledy na horské štíty, vodopády a divokou přírodu. Během plavby můžete pozorovat velryby, lachtany a možná i medvědy, kteří občas vylézají na ledovec.
Při přiblížení k Skagway se před vámi otevře malebná scenérie historického města, které je obklopeno úchvatnými horami. 

Skagway je slavné jako historické centrum zlaté horečky na konci 19. století a hrálo klíčovou roli jako výchozí bod pro hledače zlata směřující do Yukonu během zlaté horečky. Dnes má Skagway zachovalé historické centrum s dobovou architekturou, historickými ulicemi a muzei, které připomínají doby zlaté horečky.
Město se nachází v malebném prostředí obklopeném impozantními horami a fjordy. Přímo v blízkosti města se nachází Chilkoot Trail, která láká milovníky outdoorových aktivit.

12. den: PO ŽELEZNICI DO WHITEHORSE
Dnes se vydáme historickou železnicí White Pass & Yukon Route do Whitehorse. Cesta prochází malebnou krajinou plnou skalnatých útesů, divokých řek, úchvatných hor, vodopádů, starých mostů a historických stanic. Dráha byla postavena během zlaté horečky v roce 1898 a stala se klíčovým transportním spojením pro zlatokopy putující z pobřeží Aljašky do Whitehorse a dále do oblasti Yukonu, kde se nacházely zlaté doly.
Dnešní den bude další skvělým dílkem do úchvatné skládačky jedinečných zážitků  z divoké severoamerické přírody.

13. den: WHITEHORSE
Whitehorse, hlavní město kanadského území Yukon a hrálo klíčovou roli během zlaté horečky v 19. století. Zde bylo vyhlášené naleziště zlata, což přitahovalo tisíce hledačů. Dnešní den  strávíme prohlídkou Whitehorse, podíváme se na ikonický parník Klondike z dob zlaté horečky a vypravíme se i okolí města.

14. den: ODLET DO VANCOUVERU
Dnes se s Aljaškou i Yukonem rozloučíme. Přeletíme do Vancouveru, který se nachází na pobřeží Tichého oceánu u ústí řeky Fraser a zároveň u pohoří North Shore v Britské Kolumbii. Po ubytování si projdeme centrum města a společně konec naší naší dobrodružné cestu oslavíme. 

15. den: ODLET DOMŮ
Přesun na letiště a odlet domů.

16. den: PŘÍLET

Cena zahrnuje

- letenku v optimální knihovací třídě v hodnotě 22000 Kč z Prahy do Anchorage a zpět z Vancouveru. Dále přelet Anchorage - Juneau a Whitehorse - Vancouver. Letenky s kabinovým zavazadlem (příplatek za odbavené zavazadlo na vyžádání)
- 14x ubytování ve hotelech, lodžích, B&B, případně AirBnB (vlastní ložnice, společné prostory)
- kompletní doprava během zájezdu naším vozem (1.-13. den), trajekty Whittier - Valdez a Juneau - Skagway, železnice The White Pass & Yukon Route Railroad ze Skgway do Whitehorse.
- český průvodce
- vstupy do národních parků
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

- poplatek za odbavené zavazadlo
- stravování
- výlety které nejsou uvedeny v programu (např. Kenai Fjords)
- vstupní povolení ESTA (USA) a eTA (Kanada). Na přání zařídíme.

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Havajské ostrovy za přírodou, odpočinkem i poznáním - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

Havajské ostrovy za přírodou, odpočinkem i poznáním

84 500 Kč 9

Poznejte krásy havajských ostrovů - tropický Kauai, nádhernými plážemi obklopený Maui, Oahu s hlavním městem Honolulu, ikonickou pláží Waikiki, ale i přístavem Pearl Harbour.
Zájezd lze okořenit i dalším ostrovem - např. sopečným Big Island, zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích jako třeba Las Vegas a s výlety do národních parků, zastavit se v New Yorku, nebo zkombinovat třeba s kanadským Vancouverem.

Detail Termíny a ceny +
USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora) - Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

USA - Havaj - Francouzská Polynésie (Moorea / Bora Bora)

184 750 Kč 16

Exklusivní poznávací a pobytový zájezd, který vám zprostředkuje krásy havajských ostrovů (Maui, Kauai a Oahu - za příplatek Big Island) a odpočinek a relax na nejkrásnějších plážích ve Francouzské Polynésii - na ostrově Moorea nebo Bora Bora (za příplatek kombinace obou, možnost prodloužení pobytu, nebo i přidání dalších ostrovů). Zájezd je lehce okořeněn i zastávkou v kosmopolitním San Franciscu, s možností zastavit se i v Los Angeles, nebo i dalších amerických destinacích (Las Vegas, národní parky atd.).

Detail Termíny a ceny +
Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | USA, Havaj, Bahamy

Aljaška - za divokou přírodou s českým průvodcem

119 900 Kč 7-11

Připravte se s CK Marco Polo na nezapomenutelné cestování. Jedinečný poznávací, dobrodružný zájezd na Aljašku s českým průvodcem. Velikost skupinky 4 a maximálně 6 osob+průvodce.

Co vás ve zkratce čeká?
- 9denní (nebo i delší) cesta na Aljašce.
- Program plný dobrodružství a aktivních výletů. Vydáme se na výlety k několika ledovcům, na plavbu po Tichém oceánu a národnímu parku Kenai i na výlety u národnímu parku Denali.
- Možnost vydat se za medvědy do velmi odlehlé oblasti n.p. Katmai, zálivu Chinitna, Wolverine Creek, případně Crescent Lake.
- Malá parta do 6 lidí s českým průvodcem, který bude i vaším parťákem a řidičem.

Detail Termíny a ceny +
loading