facebook
Velké africké dobrodružství - 4 africké země -

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

23 nocí od 81 900 Kč
Jihoafrická republika, Poznávací zájezdy

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

Vydejte se s námi na velkou cestu po jižní Africe: Za 24 dní projedete 4 země jižní Afriky - JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe
od okouzlujícího Kapského Města přes vyprahlé pouště Namibie, rezervace plné zvěře v Botswaně a Zimbabwe až po majestátní Viktoriiny vodopády. V průběhu naší expedice vylezete na Stolovou horu, poplujete kanoí po řece Orange, zdoláte písečné duny v Namibii, zažijete skutečné safari a nakonec pokoříte majestátné Viktoriiny vodopády.

Základní cena nabízí kempovací variantu, lze vyžádat i variantu celou v ubytování za 114 500kč /osoba. Termíny jsou ale jiné, v případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Letenky a ubytování před/po cestě Vám rádi zajistíme na vyžádání.

 

Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. - 2. den: Kapské Město
Po Vašem příletu a transferu do hotelu, Vás odpoledne cca kolem 13.00 čeká setkání s Vaším africkým průvodcem a po úvodní informační schůzce vyrazíme zkoumat krásy Kapského Města a okolí. Za tento den a půl budeme mít čas zdolat pěšky slavnou Stolovou horu. Druhý den navštívíte Cape Point a mys Dobré naděje, vyhlášený Waterfront s jeho obchody a restauracemi a rybářské městečko Hout Bay.

3. den: Západní pobřeží JAR
Necháme za sebou Mother City a po posledním ikonickém pohledu na Stolovou horu z druhé strany zálivu se vydáme na sever přes „Swartland“ a podél západního pobřeží do Namaqualandu, zcela nového prostředí formovaného převážně suchými větry. Brzy na jaře tato obvykle neplodná oblast ožije rozkvětem milionů pouštních květin, které krajinu vykreslí v nezapomenutelnou ukázkou zářivých barev.

4. den: Orange river
Dnes překročíme hranici s Namibií, která je známá svou dramatickou krajinou a krásnými pouštními výhledy. Jakmile překročíme hranici, urazíme krátkou vzdálenost k naší základně na břehu řeky Orange. Přidávají se k nám naši říční průvodci a po rychlém obědě a bezpečnostní instruktáži začínáme dobrodružství na kánoích.
Orange River je nejdelší řeka v Jižní Africe a tvoří přirozenou hranici s Namibií. Při pohledu shora tvoří řeka zelenou stuhu vinoucí se pouští a tyčícími se horami národního parku Richtersveld. V pozdních odpoledních hodinách se vracíme zpět do kempu a užíváme si večer u řeky

5. den: Fish River Canyon
Po snídani vyrazíme k Fish River Canyon. Tento kaňon je 161 km dlouhý, 27 km široký a 550 m hluboký. Tyto úctyhodné parametry z něj dělají druhý největší kaňon na světě. Zastavíme se na vyhlídkách podél hrany kaňonu a při pohledu do něj se vám bude tajit dech. Kaňon leží ve velmi suché oblasti Namibie, řeka je zde obvykle tekoucí v období března a dubna a v období sucha zbydou v korytě řeky jen jednotlivá jezírka. Přespíme ve stanech nedaleko kaňonu.

6. den: Fish River Canyon a poušť Namib
Vydáme se po krásné cestě do nitra pouště Namib. Naším domovem na následující dvě noci bude Greenfire Desert Camp v 7000 ha rozlehlé soukromé rezervaci, která je součástí rezervace Namibrand Nature Reserve. Najdete zde mnoho rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobili nutnosti přežít v poušti. Kemp je postaven na krásném místě pod velkými balvany a je obklopený kopci a písečnými dunami.

7. den: Poušť Namib
Ráno vyrazíme na procházku / safari po rezervaci s průvodcem. Nejteplejší část dne přečkáme odpočinkem v kempu, osvěžená najdeme v malém bazénu. Odpoledne vyrazíme na vyjížďku otevřeným terénním vozem,(game drive) pokusíme se najít přímorožce, psy ušaté a další obyvatele místní pouště. Nakonec najdeme místo s nekonečným výhledem a den zakončíme pohledem na západ slunce s chlazeným nápojem v ruce

8. den: Sossusvlei
Po snídani se vydáme přímo k nejvyhlášenějšímu dunovému poli Sossusvlei. Písečné duny kolem této pánve dosahují výšky přes 200 metrů a najdete zde nejstarší i nejvyšší písečnou dunu na světě. Neexistuje snad typičtější obrázek Namibie, než tyto načervenalé duny. Poslední část cesty pojedeme pouštním pískem, takže přesedneme do otevřených džípů. Poté, co zdoláme jednu z nejvyšších písečných dun na světě, se vrátíme ke svému náklaďáku, zastavíme se u kaňonu Sesriem a budeme pokračovat k našemu kempu v poušti.

9. den: Duny a Swakopmund
Dnes nás čeká krátký přejezd kaňonem Kuiseb a přes park Naukluft. Národní park Namib Naukluft patří k největším parkům v Africe a chrání jednu z nejstarších pouští na zemi. Čekají nás dramatické scenérie a nádherné výhledy. Odpoledne dorazíme do přímořského města Swakopmund, kde se pohodlně ubytujeme v lodži, kde strávíme další dvě noci.
Swakopmund je oblíbené dovolenkové město v Namibii. Město se rozkládá od ústí řeky Swakop až do okolních pouští. Ulice lemují palmy, oceán zase promenády. Najdete zde krásné pláže a podnebí je zde mírnější než ve vnitrozemí. To vše dělá ze Swakopmundu opravdu lákavou zastávku při cestě po Namibii.

10. den Swakopmund 
Dnes budete mít volný den. Lodge ve Swakopmundu bude ideálním výchozím bodem. Po snídani se budete moct vydat do města a užít si jeho pláže, trhy, obchůdky a restaurace, nebo zvolit některou z fakultativních aktivit (tandemový seskok, čtyřkolky v poušti ...). Večer si dopřejeme večeři v některé z místních vyhlášených restaurací.

11. den: Spitzkoope
Po snídani vyrazíme směrem na sever po Pobřeží koster (Skeleton Coast). Po cestě se zastavíme v lachtaní rezervaci Cape Cross, která je jednou z nejpočetnějších lachtaních kolonií na světě. Dále budeme pokračovat do vnitrozemí. Pojedeme pouští k obřím žulovým balvanům, z nichž se ten největší tyčí 600 metrů nad okolní krajinou. Odpoledne budeme mít čas prozkoumat balvany i tajná zákoutí a jeskyně. Kempovat budeme na úpatí skal.

12-13. den: NP Etosha
Dnes pojedeme do národního parku Etosha. Tento nejznámější národní park Namibie je na severu země a pokrývá území o rozloze téměř 23.000 km2. V jeho centru se rozkládá pánev Etosha, mělké vnitrozemské jezero o rozměrech cca 110 x 60 km, které vyschlo před miliony let. Jeho dno je pokryté stříbřitě bílým pískem a dalo název i národnímu parku. Etosha znamená "velké bílé místo". Nekonečná pánev stříbřitého písku, nad kterou se honí prašní víry a na obzoru se objevují přeludy a fatamorgány.
Žije zde přes 110 druhů savců a více než 300 druhů ptáků. V období sucha se vše živé stahuje k napajedlům a návštěvníci mají ideální možnost je pozorovat. V Etoshe si postavíme kemp a odpoledne vyrazíme na safari. Navečer se vrátíme do svého kempu, posadíme se na "číhanou" k napajedlu a vyzkoušíme své štěstí. Druhý den budeme pokračovat národním parkem Etosha a opět strávíme noc v kempu uvnitř parku. Jednu z večeří si dáme v restauraci v parku na vlastní náklady.

14. den: Caprivi
Dnes urazíme určitou vzdálenost, cestujeme městy a vesnicemi severní Namibie a necháváme nahlédnout do každodenního života místních lidí. Přijíždíme na břehy řeky Okavango, náhle zelené, svěží a lákavé. Nedaleko odtud se řeka vlévá do delty Okavango, ale právě zde je řeka silná a hluboká, stromy vysoké a krokodýli obrovští. Chladný stín břehu řeky je vítaným oddechem od jasného namibijského slunce.

15-16. den: Delta řeky Okavango 
S velkým nadšením překračujeme hranice do Botswany a cestujeme na krátkou vzdálenost do delty
Náš pohodlný a dobře vybavený kemp na okraji jedné z největších lagun slouží jako základna, ze které prozkoumáváme. Budeme klouzat úzkými kanály lemovanými rákosím mokoro, procházet se po neobydlených ostrovech a piknikovat v divočině, zatímco se dozvídáme o zvířatech a rostlinách delty od místních průvodců, kteří v této oblasti vyrostli. Prostřednictvím neformální interakce s průvodci budeme mít příležitost dozvědět se něco o místních lidech a jejich způsobu života v této izolované divočině. Budeme mít také čas jen tak relaxovat a kochat se výhledy na lesknoucí se lagunu z krásné dřevěné terasy se studeným nápojem v ruce nebo se osvěžit v bazénu. Užijeme si pohodovou plavbu při západu slunce na lodi. Doporučuje si připlatit let vrtulníkem, abyste viděli rozlehlost Delty ze vzduchu (na vlastní náklady).

17. den: Maun
Po snídani se vydáme na cestu do Maunu, hlavního města Delty. Zde doplníme zásoby a budeme pokračovat kousek za město do pohodlného kempu na břehu řeky Boteti. Odpoledne můžete strávit třeba relaxací u bazénu, nebo drinkem v baru.

18. den: Makgadikgadi pánev
Tento den Vás čeká poklidné ráno v lodgii vychutnáváme si klid v okolí nebo lenošení u bazénu. Pro zájemce doporučujeme procházku místní vesnicí. Vesnice Chenoga, nedaleko od naší chaty, není na pravidelné turistické trase, takže máte příležitost prozkoumat autentickou vesnici s jedním z našich zaměstnanců z chaty, který ve vesnici žije.
Než budeme pokračovat v cestě na východ do velkolepé oblasti solných pánví Makgadikgadi, máme pozdní brunch. Oceány zlaté trávy ustupují strohým bílým pánvím pod velmi velkým nebem. Příjezd do kempu,

19. den: Kasane -Viktoriiny vodopády
Dnes vyrazíme na sever přes rezervace v oblasti Chobe až do města Kasane, které leží na hranici se Zimbabwe. Čeká nás safari na lodi po řece Chobe, která je známá velkou koncentrací zvěře. V pozdním odpoledni překročíme hranici a budeme pokračovat do nedalekého Victoria Falls. Následující dvě noci strávíme v pohodlí lodže.

20. den Viktoriiny vodopády
Dnes se podíváme na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky. (Vstupné k vodopádům je zahrnuto v ceně programu.)
Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech...). Tyto aktivity nejsou v ceně programu. Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).

21. den: NP Hwange
Po snídani se vydáme na relativně krátkou vzdálenost do vyhlášeného národního parku Hwange, přední zimbabwské obory. Park, známý svými masivními stády slonů a buvolů, je hostitelem více než 100 druhů savců a 400 druhů ptáků, přičemž pravidelně pozorujeme lva, leoparda a divokého psa. Dnes odpoledne absolvujeme jízdu s otevřeným vozidlem s místními průvodci, kteří poskytnou důvěrné znalosti oblasti.

22. den: Bulawayo - Matobo
Dnes se přesuneme na jih, kde nás přivítají široké ulice druhého největšího města Zimbabwe Bulawayo. Odsud budeme pokračovat do národního parku Matobo, kde se odpoledne vydáme pěšky stopovat nosorožce. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.
Přenocování v kempu v národním parku.

23. den: Limpopo
Dnes budeme pokračovat dále na jih, překročíme ještě jednou hranice zpět do Botswany. Odpoledne budeme mít čas na procházku okolní buší. Kemp si postavíme v soukromé rezervaci v údolí řeky Limpopo.

24. den: Johanesburg 
Ráno, po překročení hranice s Jižní Afrikou, následujeme scénickou cestu přes pohoří Waterberg, než vstoupíme do ruchu ekonomického srdce Afriky, zlatého města Johannesburgu. Cesta končí příjezdem do Johannesburgu

Cena zahrnuje

Kapské Město - Stolová hora, mys Dobré naděje... Kapské Město vás uchvátí
Ochutnávka vína na tradiční kapské vinici
Západní kapské pobřeží - nekonečná příroda
Plavba po Orange River - do nitra divočiny
Fish River Canyon - druhý největší kaňon na světě
Namibrand Nature Reserve - poušť NamibDuny Sossusvlei
Kaňonem Kuiseb přes NP Naukluft - nejstarší poušť na světě
Swakopmund - civilizace na pobřeží Atlantiku
Pohoří Branberg - prastaré křovácké kresby
Poběží koster - není opuštěnější místo na zemi
NP Etosha - safari, které jinde nezažijete
Caprivi Strip, aneb zelená Namibie
Delta řeky Okavango - botswanský klenot
Solná pláň Makgadikgadi - ticho, ticho a ticho
Viktoriiny vodopády - jejich majestátnost poznáte až přímo u vodopádů
NP Hwange - safari v soukromé rezervaci
Matopos - kouzelná hornatá krajina a stopování nosorožců

Cena nezahrnuje

Mezinárodní letenku (v případě zájmu zařídíme)
Letištní transfery (v případě zájmu zařídíme)
Víza
Nápoje a stravu kromě uvedených
Spropitné průvodcům
Osobní výdaje
Pojištění a připojištění (léčebné výlohy, storno, zavazadla, odpovědnost...)
Fakultativní aktivity

Co vás čeká

1. - 2. den Kapské Město

Po Vašem příletu a transferu do hotelu, Vás odpoledne cca kolem 13.00 čeká setkání s Vaším africkým průvodcem a po úvodní informační schůzce vyrazíme zkoumat krásy Kapského Města a okolí. Za tento den a půl budeme mít čas zdolat pěšky slavnou Stolovou horu. Druhý den navštívíte Cape Point a mys Dobré naděje, vyhlášený Waterfront s jeho obchody a restauracemi a rybářské městečko Hout Bay.

Snídaně

Mojo Hotel Sea Point 3*


3. den Západní pobřeží JAR

Necháme za sebou Mother City a po posledním ikonickém pohledu na Stolovou horu z druhé strany zálivu se vydáme na sever přes „Swartland“ a podél západního pobřeží do Namaqualandu, zcela nového prostředí formovaného převážně suchými větry. Brzy na jaře tato obvykle neplodná oblast ožije rozkvětem milionů pouštních květin, které krajinu vykreslí v nezapomenutelnou ukázkou zářivých barev.

Cesta: cca 570 km

Snídaně - oběd - večeře


4. den Orange River Namibie

Dnes překročíme hranici s Namibií, která je známá svou dramatickou krajinou a krásnými pouštními výhledy. Jakmile překročíme hranici, urazíme krátkou vzdálenost k naší základně na břehu řeky Orange. Přidávají se k nám naši říční průvodci a po rychlém obědě a bezpečnostní instruktáži začínáme dobrodružství na kánoích.

Orange River je nejdelší řeka v Jižní Africe a tvoří přirozenou hranici s Namibií. Při pohledu shora tvoří řeka zelenou stuhu vinoucí se pouští a tyčícími se horami národního parku Richtersveld.á. V pozdních odpoledních hodinách se vracíme zpět do kempu a užíváme si večer u řeky

Cesta: cca 150 km

Snídaně - oběd - večeře


5. den Fish River kaňon

Po snídani vyrazíme k Fish River Canyon. Tento kaňon je 161 km dlouhý, 27 km široký a 550 m hluboký. Tyto úctyhodné parametry z něj dělají druhý největší kaňon na světě. Zastavíme se na vyhlídkách podél hrany kaňonu a při pohledu do něj se vám bude tajit dech. Kaňon leží ve velmi suché oblasti Namibie, řeka je zde obvykle tekoucí v období března a dubna a v období sucha zbydou v korytě řeky jen jednotlivá jezírka. Přespíme ve stanech nedaleko kaňonu.

Cesta: cca 160 km

Snídaně - oběd - večeře


6. den Fish River kaňon - poušť Namib

Vydáme se po krásné cestě do nitra pouště Namib. Naším domovem na následující dvě noci bude Greenfire Desert Camp v 7000 ha rozlehlé soukromé rezervaci, která je součástí rezervace Namibrand Nature Reserve. Najdete zde mnoho rostlin a živočichů, kteří se dokonale přizpůsobili nutnosti přežít v poušti. Kemp je postaven na krásném místě pod velkými balvany a je obklopený kopci a písečnými dunami.

Cesta: 410 km

Snídaně - oběd - večeře

Greenfire Lodge Dolphin Coast


7.den Safari v poušti Namib

Ráno vyrazíme na procházku / safari  po rezervaci s průvodcem. Nejteplejší část dne přečkáme odpočinkem v kempu, osvěžená najdeme v malém bazénu. Odpoledne vyrazíme na vyjížďku otevřeným terénním vozem,(game drive) pokusíme se najít přímorožce, psy ušaté a další obyvatele místní pouště. Nakonec najdeme místo s nekonečným výhledem a den zakončíme pohledem na západ slunce s chlazeným nápojem v ruce.

Snídaně - oběd - večeře

Greenfire Lodge Cape Town


8. den Sossusvlei

Po snídani se vydáme přímo k nejvyhlášenějšímu dunovému poli Sossusvlei. Písečné duny kolem této pánve dosahují výšky přes 200 metrů a najdete zde nejstarší i nejvyšší písečnou dunu na světě. Neexistuje snad typičtější obrázek Namibie, než tyto načervenalé duny. Poslední část cesty pojedeme pouštním pískem, takže přesedneme do otevřených džípů. Poté, co zdoláme jednu z nejvyšších písečných dun na světě, se vrátíme ke svému náklaďáku, zastavíme se u kaňonu Sesriem a budeme pokračovat k našemu kempu v poušti.

Cesta: 180 km

Snídaně - oběd - večeře


9. den Duny a Swakopmund

Dnes nás čeká krátký přejezd kaňonem Kuiseb a přes park Naukluft. Národní park Namib Naukluft patří k největším parkům v Africe a chrání jednu z nejstarších pouští na zemi. Čekají nás dramatické scenérie a nádherné výhledy. Odpoledne dorazíme do přímořského města Swakopmund, kde se pohodlně ubytujeme v lodži, kde strávíme další dvě noci.

Swakopmund je oblíbené dovolenkové město v Namibii. Město se rozkládá od ústí řeky Swakop až do okolních pouští. Ulice lemují palmy, oceán zase promenády. Najdete zde krásné pláže a podnebí je zde mírnější než ve vnitrozemí. To vše dělá ze Swakopmundu opravdu lákavou zastávku při cestě po Namibii.

Cesta: cca 300 km

Snídaně - oběd


10. den Swakopmund

Dnes budete mít volný den. Lodge ve Swakopmundu bude ideálním výchozím bodem. Po snídani se budete moct vydat do města a užít si jeho pláže, trhy, obchůdky a restaurace, nebo zvolit některou z fakultativních aktivit (tandemový seskok, čtyřkolky v poušti ...). Večer si dopřejeme večeři v některé z místních vyhlášených restaurací.

Snídaně


11. den Spitzkope

Po snídani vyrazíme směrem na sever po Pobřeží koster (Skeleton Coast). Po cestě se zastavíme v lachtaní rezervaci Cape Cross, která je jednou z nejpočetnějších lachtaních kolonií na světě. Dále budeme pokračovat do vnitrozemí. Pojedeme pouští k obřím žulovým balvanům, z nichž se ten největší tyčí 600 metrů nad okolní krajinou. Odpoledne budeme mít čas prozkoumat balvany i tajná zákoutí a jeskyně. Kempovat budeme na úpatí skal.

Cesta: 325 km

Snídaně - oběd - večeře


12-13. den Národní park Etosha

Dnes pojedeme do národního parku Etosha. Tento nejznámější národní park Namibie je na severu země a pokrývá území o rozloze téměř 23.000 km2. V jeho centru se rozkládá pánev Etosha, mělké vnitrozemské jezero o rozměrech cca 110 x 60 km, které vyschlo před miliony let. Jeho dno je pokryté stříbřitě bílým pískem a dalo název i národnímu parku. Etosha znamená "velké bílé místo". Nekonečná pánev stříbřitého písku, nad kterou se honí prašní víry a na obzoru se objevují přeludy a fatamorgány.

Žije zde přes 110 druhů savců a více než 300 druhů ptáků. V období sucha se vše živé stahuje k napajedlům a návštěvníci mají ideální možnost je pozorovat. V Etoshe si postavíme kemp a odpoledne vyrazíme na safari. Navečer se vrátíme do svého kempu, posadíme se na "číhanou" k napajedlu a vyzkoušíme své štěstí. Druhý den budeme pokračovat národním parkem Etosha a opět strávíme noc v kempu uvnitř parku. Jednu z večeří si dáme v restauraci v parku na vlastní náklady.

Cesta: 335 km

Snídaně - oběd - večeře


14. den Caprivi

Dnes urazíme určitou vzdálenost, cestujeme městy a vesnicemi severní Namibie a necháváme nahlédnout do každodenního života místních lidí. Přijíždíme na břehy řeky Okavango, náhle zelené, svěží a lákavé. Nedaleko odtud se řeka vlévá do delty Okavango, ale právě zde je řeka silná a hluboká, stromy vysoké a krokodýli obrovští. Chladný stín břehu řeky je vítaným oddechem od jasného namibijského slunce.

Cesta: 645 km

Snídaně - oběd - večeře


15-16. den Delta Okavango

S velkým nadšením překračujeme hranice do Botswany a cestujeme na krátkou vzdálenost do delty Okavango, největší vnitrozemské delty na světě a skutečně jedinečné podívané přírody.

Řeka Okavango, vytékající ze střední Angoly daleko na severozápad, teče na jih a východ, než se zpomalí a rozšíří se do jedné z jediných skutečných vnitrozemských delt na světě, čímž vytváří jedinečný ekosystém, který podporuje obrovské množství zvířat a živočichů. rostlinný život. Pohled na Jacanu něžně kráčející mezi kvetoucími liliemi, včelojed potápějící se, aby lovil nic netušící hmyz, a samozřejmě známý výkřik orla afrického – to vše dohromady vytváří plátno jednoho z jedinečných mistrovských děl přírody. Řeka, která nakonec vylila svůj obsah do rozlehlých plání písků Makgadikgadi, zmizí.

Náš pohodlný a dobře vybavený kemp na okraji jedné z největších lagun slouží jako základna, ze které prozkoumáváme. Budeme klouzat úzkými kanály lemovanými rákosím mokoro, procházet se po neobydlených ostrovech a piknikovat v divočině, zatímco se dozvídáme o zvířatech a rostlinách delty od místních průvodců, kteří v této oblasti vyrostli. Prostřednictvím neformální interakce s průvodci budeme mít příležitost dozvědět se něco o místních lidech a jejich způsobu života v této izolované divočině. Budeme mít také čas jen tak relaxovat a kochat se výhledy na lesknoucí se lagunu z krásné dřevěné terasy se studeným nápojem v ruce nebo se osvěžit v bazénu. Užijeme si pohodovou plavbu při západu slunce na lodi. Doporučuje se připlatit let vrtulníkem, abyste viděli rozlehlost Delty ze vzduchu (na vlastní náklady).

Cesta: 140 km

Snídaně - oběd - večeře


17. den Maun

Po snídani se vydáme na cestu do Maunu, hlavního města Delty. Zde doplníme zásoby a budeme pokračovat kousek za město do pohodlného kempu na břehu řeky Boteti. Odpoledne můžete strávit třeba relaxací u bazénu, nebo drinkem v baru.

Cesta: cca 350 km

Snídaně - oběd - večeře


18. den pánev Makgadikgadi

Tento den Vás čeká poklidné ráno v lodgii vychutnáváme si klid v okolí nebo lenošení u bazénu. Pro zájemce doporučujeme procházku místní vesnicí. Vesnice Chenoga, nedaleko od naší chaty, není na pravidelné turistické trase, takže máte příležitost prozkoumat autentickou vesnici s jedním z našich zaměstnanců z chaty, který ve vesnici žije.

Než budeme pokračovat v cestě na východ do velkolepé oblasti solných pánví Makgadikgadi, máme pozdní brunch. Oceány zlaté trávy ustupují strohým bílým pánvím pod velmi velkým nebem. Příjezd do kempu,

Cesta. 320 km

Snídaně - oběd - večeře


19. den Kasane- Victoria Falls

Dnes vyrazíme na sever přes rezervace v oblasti Chobe až do města Kasane, které leží na hranici se Zimbabwe. Čeká nás safari na lodi po řece Chobe, která je známá velkou koncentrací zvěře. V pozdním odpoledni překročíme hranici a budeme pokračovat do nedalekého Victoria Falls. Následující dvě noci strávíme v pohodlí lodže.

Cesta: cca 320 km

Snídaně - oběd


20. den Viktoriiny vodopády

Dnes se podíváme na jeden z přírodních divů světa - Viktoriiny vodopády. Jsou na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Jejich šířka je přes 1700 metrů a voda padá z více než stometrové výšky. (Vstupné k vodopádům je zahrnuto v ceně programu.)

Zbytek dne můžete věnovat různým aktivitám, které se zde nabízejí (výlet vrtulníkem nad vodopády, lodí po řece Zambezi, raftování, bungee jumping, safari na slonech...). Tyto aktivity nejsou v ceně programu. Na večeři si zajdete společně do restaurace (na vlastní náklady).


Snídaně


21. den NP Hwange

Po
snídani se vydáme na relativně krátkou vzdálenost do vyhlášeného národního
parku Hwange, přední zimbabwské obory. Park, známý svými masivními stády slonů
a buvolů, je hostitelem více než 100 druhů savců a 400 druhů ptáků, přičemž
pravidelně pozorujeme lva, leoparda a divokého psa. Dnes odpoledne absolvujeme
jízdu s otevřeným vozidlem s místními průvodci, kteří poskytnou důvěrné
znalosti oblasti.

Cesta: 195 km

Snídaně - oběd - večeře


22. den Bulawayo - Matombo

Dnes se přesuneme na jih, kde nás přivítají široké ulice druhého největšího města Zimbabwe Bulawayo. Odsud budeme pokračovat do národního parku Matobo, kde se odpoledne vydáme pěšky stopovat nosorožce. Národní park Matobo je na seznamu světového dědictví UNESCO. Najdete zde početnou populaci nosorožců dvourohých i tuponosých, kteří se zde úspěšně množí. Park se nachází v oblasti hor Matobo a kromě nosorožců je vyhlášený jedinečnou krajinou posetou skalnatými kopci, výběžky a obrovskými balvany, které zde po staletí vytvořila eroze.

Přenocování v kempu v národním parku.

Cesta: 320 km


Snídaně - oběd - večeře


23. den Limpop

Dnes budeme pokračovat dále na jih, překročíme ještě jednou hranice zpět do Botswany. Odpoledne budeme mít čas na procházku okolní buší. Kemp si postavíme v soukromé rezervaci v údolí řeky Limpopo.

Cesta: 450 km

Snídaně - oběd - večeře


24. den Johanesburg

Ráno, po překročení hranice s Jižní Afrikou, následujeme scénickou cestu přes pohoří Waterberg, než vstoupíme do ruchu ekonomického srdce Afriky, zlatého města Johannesburgu. Cesta  končí příjezdem  do Johannesburgu

Cesta: 480 km

SnídaněCK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Jihoafrická republika

Safari v Jižní Africe s českým průvodcem

64 500 Kč 6

Během téměř týdenního poznávacího zájezdu s českým průvodcem ochutnáte to nejlepší z jihoafrického safari. Zažijeme safari v otevřené voze 4x4 v soukromé rezervaci v rámci Velkého Krugerova NP, noční safari v rezervaci, celodenní safari v Krugerově NP, budeme grilovat - braai a v neposlední řadě navštívíme i Blyde River Canyon či pozůstatky zlaté horečky Bourke’s Luck Potholes. Můžete se také těšit na farmu, kde se pěstují limetky, káva a makadamové ořechy. Obě ubytování během safari jsou šetrně zasazena do přírodního prostředí, uslyšíte tedy pouze zvuky přírody, která je obklopuje.

Čeká Vás cesta v tzv. expedičním vozidle, jehož parametry vycházejí s dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Detail Termíny a ceny +
loading