facebook
Japonsko - zemí vycházejícího slunce od východu na západ -

Japonsko - zemí vycházejícího slunce od východu na západ

17 nocí
Japonsko, Poznávací zájezdy

Japonsko - zemí vycházejícího slunce od východu na západ

Na první pohled je Japonsko stejné, známe, jako jiné asijské země, ale jeho odlišnost se nalézá pod povrchem. Během této cesty se pokusíte odhalit, proč je Japonsko tak moc jiné od ostatní Asie a rozhodně od zbytku světa. Zda ho odlišují lidé, příroda, zvyky, kultura, jídlo... Jak sami ale zjistíte, je to kombinace všeho dohromady a díky historii je to ještě mnohem složitější a pronikání za tuto oponu bude velká výzva, ale i zábava, která vás během putování čeká.

Tento program vás provede z východu, od Tichého oceánu z 32 milionového Tokya, až na západní pobřeží do Kanazawy a pak s pronajatým vozem objevíte malá městečka a vesničky v Japonských Alpách, jejichž historie sahá do hlubokého středověku, než doputujete až k ikonické Fuji. Poté se vydáte shinkansenem podél pacifického pobřeží až do výjimečného, historického Kyota,. Dalším místem které objevíte bude s pohnutou historii válkou zkoušená Hiroshima. Putování zakončíte v Osace, která je mekkou pro ty kteří milují jídlo. Ale aby byl zážitek vyvážený, odskočíte si ještě do centra japonského buddhismu, na horu Koyasan.

Tento program připravujeme pouze na míru. Jedná se o individuální program bez průvodce, po dohodě vám ale můžeme zajistit anglicky mluvícího, pouze v určitých, předem vybraných lokalitách.
Pro detailní termín a cenu nás kontaktujte. 

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Velká cesta nejzajímavějšími částmi Japonska
  • Individuální program s možností zajištění průvodců
  • Kombinace přírody - malých městeček a vesniček i velkých měst plných historie a kultury
  • Možnost na přání program upravit, včetně termínu, délky pobytu a navštívených míst

1. den: PRAHA - TOKYO
Odlet z Prahy do Tokya s 1 přestupem.

2. den: TOKYO
Přílet do Tokya. Přesun (vlakem) do centrální části metropole.
Ubytování v hotelu. Program dle času příletu a domluvy.

3. den: TOKYO 
Po snídani se vydejte na prohlídku Tokya.
Možnost zajištění anglicky mluvícího průvodce, který vás seznámí s tímto doslova neuvěřitelným městem.
Kompletní program prohlídky připravíme předem, na místě lze doladit detaily.
Během dne navštivte ranní tržiště na Tsukuji, oblíbený buddhistický klášter Sensoji, neustále pulsující čtvrti Shinjuku a Shibuju, nedalekou svatyni Meiji uzavřenou v tichém parku a s přilehlým parkem Yoyogi. Vypravte se i do Harajuku do malých uliček kolem Takeshita dori. Zajít si můžete také na malou chvíli k zahradám u Císařského paláce; projděte se po nákupní čtvrti Ginza; navštivte noční Kabukicho – čtvrť červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai. Nevynechejte ani elektronickou čtvrť Akihabara; či ostrov Odaiba ke kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge. Pohled na Tokyo není nikdy kompletní, pokud jej nespatříte z výšky - ideálním místem je např. z Roppongi Hills, případně z Tokyo Tower, nebo Sky Tree.

4. den: VÝLET DO NIKKO 
Brzy ráno výlet do Nikko. Možnost zajištění anglicky mluvícího průvodce, a odjezd shinkansenem a lokálním vlakem do hor na seber od Tokya, do malého městečka Nikko.
NIKKO
V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je uctíván šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédněre si také oblast s 5 patrovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska.

Alternativně výlet Yokohamy a Kamakury
Středověká Kamakura bývala politickým a vojenským centrem Japonska. Nachází se zde více jak 65 buddhistických chrámů (z nichž nejstarší Sugimotodera pochází z roku 734) s 19 šintoistickými svatyněmi. V letech 1185 až 1333 bývala Kamakura také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šóguni (kteří měli větší moc než císař) pro její přírodní ochranu okolními horami. Na zpáteční cestě se zastavíme v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale na rozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku.
V podvečer návrat zpět do Tokia.

5. den: TOKYO
Dnešní den pro vás máme připraveno několik aktivit. Například:

Dopoledne
Zažijte sílu sumó: ranní trénink a poznejte japonský národní sport
Sumo je v Japonsku tradiční kulturní aktivitou i národním sportem s bohatou historií sahající až do 8. století, jak je zaznamenáno v knihách Kodžiki (dokončena v roce 712) a Nihonšoki (dokončena v roce 720). V období Edo (1603-1868) vznikla současná podoba sumó. Tento zážitek nabízí možnost navštívit brzy ráno stáj sumo v Tokiu a sledovat aktivní rikishi (zápasníky sumo) při tréninku. Doprovodí vás průvodce, který vás seznámí s historií a zajímavostmi sumó před tréninkem i po něm, a umožní vám tak plně docenit sumó, i když nemáte o tomto sportu žádné předchozí znalosti.
Pozn: jedná se o skupinový výlet s dalšími účastníky. Začátek je brzy v 7:45-8:00, délka trvání cca 90 min.

Odpoledne
Interaktivní výstava teamLab Planets v Toyosu
teamLab Planets je muzeum, kde se procházíte vodou, a zahrada, kde splynete s květinami. Skládá se ze 4 velkoplošných uměleckých prostor a 2 zahrad vytvořených uměleckým kolektivem teamLab.
Lidé chodí bosí a společně s ostatními se celým tělem ponořují do rozsáhlých uměleckých děl. Umělecká díla se pod vlivem přítomnosti lidí mění a stírají vnímání hranic mezi sebou a díly. Ostatní lidé také vytvářejí změny v uměleckých dílech, stírají hranice mezi sebou a díly a vytvářejí kontinuitu mezi sebou, uměním a ostatními.

Večer

Baseballový zápas v Tokyo Dome (pouze během sezony)
Zatímco sumo je japonský národní sport, baseball je jedním z nejpopulárnějších japonských sportů.
Baseball v Japonsku je nesmírně soutěživý, vášnivě hraný a má velmi věrné příznivce. Lidé chodí v davech nejen podporovat své oblíbené profesionální týmy, ale také sledovat intenzivní národní středoškolské turnaje, které se konají každé dva roky.
Pokud jste v Japonsku během baseballové sezóny - od března do října - zarezervujte si vstupenku, kupte si šálu a bavte se na japonském baseballu.

6. den: TOKYO - KANAZAWA
Odjezd shinkansenem přes Nagano na západní pobřeží do Kanazawy.
Kanazawa - městu se se často přezdívá "Malé Kyoto" a rozhodně se není čemu divit. Historicky ovládal celou oblast rod Kaga, jeden z nejmocnějších a nejbohatších samurajských rodů 17-18 století. Díky nim vzniklo v Kanazawě mnoho velmi unikátních a ceněných památek.
Během dnešního dne (případně zítra dopoledne) navštivte proslulé zahrady Kenroku-en, vybudované v letech 1620-1840, čtvrť Chaya, kde se nacházejí rezidence gejš, a čajovny ve kterých gejši hostili své klienty a předváděli své jedinečné umění tance, zpěvu, hry na shamisen, bubínky a hlavně nezávaznou konverzaci s vysoce postavenými muži své doby. Jednu z těchto čajoven si prohlédněte, abyste si mohli udělat o tomto jedinečném světě. Určitě se také vypravte do Nomura-ke: rezidence samurajské rodiny Nomura, kde se nachází úchvatná miniaturní stupňovitá zahrada (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celém Japonsku). 

7. den: KANAZAWA - SHIRAKAWA GO - JAPONSKÉ ALPY
Dnes si v autopůjčovně v centru města vyzvednete vůz a vydáte se směrem Japonské Alpy.
S vozem se vypravíte dál než by šlo standardní dopravou (autobusy, vlaky), pojedete směrem Japonské Alpy a skončíte až na východním pobřeží Japonska nedaleko Fuji. Budou to  skvělé dny plných přírody, ale i zábavy a historie.

Čeká nádherná, dlouhá cesta, plná krásné přírody, ale i historie. První zastávkou bude do údolí řeky a vesničky Shirakawago zapsaná na seznamu UNESCO. Zde si užijte prohlídku vesnice, které se stala živým skanzenem a připomínkou života a středověké horské architektury. Po velkolepém mostě pro pěší přes řeku se vaše smysly naplní zvuky a vůněmi autentického venkovského života. Tato pohádková vesnice vás jistě nadchne jako jedno z nejmalebnějších japonských míst.

Poté vás cesta zavede do města Takayama. V říčce Miyagawa si bezstarostně plavou barevní kapříci, v kouzelných starobylých obchůdcích (Furui-Machi-nami) seženete domácí nakládanou zeleninu, rozličné druhy saké, miso, tradiční lakované výrobky ze dřeva a řadu dalších ukázek zručnosti místních obyvatel. Navštívit můžete mystikou dýchající šintoistické svatyně a buddhistické chrámy na východním okraji Takayamy (Higashiyama) a rušné trhy na břehu řeky Miyagawa.

8. den: KAMIKOCHI - POŠTOVNÍ STŘEDOVĚKÁ MĚSTEČKA A NAKASENDO
Dnes se dostanete hlouběji do Japonských Alp. Nejdříve vás čeká nedaleké hluboké údolí  Kamikochi (v období zimy je oblast uzavřena).
Vypravte se na několik hodin na procházku v centrálním údolí, kterým protéká říčka-řeka Azusa. Kolem vás se pak budou tyčit zasněžené horské masívy (několik z nich má více jak 3000 m). Cestou budete také pravděpodobně potkávat japonské makaky, kteří zde volně žijí.

Nakasendo
- "cesta přes hory" - je jednou ze starobylých japonských silnic, po které se poutníci, obchodníci, samurajové a další lidé vydávali do Eda (starý název pro Tokio) nebo do měst ležících podél této cesty. Nakasendo začíná v Kjótu a končí v Tokyu. Celá trasa měří 533 kilometrů.
Zastavte se ve vesničkách Tsumago, Magome, nebo Narai a poznáte ze zcela novou a jedinečnou tvář Japonska. Rozhodně nebudete litovat.
Večer přijedete do ubytování, kde váš čeká onsen - tradiční japonská lázeň. Další dílek do skládanky, která vám odhalí zcela jiné Japonsko, než jaké jste doposud zažili.

9. den: oblast hory FUJI
Dnešním cílem bude oblast na kolem hory Fuji a do oblasti „Pěti jezer“ které ze severu horu obklopují.
Celá lokalita je doslova rájem pro milovníky přírody a nachází se zde bezpočet možností zastávek a hlavně nekonečné množství turistických tras, které často vedou do krásných skrytých soutěsek s vodopády, nebo výhledy na horskou krajinu.
Namátkou skanzen Iyashi no Sato nebo les Aokigahara Jukai, známý také jako "Les sebevrahů".

10. den: FUJI A GEOTERMÁLNÍ OBLAST HAKONE
Dnešní den využijte k objevování přírody kolem Fuji a Hakone. 
Oblast Národního parku Hakone je nesmírně zajímavá, nejen proto, že se nachází takřka na úpatí posvátné hory Fuji, ale i pro svou geotermální činnost (onseny), nádherné parky, nejstarší japonskou horskou železnici Tozan Railway, která prochází úzkými údolími, přes mnoho mostů a tunelů, botanické parky, horská jezera atd.
Vypravte do geotermálního údolí Owakudani a nenechte si ujít ani Old Tokaido a Hakone Checkpoint: důležitou obchodní, kontrolní stanici a celnici, která se nacházela na cestě z Eda (Tokia) do Kyota a ve feudálních dobách a nazývala se Tokaido. Hakone bylo důležitým bodem na této trase a dnes je zde provedena citlivá rekonstrukce jednak původních domů, ale také máte možnost si projít buď krátkou trasu kolem Cedar Avenue, nebo delší, cca 100 min. z Moto-Hakone do Hatajuku.

11. den: FUJI - KYOTO
Dnes vrátíte vůz přímo u stanice shinkansenu nasednete na tento superexpres a vydáte se podél pobřeží do perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. Během následujících dní budete mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin, nebo chrámu Kyomizudera.

12.-13. den: KYOTO
Dva dny pro objevování jedinečných japonských památek Kyota. 
Doporučujeme vám zajištění alespoň jedné celodenní privátní prohlídka Kyota s průvodcem aby vás seznámil s barvitou a složitou historií města. Kompletní program prohlídky připravíme předem, na místě lze doladit detaily.

Druhý den budete mít individuální čas na další památky Kyota, nebo se můžete vydat i do jeho okolí, které ukrývá krásnou přírodu i další úžasné historické památky.

Vypravte se na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka.
Prohlédněte jedny z nejkrásnějších japonských zahrad, které dodnes ukrývá Kyoto. Ať už to bude proslulý Zlatý pavilón Kinkakuji, nebo jeho protějšek Stříbrný pavilón Ginkakuji, projděte se Filosofově stezce k opatství Eikando a Nanzenji se skvostnými zenovými zahradami a mnoha dalšími chrámy
Vypravte se do jižní části města, kde se nachází šintoistická svatyně Fushimi Inari Taisha. Svatyně byla založena již v roce 711 a je zde uctívána Ukanomitama-no-Mikoto, bohyně rýže a jídla. Jsou zde stovky a tisíce malých i velkých rumělkových bran Torii, vměstnaných jedna vedle druhé. Tvoří tak několika kilometrový okruh kolem zdejší chrámové hory.
Jednou z možností je i výlet na posvátnou horu Mt. Hiei a pobyt v přírodě protkané chrámy jedné z nejstarších buddhistických škol Tendai,včetně míst a lokalit spjatých s historií tzv. maratonských mnichů.
Ve vybraných termínech možnost zajištění čajového obřadu, případně večeře s gejšou.

14. den: KYOTO - HIMEJI - HIROSHIMA 
Odjezd shinkansenem do Hiroshimy 
Cestou se zastavíte na Himeji, kde se nachází nejznámější a nejkrásnější japonský hradní komplex Himeji (zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO).
Himeji, se vypíná vrcholku kopce Himejama, na břehu vodního příkopu a patří mezi nejzachovalejší hradní komplexy v zemi.
Tento hrad nebyl nikdy dobyt, nezachvátil ho požár, ani ho nezasáhly bomby na konci druhé světové války. Vše přečkal bez úhony. Pětiposchoďový, 50 metrů vysoký hrad typu donžón, jehož hlavní částí je tedy obytná i obranná věž zároveň, existuje v této podobě už čtyři sta let.

Následně přejezd do Hiroshimy, kde se ubytujete na 2 noci.
Večeře ve velmi typické restauraci a ochutnáte zdejší specialitu Okonomiyaki.

15. den: HIROSHIMA A VÝLET NA OSTROV MIYAJIMA 
Dopoledne výlet na ostrov Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), která patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima.
Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako v Naře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu.
Možnost výletu lanovkou na Mt Misen a pak pěší trek dolů.
Odpoledne návrat do Hiroshimy.
Vydejte se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíte Mírový park a A-Bomb Dome (Atomový dóm), Children´s Peace Monument s tisíci papírovými řetězy složených z origami na konec Mírové muzeum, které vám přiblíží celou válečnou historii Hiroshimy.

16. den: HIROSHIMA - OSAKA
Odjezd shinkansenem do Osaky.
Odpoledne prozkoumejte pulzující Ósaku. Užijte si procházku kolem osackého hradu, přes legendární Takoyaki ve čtvrti Dotonbori až po retro atmosféru čtvrti Shinsekai se slavnou obří lucernou. Máte po všem tom objevování hlad? Kuchyně Japonska, Ósaka, vás ráda zláká mnoha pikantními místními pokrmy.

17. den: OSAKA – KOYA SAN 
Celodenní výlet na poloostrov Kii na horu Koyasan, centra esotirického buddhismu školy Shingon. 
Možnost zajištění  průvodce, který vás provede krásnými zákoutími tohoto jedinečného a posvátného místa, ukrytého v horách poloostrova.

Možnost přespání přímo v v buddhistickém klášteře na Koya san, kde vás čeká jedinečná atmosféra shukubo, tradiční vegetariánská večeře a ranní buddhistický obřad včetně ohnivého rituálu (pouze u několika vybraných typů klášterů – DOPORUČUJEME!

Koyasan je centrem japonského esoterického buddhismu. Zdejší komplexy byly založeny již v roce 816 světcem Kobo Daishi. Navštivte zdejší úchvatné stavby - Kongobuji, pagodu Kompon Daito, Reihonkan a zejména buddhistický hřbitov Okunoin s více jak 200.000 hroby, na jehož konci se nalézá Kukaiovo mauzoleum. Tajuplná cca 2 km cesta sekvojovým lesem se staletými náhrobky bude dalším neopakovatelným zážitkem.

18. den: ODJEZD DO OSAKY / VÝLET DO NARY
V případě přespání na Koyasan vás čeká ranní buddhistický rituál a ve vybraných klášterech i ohnivý rituál! Poté výživná buddhistická snídaně i odjezd zpět do Osaky.
Následně možnost výletu do historické Nary. (cca 1 hod. vlakem jedna cesta)
Historické město Nara (založeno r. 710 jako první hlavní město Japonska), které je tradičním centrem japonského buddhismu, zároveň nejvýchodnějším bodem „Hedvábné stezky“ a také se zde nacházejí í významné šintoistické památky. Zde si prohlédnete si bronzového Buddhu v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Todaidži, zenovou zahradu Isuien, nebo šintoistickou svatyni Kasuga Taisha. Blízkost Nary ke Kjótu a Ósace a její bohatá sbírka tradičních památek z ní činí ideální cíl jednodenního výletu z obou větších sousedních měst.

Pozn: možnost zajištění soukromého anglicky mluvícího průvodce (není v ceně).

19. den: ODLET ZPĚT DOMŮ
Rozloučení s Japonskem. Cesta na letiště a odlet zpět do Evropy.

20. den: PRAHA
Přílet

Cena zahrnuje

Cena je na vyžádání

Cena nezahrnuje

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko - velká cesta po zemi vycházejícího slunce

118 980 Kč 12

Bonus: veškerá místní doprava, výlety i vstupy, včetně soukromého čajového obřadu v japonské zahradě v Kyotu v hodnotě 32.000 Kč/osobu v ceně.

Při cestě do Japonska nás čeká Osaka s výletem na jedno z nejposvátnějších míst japonského buddhismu - na horu Koya na poloostrově Kii. Vypravíme se do Hiroshimy, kde si připomeneme jeho pohnutou válečnou historii, ochutnáme skvělé Okonimiyaki a další den vyplujeme na posvátný ostrov Miyajima. Půjdeme ale dál a do hloubky - v Kyotu snad na prchavý okamžik zahlédneme skutečné gejši (učednice Maiko i dospělé Geiko), prohlédneme si malé zenové zahrady, kam nejezdí velké zájezdy. buddhistické chrámy i šintoistické svatyně a mnoho jedinečných míst, kde se psala japonská historie. Přesuneme se na západní pobřeží do Kanazawy s jednou ze 3 nejhezčích japonských procházkových zahrad Kenrokuen a vydáme se na velký celodenní výlet směr Japonské Alpy a historické vesničky jako je třeba Širakawa-go. Závěr bude patřit Tokiu - s malebnými zákoutími starého Eda, ale i jeho moderní tváři a noční toulky po Kabukicho a Golden Gai budou určitě patřit ke skvělým zážitkům.

Je pro nás důležité poskytnout vám autentický zážitek z cesty, neprožijete tedy dovolenou za sklem mikrobusu nebo autobusu. Budeme cestovat místní dopravou (vč. shinkanseny) a chodit pěšky. Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko. Každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat.

Velice nám také záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní min. 3,5* hotely, vždy v úplném centru města (např. Tokyo-Ginza, Osaka-Umeda, Hiroshima-Mírový park, Kyoto-Shijo/Sanjo-dori apod.) kdy odpadává nutnost zdlouhavého a náročného dojíždění na levnou periferii a trávení času v přeplněných dopravních prostředích.

Detail Termíny a ceny +
Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Japonsko

Japonsko: hledání japonské duše s českým průvodcem

54 000 Kč 9

Zážitková poznávací dovolená pro páry, rodiny a privátní skupinky od 2 osob.
Možnost zajištění (za příplatek) ubytování po celou dobu v hotelu západního typu (klasická postel, ne spaní na futonu) nedaleko domu průvodce, nebo v ryokanu (klasické japonské ubytování s tatami a futonem) přímo na břehu Tichého oceánu.

Prožijte mimořádnou cestu s výjimečným českým průvodcem žijícím v Japonsku, pro kterého se tato země plná kontrastů stala druhým domovem.
Vydejte se hledat skrytou tvář ostrovní země a jeho obyvatel. Poznáte skutečný obyčejný i neobyčejný život Japonců a díky osobním kontaktům průvodce se dostanete na místa, kam nejenom běžní turisté, ale i Japonci mají přístup mnohdy zapovězen.

Možnost kombinace s některou z našich dalších cest po Japonsku - pro detaily nás kontaktujte.
Letenku u tohoto zájezdu nabízíme extra, formou nepovinného příplatku.

Detail Termíny a ceny +
loading