facebook
Fascinující kombinace - Pyramidy v Káhiře a safari v Keni - Egypt a Keňa

Fascinující kombinace - Pyramidy v Káhiře a safari v Keni

10 dní / 9 nocí od 69 500 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

Fascinující kombinace - Pyramidy v Káhiře a safari v Keni

Pyramidy v Egyptě a safari v Keni – dvě legendy Afriky v jedné cestě

Spojte si dvě fascinující tváře Afriky v jediném zajímavém zájezdu. Během tří nocí v Káhiře zažijete slavné pyramidy v Egyptě, majestátní sfingu i historický půvab města na březích Nilu. Dopřejte si navíc fakultativní návštěvu Nového egyptského muzea, nejmodernějšího chrámu archeologie, kde ožívají tisíce let staré poklady faraonů. Po kulturním zážitku přichází skutečné africké dobrodružství – safari v Keni.

Z Egypta se přesunete do srdce východní Afriky, kde vás čeká safari s českým průvodcem v těch nejautentičtějších národních parcích severní Keni. V Ol Pejeta Conservancy navštívíte největší rezervaci nosorožců v Keni, kde žijí i poslední dvě samice severního bílého nosorožce. Následuje méně turisticky zatížený, zato mimořádně fotogenický park Samburu – domov endemických druhů, jako je žirafa síťovaná, přímorožec beisa nebo zebra Grévyho. Na druhém břehu řeky Ewaso Ng’iro navazuje park Buffalo Springs, kde se divoká příroda spojuje s dramatickou krajinou polopouště.

Tento zájezd je ideální pro cestovatele, kteří chtějí během jedné cesty zažít jak největší historické poklady starověku, tak i divokou přírodu Afriky v její nejryzejší podobě. Safari v Keni i pyramidy v Egyptě – dva nesmrtelné symboly černého kontinentu vás čekají s kompletním zajištěním a komfortem.

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Pyramidy v Gíze a Sfinga
    Žádná návštěva Káhiry by nebyla kompletní bez ikonických pyramid v Gíze – Cheopsovy, Chefrenovy a Menkaureovy pyramidy. Společně se Sfingou tvoří symbol starověké civilizace, který uchvátí každého. Pro milovníky historie je možnost prozkoumat některé z útrob pyramid nezapomenutelným zážitkem.
  • Dva odlišné světy - dvě tváře Afriky!
  • Setkání s nosorožci v parku Ol Pajeta.
  • Panenská příroda parků Samburu a Buffalo Springs.
  • Kvalitní ubytování.
  • Zkušený český průvodce během celého zájezdu.
  • Při troše štěstí možnost setkat se tzv. Velkou pětkou - slon, lev, levhart, buvol a nosorožec.
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. - Odlet z Prahy do Káhiry
V odpoledních hodinách odlet z Prahy do Káhiry a večer přílet do egyptské metropole. Celní a pasové odbavení (víza vás budou čekat po příletu u našeho agenta). Transfer do hotelu a ubytování.

Ubytování: Swiss Inn Dreamland Cairo (4* plus)
Stravování: vlastní

Den 2. - Káhira
Vydejte se na nezapomenutelnou celodenní prohlídku Káhiry s naším zkušeným českým průvodcem, který vás provede fascinujícími místy starověkého Egypta. Váš den začne návštěvou pyramid v Gíze, kde budete mít možnost obdivovat Velkou pyramidu, jeden z posledních dochovaných divů světa. Váš průvodce vám představí zajímavé příběhy a historická fakta o těchto impozantních stavbách. Poté zamíříte k tajemné Sfinze, která hlídá pyramidy již tisíce let a svými rozměry uchvacuje návštěvníky z celého světa.

Tento výlet je ideální pro všechny milovníky historie a kultury, kteří chtějí zažít Káhiru a její poklady s odborným výkladem v češtině.

Ubytování: Swiss Inn Dreamland 4*plus 
Stravování: snídaně

Den 3. - Káhira a přelet do Keni
Dnešní den je určený pro fakultativní výlety. A pro trochu odpočinku před noční cestou do Keni. Hotelové pokoje máte k dispozici až do odjezdu na letiště (po půlnoci), takže můžete pohodlně absolvovat výlety a vrátíte se do hotelu.

Fakultativní výlety:
Citadela a islámská Káhira - Objevte fascinující dědictví Káhiry při návštěvě majestátní Citadely Saladina, která po staletí střežila město a nabízí panoramatické výhledy. Prohlédnete si slavnou Mešitu Mohameda Alího, známou jako alabastrová. Poté se ponoříte do atmosféry Islámské Káhiry – labyrintu uliček, starobylých mešit, madras a bazarů, kde se mísí vůně koření, zvuk pouličních prodavačů a bohatá historie tohoto kulturního srdce Egypta.

New Grand Egyptian Museum - Navštivte Nové egyptské muzeum v Gíze, největší archeologické muzeum na světě, umístěné nedaleko pyramid. Moderní expozice představuje více než 100 000 artefaktů, od monumentálních soch až po drobné šperky starověkého Egypta. Vrcholem je kompletní sbírka pokladů faraona Tutanchamona, vystavená poprvé v plném rozsahu. Díky interaktivním prvkům a působivé architektuře je tato návštěva nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie i běžné cestovatele.

Ubytování v Káhiře (do odjezdu na letiště) - Swiss Inn Dreamland 4* plus
Stravování: snídaně

Den 4. - Přílet do Keni a Nairobi
Velmi brzo ráno přiletíte do Nairobi (03:30), projdete celnicí a pasovou kontrolou a setkáte se svým českým průvodcem. Odjedete do nedalekého hotelu, ubytujete se a dopoledne máte volno k odpočinku (včetně snídaně).
Kolem poledne si vás průvodce vyzvedne v hotelu a pojedete na prohlídku Nairobi, kde se mísí africká energie s koloniální historií. V Národním muzeu Keni se seznámíte s přírodními i kulturními poklady země a uvidíte také obrazy slavné spisovatelky a malířky Joy Adamsonové, rodačky z Československa, autorky světově proslulé knihy Příběh lvice Elsy. Poté navštívíte Žirafí centrum, kde se dozvíte o ochraně ohrožené žirafy Rothschildovy a budete mít jedinečnou možnost ji nakrmit z ruky a pořídit si nezapomenutelné fotografie.

Ubytování: Pride Inn 4*
Stravování: snídaně

Den 5. - Rezervace Ol Pejeta
Dnes vyrážíme na sever, na úpatí Mt. Kenya. Našim cílem je unikátní rezervace, která se soustředí na ochranu a záchranu nosorožců, rezervace Ol Pejeta. Z Nairobi trvá cesta cca 4 hodiny (200 km).

Ol Pejeta Conservancy je soukromá rezervace o rozloze přibližně 360 km², ležící na náhorní plošině pod horou Mount Kenya, nedaleko města Nanyuki. Je proslulá jako největší rezervace nosorožců v Keni – žije zde více než 140 jedinců nosorožce černého a desítky nosorožců bílých. Unikátností je, že v Ol Pejetě se nacházejí poslední dvě samice severního bílého nosorožce na světě, Najin a Fatu.

Tento záchranný projekt má silnou vazbu na Českou republiku – oba poslední jedinci se narodili v Zoo Dvůr Králové, která sehrála klíčovou roli v jejich přesunu do Keni a v ochraně tohoto kriticky ohroženého poddruhu.

Kromě nosorožců zde žijí lvi, sloni, gepardi, levharti, buvoli a šimpanzi v jediné keňské šimpanzí rezervaci Sweetwaters. 

Nás čeká v rezervaci odpolední safari. Před odjezdem na safari poobědváme a ubytujeme se v kempu cca 2 km od hlavní brány parku. 

Ubytování: Maisha Sweetwaters Camp 5*

Den 6. - Z Ol Pajeta do Samburu
Ještě před svítáním vyrazíme na ranní safari v Ol Pajeta. Je to čas, kdy jsou aktivní kočky, tak se pokusíme o setkání se lvy. Zároveň budeme hledat nosorožce černé. Potkat je je velká vzácnost, protože žijí v hluboké buši a jsou velmi plaší. Ráno, ale vychází na otevřenější místa.
Po safari se vrátíme na snídani do kempu a po snídani se vydáme na sever do národního parku Samburu. Za něco málo přes tři hodiny (150 km) dorazíme do Samburu. Dáme si pozdní oběd a ubytujeme se. Po krátkém odpočinku vyrazíme na odpolední safari v Samburu. Do lodže se vrátíme před večeří.

Ubytování: Samburu Sopa Lodge 4*

Den 7. - Samburu
Na dnešní den plánujeme ranní a odpolední safari v Samburu. 
Národní rezervace Samburu leží v suché polopouštní oblasti severní Keni, na severním břehu řeky Ewaso Ng’iro, naproti parku Buffalo Springs. Rozkládá se na ploše asi 165 km² a je známá dramatickou krajinou s akáciemi, palmovými háji a skalnatými kopci.

Je domovem tzv. „Samburu Special Five“ – endemických druhů severní Keni: žirafy síťované, zebry Grévyho, přímorožce beisa, gerenuka a pštrosa somálského. Kromě nich zde žijí sloni, lvi, leopardi i gepardi. Díky řece, která rezervací protéká, je Samburu ideálním místem pro pozorování zvěře po celý rok.

Ubytování : Samburu Sopa Lodge 4*

Den 8. - Bufallo Springs
Dnešní den budeme věnovat sousední rezervaci Bufallo Springs (oddělená od Samburu pouze řekou Ewaso Ngiro). 

Národní park Buffalo Springs v severní Keni leží na jižním břehu řeky Ewaso Ng’iro, naproti parku Samburu, se kterým tvoří společný ekosystém. Na ploše asi 131 km² nabízí polopouštní krajinu s akáciemi, travnatými pláněmi a přírodním pramenem, po němž je pojmenován.

Žijí zde sloni, lvi, leopardi, gepardi i endemické druhy jako žirafa síťovaná či zebra Grévyho. Otevřený terén umožňuje skvělé výhledy při safari a snadné pozorování zvěře i ptáků.

Den 9. - Přejezd ze Samburu do Nairobi
Dnes se loučíme s divokou přírodou Afriky. Hned po svítání vyrazíme na poslední ranní safari. Ráj slonů, žiraf a oryxů se s námi jistě rozloučí důstojně. Do kempu se vrátíme na snídani a po snídani vyrazíme dlouhou cestu do Nairobi. 333 km a 6 hodin jízdy. Objedeme nejvyšší keňskou horu Mt. Kenya, projedeme vrchovinou, plnou obdělaných polí a sadů s avokádem a mangem. T nadmořské výšky cca 1 000 m.n.m. vystoupáme až na 1 700 m.n.m. do Nairobi.

Po příjezdu se ubytujeme v hotelu a odpočineme si před odletem domů.

Ubytování: Pride Inn Plaza Nairobi 4*

Den 10. - Odlet do Prahy
Velmi brzy ráno transfer na letiště pro odlet ve 04:20. Odlet do Prahy (via Káhira). Celková doba letu i s přesedáním v Káhiře je necelých 12 hodin.

Cena zahrnuje

* Letenku na trase Praha - Káhira
* Letenku na trase Káhira - Nairobi
* Letenku Nairobi Praha (via Káhira)
* 3 noci ubytování v Káhiře - Swiss Inn Dreamland (4* plus) se snídaní
* 2+1 noc ubytování v Nairobi se snídaní
* 1 noc v oblasti parku Ol Pajeta - Maisha Sweetwater Camp (4* plus) - s plnou penzí
* 3 noci v Samburu v Samburu Sopa Lodge (4*) - s plnou penzí
* Transfery v Nairobi a v Káhiře - letiště/hotel a hotel/letiště
* Safari vozidlo během cesty na safari (maximálně 6 klientů +1 řidič + 1 český průvodce)
* Pitná voda v safari vozidle po celou dobu cesty
* Česky mluvící průvodce (při minimálním počtu klientů 4 )
* zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* Zákonný příspěvek do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* víza do Egypta
* víza do Keni
* vstupy do národních parků ve výši (platí se v ČR)
* Fakultativní výlet do Egyptského muzea
* Spropitné průvodci v Egyptě a řidiči v Keni (10 USD na osobu a den)
* Nápoje  (kromě pitné vody na pokojích a v safari autě - ta je zdarma)
* osobní výdaje 





CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Čt 8:30 - 17:00   Pá 8:30 - 13:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - český průvodce - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - český průvodce

78 900 Kč 9 dní / 7 nocí

Prázdniny v Africe! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně. Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (duben-květen) může ale většina cest být nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.
Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost krajiny
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Důvody proč navštívit Tsavo East

* Velká rodina lvů
* Možnost vidět i méně obvyklá zvířata - šakal, antilopa žirafí či somálský pštros
* Červení sloni
* Rozhlehlé otevřené pláně, takže zvířata jsou dobře vidět

Tsavo East je rozlehlejší částTsavo East je druhou částí národního parku Tsavo (první část je Tsavo West). Pokud ale někdo očekává, že obě části parku jsou si podobné, tak se plete. Tsavo West je hornatou krajinou,hlubokými údolími. Krajinou porostlou lesy a divokou buší. Tsavo East je mnohem více krajinou otevřenou,velkými plochami savany. Typická červená hlína místních cest a červený prach, který často pokrývá i zvířata, jsou typickými znaky Tsavo East.

Pobyt u moře

* Diani Sea Resort 4* je klidný středně velký hotel, neočekávejte však okázalý luxus. Hotel je určený spíše pro méně náročné klienty, které potěší krásná pláž, dobré jídlo a vstřícný personál.
* V případě zájmu jsme schopni nabídnout i jiný hotel, který uspokojí i náročnější klienty. Nabídka jiného hotelu je na vyžádání.

Detail Termíny a ceny +
Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - český průvodce - Safari v Keni_Masai Mara Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - český průvodce

107 900 Kč 6 nocí

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích – v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).

Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.

Detail Termíny a ceny +
Safari v krajině červených slonů a pobyt u moře - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Safari v krajině červených slonů a pobyt u moře

63 500 Kč 9 dní / 7 nocí

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Keni, která spojuje vzrušující safari v národním parku Tsavo s relaxací na bělostných plážích Diani Beach. Tento zájezd do Keni s českým průvodcem je ideální pro všechny, kteří touží po dobrodružství i odpočinku.
Safari v Tsavo: Setkání s červenými slony

Vydáte se na safari v Keni, konkrétně do národního parku Tsavo East, známého svými „červenými slony“. Během dvou nocí v tomto rozlehlém parku budete mít možnost pozorovat slony, lvy, buvoly, žirafy, zebry a mnoho dalších druhů v jejich přirozeném prostředí. Vše pod vedením zkušeného českého průvodce, který vám přiblíží tajemství africké divočiny.
Diani Beach: Relaxace na pobřeží Indického oceánu

Po dobrodružství v divočině vás čeká zasloužený odpočinek na Diani Beach, jedné z nejkrásnějších pláží v Keni. Bělostný písek, kokosové palmy a tyrkysové vody Indického oceánu tvoří ideální prostředí pro relaxaci a načerpání nové energie. Tato část zájezdu nabízí dokonalou rovnováhu mezi zážitkem a odpočinkem.
Proč si vybrat tento zájezd?

Dovolená v Keni kombinující safari a pobyt u moře - zájezd s českým průvodcem pro bezstarostné cestování -
možnost pozorování „červených slonů“ v Tsavo East - relaxace na pláži Diani Beach s all-inclusive servisem.

Ideální pro páry, rodiny i jednotlivce hledající dobrodružství a odpočinek.

Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Keni – safari v národním parku Tsavo a odpočinek na pláži Diani Beach. Zájezd s českým průvodcem pro dobrodružství i relaxaci.

Detail Termíny a ceny +

Recenze

loading