facebook
Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem -

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem

9 nocí od 54 000 Kč
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem

Zážitková poznávací dovolená pro páry, rodiny a privátní skupinky od 2 osob.
Možnost zajištění (za příplatek) ubytování po celou dobu v hotelu západního typu (klasická postel, ne spaní na futonu) nedaleko domu průvodce
, nebo v ryokanu (klasické japonské ubytování s tatami a futonem) přímo na břehu Tichého oceánu.

Prožijte mimořádnou cestu s výjimečným českým průvodcem žijícím v Japonsku, pro kterého se tato země plná kontrastů stala druhým domovem.
Vydejte se hledat skrytou tvář ostrovní země a jeho obyvatel. Poznáte skutečný obyčejný i neobyčejný život Japonců a díky osobním kontaktům průvodce se dostanete na místa, kam nejenom běžní turisté, ale i Japonci mají přístup  mnohdy zapovězen. 

Možnost kombinace s některou z našich dalších cest po Japonsku - pro detaily nás kontaktujte.
Letenku u tohoto zájezdu nabízíme extra, formou nepovinného příplatku.

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Ubytování přímo v domě průvodce, nedaleko tichého oceánu a na dohled od hory Fuji.
    Za příplatek možnost ubytování v nedalekém klasickém západním hotelu.
  • Poznejte taje japonského čaje při návštěvě čajové plantáže, kterou obhospodařuje průvodce.
  • Prožijte neobyčejné dny při putování po poloostrově Izu, jeho přírodních krásách i duchovních tradicích.
  • Vydáte se k posvátné hoře Fuji a zažijte sílu země v geotermálních oblastech Hakone, Owakudani, Shuzenji a mnoha dalších míst.
  • Navštívíte výrobnu saké a poznáte proces výroby tohoto národního japonského nápoje.
  • Na poloostrově Izu a jeho okolí poznáte krásná a nezapomenutelná místa včetně vodopádu Shiraito, skanzenu Iyashi no sato, vystoupíte na horu Daruma Yama a nechte se unést krásou městečka Matsuzaki i ospalé rybářské vesnice Heda.
  • S průvodcem nahlédnete při mnoha setkáních hlouběji do srdcí obyčejných Japonců, a také poznáte hlubší pravdu učení buddhistické školy Nichiren.
  • Skupinka je omezena počtem 4 osob.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Recenze

10 / 10 Nezapomenutelné 29.05.2024
Děkuji za tento zájezd, který nám zůstane věřím velmi dlouho v paměti a především v srdci. Opravdu mimořádné zážitky a to především díky osobě průvodce, který je výjimečný stejně jako Japonsko. Nevšední přístup, otevřenost, tolerance, trpělivost, ...nelze popsat, musí se zažít. Dodatečně dodávám za celou rodinu DĚKUJI!🌸

Eduard
Program zájezdu 100%
Ubytování 100%
Průvodce 100%

Proč je tento program tak mimořádnou cestou a je to zájezd pro Vás?

Japonsko za hledáním japonské duše je mimořádnou cestou za hlubším pochopením této pro nás tak vzdálené a exotické země jakým Japonsko bezesporu je. Zájezd je pokračováním našich cest ve kterých jste již mohli poznat jedny z nejkrásnějších koutů Japonska jako je například Kyoto, Hiroshima, ostrov Miyajima, Kanazawa a další.
To co však cestu činí naprosto jedinečnou a unikátní je postava českého průvodce, který již mnoho let žije nedaleko Fuji, u pobřeží Tichého oceánu. Je to mimořádný hudebník a umělec, který prošel několika uznávanými hudebními tělesy jako je např. Česká filharmonie nebo spolupracoval s takovými jmény jako L. Bernstein, V. Neumanem, a další. Navíc je asi jediný cizinec, který získal laskavé povolení po 600 - 400 letech znovu otevírat chrámy buddhistické školy Nichiren hudbě.

Dalším specifikem této cesty je i velikost skupinky, a to jsou 2-4 osoby (maximálně 5). Díky tomu je možné program na místě po dohodě s průvodcem, přesně upravit podle Vašich přání, přizpůsobit např. počasí, vyrazit na loď kolem pobřeží, kterou máme k dispozici a užít si tak naprosto unikátní pohledy na horu Fuji.
Zájezd je také vhodný pro rodiny, kdy itinerář a program může byt specificky upraven i pro ty nejmenší, aby se nenudili a všichni si odnesly z cesty ty nejhezčí zážitky.
Vydejte se s námi na pokračování cesty hlouběji do duše Japonska a pokud si čímkoliv nejste jisti, nebo se k programu chcete zeptat, napište nám, nebo zavolejte.

1. den: ODLET Z PRAHY DO TOKIA

Odlet z Prahy linkou s 1 přestupem do Tokia, kde přistanete následující den (letenka není v ceně zájezdu).

2. den: TOKIO - FUJI

Přílet do Tokia. V příletové hale Vás tradiční úklonou pozdraví Vás český průvodce, se kterým strávíte několik výjimečných dní poznáváním skutečného Japonska. Dotknete se duše tohoto ostrovního národa a poodhalíte proč jsou Japonci tak moc jiní oproti ostatním asijským národům? Nechte se pozvat do opravdové japonské domácnosti k Jiřímu a prožijte v jeho blízkosti pár japonsky běžných - pro nás ale zcela mimořádných dní.

Na cestě z letiště projedete metropolitní oblastí Tokia, které už možná znáte z dřívější výpravy, a budete pokračovat do starobylého města Kamakura která bývala politickým a vojenským centrem Japonska. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů (z nichž nejstarší Sugimotodera pochází z roku 734) s 19 šintoistickými svatyněmi. V letech 1185 až 1333 bývala Kamakura také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šóguni (kteří měli větší moc než císař) pro její přírodní ochranu okolními horami. Zde si prohlédnete slavný chrám Kótokuin s velkým bronzovým Buddhou a Hase-dera s velkou vyřezávanou bohyní milosrdenství Kannon.

Z Kamakury se už přesunete do relativně nedalekého městečka Fuji na poloostrově Izu, na břehu Tichého oceánu, které leží na dohled od stejnojmenné nejznámější japonské posvátné hory. Ta Vás bude také po další dny pečlivě sledovat a jistě od místních božstev získáte i nějaké to požehnání.
Ve Fuji se ubytujete přímo v domě průvodce, kde budete mít vlastní zázemí a to včetně úžasných snídaní. Ostych není na místě, jste zde vřele vítáni a díky tomu nahlédnete "pod pokličku" běžného života japonské domácnosti.

3. den: CESTA ČAJE

Po dobré a vydatné snídani se vypravíte do čajové továrny a na čajové plantáže. Nečekejte obvyklou asijskou ochutnávku s prodejním závěrem prefabrikovaných čajových balíčků, Jiří obhospodařuje čajovou plantáž a Vy se tak s ním budete moci skutečně vydat, byť jen na krátko, na opravdové Čadó - Cestu čaje. Navíc, kdo by neodolal zkusit si natrhat vlastní čajové lístky a nahlédnout také "pod pokličku" jak se takový pravý japonský zelený čaj zpracovává a připravuje.  To vše bude jeden z prvních dílků bohaté skládačky k pochopení Japonska a jeho obyvatel. 
Po obědě se vypravíte k vodopádům Shiraito no taki.

Vodopády Shiraito se nacházejí u jihozápadního úpatí hory Fuji. Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Japonsku, 150 metrů široká kaskáda je napájena pramenitou vodou sopky a proudí z okraje 20 metrů vysokého útesu v tenkých bílých pramenech, které připomínají visící nitě hedvábí. Po cestě je také pěkný výhled na vodopády Otodome, další hromující 25 metrů vysoký sloupec vody.

Odpoledne se ještě zastavíme u shintoistické svatyně Sengen taisha ve městě Fujinomiya,  na jihozápadním úpatí hory Fuji . Původně postavena před více než 1000 lety na ochranu před vulkanickými výbuchy, stala se nejdůležitější svatyní. Současnou stavbu postavil slavný shógun a vládce Japonska Tokugawa Ieyasu počátkem roku 1600.
V podvečer po návratu do Fuji se ještě zastavíte v čajovně Yamadayen, kde budete moci ochutnat skvělý zelený čaj.

Snídaně

4. den: POLOOSTROV IZU

Dnes se vypravíte na 1. cestu po poloostrově Izu, který vystupuje mezi zálivy Suruga a Sagami do Tiché oceánu. Díky tomu je zde poměrně příjemné klima, ale hlavně se zde, na dohled hory Fuji, nachází mnoho skvělých onsenů (lázní) a termálních vřídel.
Vaše první zastávka bude Izunokuni – Egawate, kde se nachází rezidence rodiny Egawa (17. - 19. století) a  nedaleké slévárně Nirayama Hansharo, kterou Tokugawové vybudovali k odlévání děl, které narychlo šogunát potřeboval k ochraně před Američany, kteří se ve druhé polovině 19. století vylodili nedaleko Eda, dnešního Tokia.
Odtud se přesuneme do vnitrozemí, do města Shuzenji, které nabízí skvělé onseny. Nejznámější horký pramen, Tokko-no-yu, se nachází uprostřed koryta řeky a Vy budeme moci zde alespoň na chvílí nechat odpočinout nohám. Kromě dalšího si prohlédnete i hezký bambusový háj.
Odpoledne nás čeká "Výstup na horu Daruma Yama".. vlastně spíše než výstup na horu, to je pohodový krátký výšlap na kopec, ale odměnou je nádherný výhled na Fuji na druhé straně zálivu, oceán a pobřeží poloostrova Izu.
Závěr dne bude patřit malebné a ospalé rybářské vesnici Heda, která se nachází v malém zálivu a v létě je zde celkem příjemné koupání a možnost potápění.

Snídaně

5. den: CESTA SAKÉ, SKANZEN A LES SEBEVRAHŮ

Váš další den bude opět plný cestování a zážitků. Po snídani začneme trochu (ne)typicky - alkoholem. Vydáme se do tradiční výrobny saké, kde si spolu ukážeme co vše je potřeba udělat, než se "napijete dobré a řízné rýže". Po pár sklenkách saké trochu zvolníme a přesunete se do Iyashi no Sato, velmi hezkého skanzenu, odkud je určitě jeden z nejhezčích výhledů na Fuji - pokud se hora byť jen na maličkou chvíli odkryje a Vám se podaří udělat fotografii kolem tradičních japonských domů, nikdo neuvěří, že jste se nevrátili alespoň o 100 let zpět ( a navíc zde můžete zkusit na sebe navléknout kimono nebo samurajskou zbroj) .
Pozdě odpoledne, před cestou domů, Vás čeká další typicky netypické místo - tzv. "Les sebevrahů". Jiří Vám poví více o tomto smutném fenoménu a pokud i potom budete mít náladu, můžete si zde udělat piknik (v horkých dnech je tu totiž stéle pěkný chládek).

Snídaně

6. den: HORA MINOBU

Váš průvodce, patří mezi velmi privilegované osoby, je asi jediný cizinec, který získal laskavé povolení po 600 -400 letech znovu otevírat chrámy buddhistické školy Nichiren hudbě. Spojení "Co Čech to muzikant" a buddhistické školy může znít trochu netradičně, ale až více poznáte Jiřího a jeho život - kdy není od věci zmínit  že hrál v České filharmonii, se Symfonický Orchestrem hl.m. Prahy Fok, s Mnichovskou filharmonií. Spolupracoval se Symfonickým orchestrem v Osaces, nebo takovými jmény jako Josef Suk, L. Bernstein, T. Sanderling, G. Rozdestvenskij, V. Neumanem; nahrál a produkoval  mnoho CD - že spojení hudby a hlubokého duchovního prožitku, je jen jakýmsi logickým vyústěním.
Dnešní den Vás tedy čeká objevování tajů hory Minobu a návštěva Minobu-san Kuon-ji  a dalších chrámů na posvátné hoře se setkáním představených kláštěrů. Kuon-ji je hlavním chrámem buddhismu Nichirenovy školy, kterou založil mnich Nichiren ve 13. století. S Jiřím, tak budete mít možnost nahlédnout do míst, které jsou obvykle laiků a cizincům obzvláště nepřístupné.
Samozřejmostí je, že program dne, lze upravit, zkrátit, vyrazit i další zajímavá místa a pod.

Snídaně

7. den: POLOOSTROV IZU II.

Dnes Vás čeká další cesta po poloostrově Izu a mimo jiné i prohlídka městečka Matsuzaki, kde je možnost koupání, návštěva samurajského hotelu a nejstarší školy na poloostrově Izu. V rámci prohlídky se seznámíme s dekorační technikou na domech zvanou Namako.
Možnost přenocování (za příplatek) v krásném klasickém a historickém ryokanu - hotelu ve městě, s večeří a tradiční japonskou pohostinností. Ryokan je na břehu moře, kde se dá koupat a má na střeše horké prameny onsen.
 
Snídaně

8. den: FUJI - HAKONE - OWAKUDANI

Dnes Vás čeká cesta k hoře Fuji, vydáte se do geotermálního údolí Owakudani (lanovkou) a nenecháte si ujít ani  Old Tokaido and Hakone Checkpoint: důležitou obchodní, kontrolní stanici a celnici, která se nacházela na cestě z Eda (Tokia) do Kyota a ve feudálních dobách a nazývala se Tokaido. Hakone bylo důležitým bodem na této trase a dnes je zde provedena citlivá rekonstrukce jednak původních domů, ale také máte možnost si projít buď krátkou trasu kolem Cedar Avenue, nebo delší, cca 100 min. z Moto-Hakone do Hatajuku.
Oblast Národního parku Hakone je nesmírně zajímavá, nejen proto, že se nachází takřka na úpatí posvátné hory Fuji, ale i pro svou geotermální činnost (onseny), nádherné parky, nejstarší japonskou horskou železnici Tozan Railway, která prochází úzkými údolími, přes mnoho mostů a tunelů, botanické parky, horská jezera atd.
Po dohodě s průvodcem, můžete také několik skvělých muzejních galerií (vstupy nejsou v ceně), jako např.
Hakone Open Air Museum: mimo jiné je k vidění kolekce obrazu od Pabla Picassa.
Muzeum POLA: museum postavené uprostřed lesa s více jak 300 let starými stromy, soukromé sbírky mezi nimiž nechybí Cezanne, Monet, Picasso nebo Renoir.
Okada Museum of Art: soukromé museum otevřené v roce 2013, jehož srdcem jsou sbírky ranné čínské a japonské keramiky, bronzy a sochy. Vedle moderní budovy je možné si odpočinout v čajovně a nohy smočit v horké termální lázni.
Hakone Glass no Mori: procházkový park a budovy evropského (italského) stylu včetně muzea s velkou kolekcí benátského skla.
Narukawa Museum of Art: nedaleko Moto-Hakone se nachází umělecké muzeum se sbírkami současného japonského umění a kromě toho nabízí i úchvatnou vyhlídku na jezero Ashinoko a za hezkého dne můžete spatřit i plovoucí Torii od svatyně Hakone a v dálce horu Fuji.

Snídaně

9. den: NÁVŠTĚVA HROBKY IEASU TOKUGAWY KUNOZAN

Po snídani se vypravíte do oblasti Shizuoky, která je vyhlášená svými čajovými plantážemi. Zde se v zálivu Suruga a na břehu Tichého oceánu vyšplháte po více jak tisíci schodech (v nejvyšší nouzi lze použít ale i lanovku) na posvátnou horu Kuno, kde se nachází hrobka zakladatele Tokugawského šogunátu Tokugawy Ieayasu.
Ale pozor - tento významný muž japonských dějin má být přeci pohřben v hrobce v ohromném a nákladném komplexu v Nikko (kam mnozí z Vás jistě již zavítali) - tak jak to tedy je? Počkejte si  na vyprávění, jistě to bude velice zajímavé zjištění. 
Celý zbytek si pak přizpůsobíte podle nálady - můžete se jet podívat na další zajímavá místa, v létě se moci vykoupat, užívat si japonskou kuchyni, nebo jen tak relaxovat.

Snídaně

10. den: TOKIO

Co by to bylo za cestu do Japonska, bez návštěvy hlavního města. Po snídani se tedy vypravíte na cestu relativně nedaleké metropole a projdete si např. zahrady Hama Rikyū, oblast chrámu Sensoji, můžete se vydat na vyhlídku z 2. nejvyšší stavby světa - Tokyo Sky Tree a další lokality. Pokud jste již Tokio navštívili dříve, domluvíte se s průvodcem na tom, co byste chtěli v Tokiu vidět (např. galerie, muzea, relax v onsenu, nebo snad zažít nějaký kulinářský zážitek?), nebo se místo toho můžete vypravit např. do Yokohamy.
Odpoledne se přesunete do hotelu blízko letiště (Narita, případně Haneda), aby Váš zítřejší odlet byl bezproblémový.

Snídaně

11. den: ODLET

Přesun na letiště, rozloučení s průvodcem a odlet do Prahy (letenka není v ceně zájezdu). 

Snídaně

Cena zahrnuje

* 8x ubytování v soukromém domě českého průvodce: vlastní pokoj s tatami a futonem, s kompletním příslušenstvím, nebo za příplatek v hotelu se snídaní.
  1x v hotelu nedaleko tokijského letiště
Jednolůžkový pokoj prakticky bez příplatku (pouze za poslední noc v hotelu)
* doprovod vysoce kvalifikovaného českého průvodce mluvícího japonsky
* veškerou dopravu v Japonsku 
* veškeré vstupy do historických objektů: chrámy, svatyně, zahrady  (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod., případně muzea v oblasti Hakone a pod.).
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

* leteckou přepravu na trase Praha – Tokio - Praha. Ceny se pohybují kolem 26-28 tis/os. Aktuální cenu vám rádi ověříme. 
* cestovní zdravotní pojištění a připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.)
* vstup na Tokyo Sky Tree nebo jiné placené rozhledny a vyhlídky, lanovku na horu Minobu, muzea v oblasti Hakone.
* ostatní stravování kromě snídaní

Proč je Japonsko II tak mimořádnou cestou a je to zájezd pro Vás?

Japonsko za hledáním japonské duše je mimořádnou cestou za hlubším pochopením této pro nás tak vzdálené a exotické země jakým Japonsko bezesporu je. Zájezd je pokračováním našich cest ve kterých jste již mohli poznat jedny z nejkrásnějších koutů Japonska jako je například Kyoto, Hiroshima, ostrov Miyajima, Kanazawa a další.
To co však cestu činí naprosto jedinečnou a unikátní je postava českého průvodce, který již mnoho let žije nedaleko Fuji, u pobřeží Tichého oceánu. Je to mimořádný hudebník a umělec, který prošel několika uznávanými hudebními tělesy jako je např. Česká filharmonie nebo spolupracoval s takovými jmény jako L. Bernstein, V. Neumanem, a další. Navíc je asi jediný cizinec, který získal laskavé povolení po 600 - 400 letech znovu otevírat chrámy buddhistické školy Nichiren hudbě.
Dalším specifikem této cesty je i velikost skupinky, a to jsou 4 osoby (maximálně 5). Díky tomu je možné program na místě po dohodě s průvodcem, přesně upravit podle Vašich přání, přizpůsobit např. počasí, vyrazit na loď kolem pobřeží, kterou máme k dispozici a užít si tak naprosto unikátní pohledy na horu Fuji.
Zájezd je také vhodný pro rodiny, kdy itinerář a program může byt specificky upraven i pro ty nejmenší, aby se nenudili a všichni si odnesly z cesty ty nejhezčí zážitky.
Vydejte se s námi na pokračování cesty hlouběji do duše Japonska a pokud si čímkoliv nejste jisti, nebo se k programu chcete zeptat, napište nám, nebo zavolejte.1. den: ODLET Z PRAHY DO TOKIA

Odlet z Prahy linkou s 1 přestupem do Tokia, kde přistanete následující den.2. den: TOKIO - FUJI

Přílet do Tokia. V příletové hale Vás tradiční úklonou pozdraví Vás český průvodce, se kterým strávíte několik výjimečných dní poznáváním skutečného Japonska. Dotknete se duše tohoto ostrovního národa a poodhalíte proč jsou Japonci tak moc jiní oproti ostatním asijským národům? Nechte se pozvat do opravdové japonské domácnosti k Jiřímu a prožijte v jeho blízkosti pár japonsky běžných - pro nás ale zcela mimořádných dní.
Na cestě z letiště projedete metropolitní oblastí Tokia, které už možná znáte z dřívější výpravy, a budete pokračovat do starobylého města Kamakura která bývala politickým a vojenským centrem Japonska. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů (z nichž nejstarší Sugimotodera pochází z roku 734) s 19 šintoistickými svatyněmi. V letech 1185 až 1333 bývala Kamakura také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šóguni (kteří měli větší moc než císař) pro její přírodní ochranu okolními horami. Zde si prohlédnete slavný chrám Kótokuin s velkým bronzovým Buddhou a Hase-dera s velkou vyřezávanou bohyní milosrdenství Kannon.
Z Kamakury se už přesunete do relativně nedalekého městečka Fuji na poloostrově Izu, na břehu Tichého oceánu, které leží na dohled od stejnojmenné nejznámější japonské posvátné hory. Ta Vás bude také po další dny pečlivě sledovat a jistě od místních božstev získáte i nějaké to požehnání.
Ve Fuji se ubytujete přímo v domě průvodce, kde budete mít vlastní zázemí a to včetně úžasných snídaní. Ostych není na místě, jste zde vřele vítáni a díky tomu nahlédnete "pod pokličku" běžného života japonské domácnosti.3. den: CESTA ČAJE

Po dobré a vydatné snídani se s Jiřím vypravíte do čajové továrny a na čajové plantáže. Nečekejte obvyklou asijskou ochutnávku s prodejním závěrem prefabrikovaných čajových balíčků, Jiří obhospodařuje čajovou plantáž a Vy se tak s ním budete moci skutečně vydat, byť jen na krátko, na opravdové Čadó - Cestu čaje. Navíc, kdo by neodolal zkusit si natrhat vlastní čajové lístky a nahlédnout také "pod pokličku" jak se takový pravý japonský zelený čaj zpracovává a připravuje.  To vše bude jeden z prvních dílků bohaté skládačky k pochopení Japonska a jeho obyvatel. 
Po obědě se vypravíte k vodopádům Shiraito no taki.
Vodopády Shiraito se nacházejí u jihozápadního úpatí hory Fuji. Jeden z nejkrásnějších vodopádů v Japonsku, 150 metrů široká kaskáda je napájena pramenitou vodou sopky a proudí z okraje 20 metrů vysokého útesu v tenkých bílých pramenech, které připomínají visící nitě hedvábí. Po cestě je také pěkný výhled na vodopády Otodome, další hromující 25 metrů vysoký sloupec vody.
Odpoledne se ještě zastavíme u shintoistické svatyně Sengen taisha ve městě Fujinomiya,  na jihozápadním úpatí hory Fuji . Původně postavena před více než 1000 lety na ochranu před vulkanickými výbuchy, stala se nejdůležitější svatyní. Současnou stavbu postavil slavný shógun a vládce Japopnsko Tokugawa Ieyasu počátkem roku 1600.
V podvečer po návratu do Fuji se ještě zastavíte v čajovně Yamadayen, kde budete moci ochutnat skvělý zelený čaj.
Snídaně


4. den: POLOOSTROV IZU

Dnes se vypravíte na 1. cestu po poloostrově Izu, který vystupuje mezi zálivy Suruga a Sagami do Tiché oceánu. Díky tomu je zde poměrně příjemné klima, ale hlavně se zde, na dohled hory Fuji, nachází mnoho skvělých onsenů (lázní) a termálních vřídel.
Vaše první zastávka bude Izunokuni – Egawate, kde se nachází rezidence rodiny Egawa (17. - 19. století) a  nedaleké slévárně Nirayama Hansharo, kterou Tokugawové vybudovali k odlévání děl, které narychlo šogunát potřeboval k ochraně před Američany, kteří se ve druhé polovině 19. století vylodili nedaleko Eda, dnešního Tokia.
Odtud se přesuneme do vnitrozemí, do města Shuzenji, které nabízí skvělé onseny. Nejznámější horký pramen, Tokko-no-yu, se nachází uprostřed koryta řeky a Vy budeme moci zde alespoň na chvílí nechat odpočinout nohám. Kromě dalšího si prohlédnete i hezký bambusový háj.
Odpoledne nás čeká "Výstup na horu Daruma Yama".. vlastně spíše než výstup na horu, to je pohodový krátký výšlap na kopec, ale odměnou je nádherný výhled na Fuji na druhé straně zálivu, oceán a pobřeží poloostrova Izu.
Závěr dne bude patřit malebné a ospalé rybářské vesnici Heda, která se nachází v malém zálivu a v létě je zde celkem příjemné koupání a možnost potápění.
Snídaně


5. den: CESTA SAKÉ, SKANZEN A LES SEBEVRAHŮ

Váš další den bude opět plný cestování a zážitků. Po snídani začneme trochu (ne)typicky - alkoholem. Vydáme se do tradiční výrobny saké, kde si spolu ukážeme co vše je potřeba udělat, než se "napijete dobré a řízné rýže". Po pár sklenkách saké trochu zvolníme a přesunete se do Iyashi no Sato, velmi hezkého skanzenu, odkud je určitě jeden z nejhezčích výhledů na Fuji - pokud se hora byť jen na maličkou chvíli odkryje a Vám se podaří udělat fotografii kolem tradičních japonských domů, nikdo neuvěří, že jste se nevrátili alespoň o 100 let zpět ( a navíc zde můžete zkusit na sebe navléknout kimono nebo samurajskou zbroj) .
Pozdě odpoledne, před cestou domů, Vás čeká další typicky netypické místo - tzv. "Les sebevrahů". Jiří Vám poví více o tomto smutném fenoménu a pokud i potom budete mít náladu, můžete si zde udělat piknik (v horkých dnech je tu totiž stéle pěkný chládek).
Snídaně


6. den: HORA MINOBU

Váš průvodce, patří mezi velmi privilegované osoby, je asi jediný cizinec, který získal laskavé povolení po 600 -400 letech znovu otevírat chrámy buddhistické školy Nichiren hudbě. Spojení "Co Čech to muzikant" a buddhistické školy může znít trochu netradičně, ale až více poznáte Jiřího a jeho život - kdy není od věci zmínit  že hrál v České filharmonii, se Symfonický Orchestrem hl.m. Prahy Fok, s Mnichovskou filharmonií. Spolupracoval se Symfonickým orchestrem v Osaces, nebo takovými jmény jako Josef Suk, L. Bernstein, T. Sanderling, G. Rozdestvenskij, V. Neumanem; nahrál a produkoval  mnoho CD - že spojení hudby a hlubokého duchovního prožitku, je jen jakýmsi logickým vyústěním.
Dnešní den Vás tedy čeká objevování tajů hory Minobu a návštěva Minobu-san Kuon-ji  a dalších chrámů na posvátné hoře se setkáním představených kláštěrů. Kuon-ji je hlavním chrámem buddhismu Nichirenovy školy, kterou založil mnich Nichiren ve 13. století. S Jiřím, tak budete mít možnost nahlédnout do míst, které jsou obvykle laiků a cizincům obzvláště nepřístupné.
Samozřejmostí je, že program dne, lze upravit, zkrátit, vyrazit i další zajímavá místa a pod.
Snídaně


7. den: POLOOSTROV IZU II.

Dnes Vás čeká další cesta po poloostrově Izu a mimo jiné i prohlídka městečka Matsuzaki, kde je možnost koupání, návštěva samurajského hotelu a nejstarší školy na poloostrově Izu. V rámci prohlídky se seznámíme s dekorační technikou na domech zvanou Namako.
Možnost přenocování (za příplatek) v krásném klasickém a historickém ryokanu - hotelu ve městě, s večeří a tradiční japonskou pohostinností. Ryokan je na břehu moře, kde se dá koupat a má na střeše horké prameny onsen.
 
Snídaně


8. den: FUJI - HAKONE - OWAKUDANI

Dnes Vás čeká cesta k hoře Fuji, vydáte se do geotermálního údolí Owakudani (lanovkou) a nenecháte si ujít ani  Old Tokaido and Hakone Checkpoint: důležitou obchodní, kontrolní stanici a celnici, která se nacházela na cestě z Eda (Tokia) do Kyota a ve feudálních dobách a nazývala se Tokaido. Hakone bylo důležitým bodem na této trase a dnes je zde provedena citlivá rekonstrukce jednak původních domů, ale také máte možnost si projít buď krátkou trasu kolem Cedar Avenue, nebo delší, cca 100 min. z Moto-Hakone do Hatajuku.
Oblast Národního parku Hakone je nesmírně zajímavá, nejen proto, že se nachází takřka na úpatí posvátné hory Fuji, ale i pro svou geotermální činnost (onseny), nádherné parky, nejstarší japonskou horskou železnici Tozan Railway, která prochází úzkými údolími, přes mnoho mostů a tunelů, botanické parky, horská jezera atd.
Po dohodě s průvodcem, můžete také několik skvělých muzejních galerií (vstupy nejsou v ceně), jako např.
- Hakone Open Air Museum: mimo jiné je k vidění kolekce obrazu od Pabla Picassa.
- Muzeum POLA: museum postavené uprostřed lesa s více jak 300 let starými stromy, soukromé sbírky mezi nimiž nechybí Cezanne, Monet, Picasso nebo Renoir.
- Okada Museum of Art: soukromé museum otevřené v roce 2013, jehož srdcem jsou sbírky ranné čínské a japonské keramiky, bronzy a sochy. Vedle moderní budovy je možné si odpočinout v čajovně a nohy smočit v horké termální lázni.
- Hakone Glass no Mori: procházkový park a budovy evropského (italského) stylu včetně muzea s velkou kolekcí benátského skla.
- Narukawa Museum of Art: nedaleko Moto-Hakone se nachází umělecké muzeum se sbírkami současného japonského umění a kromě toho nabízí i úchvatnou vyhlídku na jezero Ashinoko a za hezkého dne můžete spatřit i plovoucí Torii od svatyně Hakone a v dálce horu Fuji.
Snídaně


9. den: NÁVŠTĚVA HROBKY IEASU TOKUGAWY KUNOZAN

Po snídani se vypravíte do oblasti Shizuoky, která je vyhlášená svými čajovými plantážemi. Zde se v zálivu Suruga a na břehu Tichého oceánu vyšplháte po více jak tisíci schodech (v nejvyšší nouzi lze použít ale i lanovku) na posvátnou horu Kuno, kde se nachází hrobka zakladatele Tokugawského šogunátu Tokugawy Ieayasu.
Ale pozor - tento významný muž japonských dějin má být přeci pohřben v hrobce v ohromném a nákladném komplexu v Nikko (kam mnozí z Vás jistě již zavítali) - tak jak to tedy je? Počkejte si  na vyprávění, jistě to bude velice zajímavé zjištění. 
Celý zbytek si pak přizpůsobíte podle nálady - můžete se jet podívat na další zajímavá místa, v létě se moci vykoupat, užívat si japonskou kuchyni, nebo jen tak relaxovat.
Snídaně


10. den: TOKIO

Co by to bylo za cestu do Japonska, bez návštěvy hlavního města. Po snídani se tedy vypravíte na cestu relativně nedaleké metropole a projdete si např. zahrady Hama Rikyū, oblast chrámu Sensoji, můžete se vydat na vyhlídku z 2. nejvyšší stavby světa - Tokyo Sky Tree a další lokality. Pokud jste již Tokio navštívili dříve, domluvíte se s průvodcem na tom, co byste chtěli v Tokiu vidět (např. galerie, muzea, relax v onsenu, nebo snad zažít nějaký kulinářský zážitek?), nebo se místo toho můžete vypravit např. do Yokohamy.
Odpoledne se přesunete do hotelu blízko letiště (Narita, případně Haneda), aby Váš zítřejší odlet byl bezproblémový.
Snídaně


11. den: ODLET

Přesun na letiště, rozloučení s průvodcem a odlet do Prahy. 
SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading