facebook
Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce -

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce

8 nocí od 96 500 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 4 noci u moře - český průvodce

Prázdniny v Africe! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně. Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.

Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (duben-květen) může ale většina cest být nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost krajiny
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Pobyt u moře

* Diani Sea Resort 4* je klidný středně velký hotel, neočekávejte však okázalý luxus. Hotel je určený spíše pro méně náročné klienty, které potěší krásná pláž, dobré jídlo a vstřícný personál.
* V případě zájmu jsme schopni nabídnout i jiný hotel, který uspokojí i náročnější klienty. Nabídka jiného hotelu je na vyžádání.

 

Videogalerie

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Dva dny v oblasti mýtické hory Kilimanjaro
  • Národní park Amboseli s velkou komunitou slonů a hyen
  • Národní park Tsavo West, vyhlášený stády oryxů, antilop losích a červených slonů
  • Vynikající lodže Ol Tukai (4* plus) a Severin Safari Camp (4* plus)
  • Malá skupinka maximálně 6 osob ve vozidle
  • Český průvodce po dobu safari
  • Pobyt u moře v Diani Sea Resort 4* (jiný hotel na vyžádání)
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

1. den - Odlet z Prahy
Odlet do Nairobi

2. den - Amboseli
Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasová kontrola, setkání s vaším řidičem-průvodcem. Odjezd na snídani do hotelu v okolí letiště a po snídani odjezd do Amboseli. Příjezd kolem oběda.
Po ubytování oběd a krátký odpočinek, následně odjezd na odpolední safari.
Před setměním návrat do kempu, večeře a vaše první noc pod hlubokým africkým nebem.

3. den - Amboseli
Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd na safari v národním parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů.
Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy.
Návrat do kempu na oběd, po obědě volno a odpočinek. Odpoledne můžete sledovat od bazénu nebo z terasy zvířata, která chodí kolem kempu.

4. den - Z Amboseli do Tsavo West
Přejezd z Amboseli do Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilopa losích. Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku.

5. den - Tsavo West
Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek.
Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak.
Ze safari se vrátíte kolem 9 hodiny a půjdete na snídani. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, možností masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat.
Kolem 16 hodiny vyjedete na další odpolední safari – do jiné části parku – abyste zažili rozmanitost místní krajiny. Každý typ krajiny obývá jiná komunita zvířat a ptáků. A vy nikam nespěcháte, můžete si setkání s divokou přírodou opravdu vychutnat.
Před setměním zpět do kempu na večeři.

6. den - Přejezd z Tsavo West k moři
Po snídani se vydáme na cestu k moři. Začátek cesty ještě projíždíme parkem Tsawo West, takže máme vlastně stále ještě safari. Až vyjedeme z parku, pojedeme chvíli po hlavní silnici, ale pak sjedeme do venkovské krajiny, plné kopečků, údolí, malých vesnic a políček. Tohle je pravá Keňa.
V odpoledních hodinách přijedeme do hotelu u moře, ubytujeme se a začíná náš pobyt all inclusive na krásné pláži Diani Beach.

7. až 9. den - Odpočinek u moře

10. den - Přesun do Nairobi a odlet do Evropy
Poslední den pobytu dopoledne u moře, odpoledne transfer na lokální letiště a odlet do Nairobi, odkud následně v nočních hodinách poletíme domů.

11. den - Přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Nairobi - Praha v nejnižší knihovací třídě v ceně max. 19 500,- vč. tax a odbaveného zavazadla
Vnitrostátní letenku z pobřeží do Nairobi vč. tax a odbaveného zavazadla
Pobyt ve vybraných kempech ve dvoulůžkových pokojích/stanech základní kategorie
Plnou penzi během safari (začíná snídaní a končí obědem)
Vstupy do parků
Česky mluvící průvodce po dobu safari
Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
Transfer ze safari k moři
Ubytování u moře v základním hotelu Diani Sea Resort s all inclusive, pokoje typu Bahari
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění pro případ insolvence
Zákonný odvod do garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vstupní povolení ETA (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Pojištění a připojištění
Spropitné (10 USD/os./den pro místního průvodce na safari, 5 USD/os./noc v kempech a lodžích na safari)
Nápoje na safari
Osobní výdaje

1. den: Odlet do Nairobi

Odlet do Nairobi via Paříž, Doha, nebo Dubaj
2. den. Amboseli

Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové odbavení, setkání s vaším řidičem-průvodcem. Odjezd na snídani do slušného hotelu v okolí letiště a po snídani odjezd do Amboseli. Příjezd kolem poledne.

Po ubytování oběd s výhledem na napajedlo a na bájnou horu Kilimajaro. 

Před setměním návrat do kempu, večeře a vaše první noc pod hlubokým africkým nebem.

Ubytování a nocleh v OlTukai (4* plus)

Lodge patří k nejlepším ubytováním v oblasti národního parku Amboseli. Jeho úžasná poloha přímo zprostřed parku zajišťuje kouzelný pohled na majetátní Kilimanjaro, zároveň lodge leží vedle sloního koridoru, takže o zážitky budete mít postaráno.

Snídaně - oběd - večeře

Ol Tukai Lodge Amboseli


3. den: Amboseli

Velmi brzy ráno snídaně a po snídani odjezd do národního parku Amboseli - safari v ráji slonů, hyen a buvolů. Druhý výjezd do parku v odpoledních hodinách.

Amboseli patří k menším národním parkům (rozloha 395 km2), ale díky mokřadům, napájeným spodní vodou z Kilimanjara je ideálním místem pro slony a buvoly, kteří rádi pasou šťavnatou trávu mokřadů a rádi mokřady využívají jako bahenní lázně. V parku žije velký klan hyen a často zde potkáte i gepardy a lvy.

Snídaně - oběd - večeře

Ol Tukai Lodge Amboseli


4. den: Tsavo West

Přejezd z Amboseli do Tsavo West - hornatý národní park je vyhlášený stády oryxů a antilop losích. Příjezd do krásného Severin Safari Campu kolem oběda. Ubytování a oběd. Po obědě odpočinek (Severin má krásný bazén a odpočinkové centrum). Pozdě odpoledne odjezd na safari v parku.

Severin Safari Camp

Severin Safari Camp je bezesporu jeden z nejlepších kempů v parku Tsavo West. Již třetí generace rodiny Severinů dbá na to, aby na každém kroku byla cítit filozofie zakladatele - naprostý soulad s přírodou a respekt k divočině. Kemp je bez bariér a má svá dvě napajedla, ke kterým pravidelně přichází zvířata, včetně slonů, buvolů a mnoha druhů antilop.

Marco Polo a Severin spolupracují už dlouhou řadu let a všichni naši klienti se tu vždy cítili výborně. Příjemný a dobře vyškolený personál, skvělé jídlo, nádherné spa s bazénem a masážemi, moderně vybavené fittness a především nádherná zahrada, která plynule přechází v divokou přírodu národního parku.


Snídaně - oběd - večeře

Severin Safari Camp


5. den: Tsavo west

Za svítání budíček. Ranní káva, čaj a odjezd na ranní safari. V téhle době jsou ještě činní predátoři a je tedy velká šance potkat některou velkou kočku. Tsavo West má velmi dobrý terén pro leopardy a setkání s leopardem patří k vrcholům safari. Ne vždy se je podaří potkat, ale když k tomu dojde, je to veliký zážitek. 

Divoká příroda v noci nespí a tak i místa, kudy jste se vraceli v podvečer zpět do kempu, mohou ráno vypadat úplně jinak.

Ze safari se vrátíte kolem dopoledne a bude pro vás připravena snídaně. Po snídani máte volno. V Severin Safari Campu máte krásné lázně s bazénem, masáží, posilovnou a odpočinkovou zónou. Váš stan má terasu s posezením a v restauraci a recepci je spoustu pohodlných koutků, kde se sedět, popíjet, číst si a odpočívat.

Po obědě krátký odpočinek a kolem 16 hodiny výjezd na odpolední safari.

Před setměním zpět do kempu na večeři. 

Snídaně - oběd - večeře

Severin Safari Camp


6. den - Z Tsavo West k moři

Po snídani vyrazíme k moři. Začátek cesty vede ještě parkem Tsavo West, a tak vlastně máme ještě safari. Když vyjedeme z parku, pojedeme chvíli po hlavní silnici. Pak odpočíme do venkovské krajiny, plné kopečků, údolí a políček, malých vesnic a stád. Tohle je pravá Keňa.

Po poledni přijedeme na pobřaží a ubytujeme se v hotelu na krásné Diani Beach. Začíná náš pobyt all inclusive.

Ubytování : Diani Sea Resort

Snídaně - oběd - večeře

Diani Sea Resort


7. - 11. den - Odpočinek u moře

Krásná Diani Beach vás nadchne svým bílým pískem, tyrkysovou barvou moře a pohodou, kterou tu cítíte na každém kroku.

Diani Sea Resort (4*)

Hotel je postavený v nádherném palmovém háji přímo v srdci nejhezčí keňské pláže, Diani Beach. Hotel patří německé rodině, která velmi dbá na to, aby personál byl nejen příjemný, ale i profesionální. Hotel využívá spolupráci s místní komunitou, především v dodávkách čerstvé zeleniny a ovoce. Velmi dobrá kuchyně (mix africké, indické a evropské kuchyně) je také jednou z předností Diani Sea Resort.

all inclusive

Diani Sea Resort


12. den - Odlet

Poslední den pobytu. Dopoledne u moře a odpoledne transfer na letiště a přelet do Nairobi. 
13. den - Přílet do Prahy


CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700
loading