facebook

Jihoafrická republika - přehled safari parků

Jihoafrická republika je jednou z největších afrických destinací pro setkání s divokou přírodu a safari.

Rozsáhlý Krugerův národní park je plný zvířat a je jednou z ikonických atrakcí kontinentu. Za dobrodružstvím do přírody se vydejte do kaňonu řeky Blyde, který je třetím největším na planetě, a k nebi se tyčí rozeklané vrcholky pohoří Drakensberg.

Safari v Jihoafrické republice je velice specifické a je určitě dobré si rozmyslet, kam se na safari vydáte. Nedejte na první dojem a na zájem většiny. Raději se poraďte a udělejte si svůj vlastní obrázek. Určitě v Jihoafrické republice najdete to, co vám bude vyhovovat.
Jihoafrická republika je nesmírně rozlehlá země s velice odlišnými typy krajiny a nabízí desítky míst, kam se můžete vydat za dobrodružstvím. 

 

 

V Jihoafrické republice jsou národní parky a privátní rezervace oba druhy chráněných oblastí, ale existují mezi nimi některé rozdíly.

Národní parky jsou vlastněny a spravovány vládou Jihoafrické republiky a jsou otevřeny veřejnosti pro návštěvu a turistické aktivity. Tyto parky mají obvykle větší rozlohu a hostí širokou škálu divokých zvířat, včetně velkých kočkovitých šelem, slonů, nosorožců a dalších. Národní parky obvykle nabízejí širokou škálu ubytování, včetně kempů, chat, bungalovů a luxusních lodge. Většina turistů navštěvujících Jihoafrickou republiku se zaměřuje na návštěvu těchto národních parků.

Na druhé straně jsou privátní rezervace obvykle menší a jsou vlastněny soukromými vlastníky. Tyto rezervace jsou také otevřeny pro turisty, ale jsou často nabízeny jako exkluzivní a luxusní destinace pro safari. V privátních rezervacích jsou divoká zvířata ochraňována a chována s cílem poskytnout turistům co nejlepší zážitek ze safari. V privátních rezervacích se také nabízejí možnosti pro noční safari a další aktivity, které nejsou v národních parcích běžné.

Hlavní rozdíl mezi národními parky a privátními rezervacemi je tedy vlastnická struktura a cíl, kterým jsou tyto oblasti spravovány. Zatímco národní parky jsou vlastněny vládou a mají za cíl ochranu přírody a podporu turistického průmyslu, privátní rezervace jsou vlastněny soukromými vlastníky a mají za cíl poskytnout exkluzivní a luxusní zážitek ze safari. 


Přehled safari parků.

Addo Elephant National Park
Ai-Ais Richtersveld Transfrontier Park
Amakhala Private Game Reserve
Augrabies Falls National Park
Balule Private Nature Reserve (součást tzv. Velkého Krugerova parku)
Camdeboo National Park
Dulini Private Game Reserve (v Sabi Sands)
Golden Gate Highlands National Park
Hluhluwe-iMfolozi Game Reserve
Idube Game Reserve (Sabi Sands)
Inyati Private Game Reserve (Sabi Sands)
Ithala Game Reserve¨
Kapama Private Game Reserve
Karoo National Park
Kgalagadi Transfrontier Park
Kruger National Park
Kwandwe Private Game Reserve
Lion Sands Private Game Reserve (Sabi Sands)
Londolozi Private Game Reserve (Sabi Sands)
Madikwe Game Reserve
Makalali Private Game Reserve (Velký Kruger)

MalaMala Private Game Reserve (Velký Kruger)

Manyeleti Game Reserve (Velký Kruger)
Mapungubwe National Park
Marakele National Park (Waterberg Biosphere)
Mokala National Park
Mountain Zebra National Park
Phinda Private Game Reserve
Pilanesberg Game Reserve
Sabi Sabi Private Game Reserve (Sabi Sands)
Shamwari Private Game Reserve
Sangita Sabi Sand Private Game Reserve (Sabi Sands)
Spioenkop Game Reserve
Tember Elephant Park
Thornybush Game Reserve
Timbavati Private Nature Reserve (Velký Kruger)
Ulusaba Private Game Reserve (Sabi Sands)
uMkhuze Game Reserve (Sabi Sands)
Waterberg Biosphere Reserve
Weenen Game Reserve
Zulu Nyala Private Game Reserve

 

Na co si dát pozor při safari v jihoafrické republice? 

Při safari v Jihoafrické republice je důležité dbát na bezpečnost a dodržovat některá pravidla. Zde je několik tipů, na co si dát pozor:

1. Dodržujte pravidla a pokyny svého průvodce. Safari vozidla se musí pohybovat na speciálních cestách a řidiči a klienti nesmí během safari opouštět vozidlo (jen při mimořádných okolnostech). Průvodce vám poradí, jak se chovat, abyste minimalizovali riziko útoku divokých zvířat.

2. Nerušte divoká zvířata. Nekrmte zvířata, ani se snažte s nimi komunikovat. Zůstaňte v bezpečné vzdálenosti a nedotýkejte se zvířat, pokud vás průvodce k tomu neinstruuje.

3. Chraňte se před sluncem a horkem. Během safari může být velmi horko, proto noste  pokrývky hlavy a používejte opalovací krém. Dbejte na dostatek tekutin a pijte pouze balenou vodu.

4. Noste vhodné oblečení a obuv. Mějte na sobě dlouhé kalhoty a trička s dlouhým rukávem, abyste se chránili před hmyzem a sluncem. Obuv by měla být pohodlná a vhodná pro procházky v přírodě (pokud se chystáte na pěší safari).

5. Dbáte na hygienu. V safari vozidle si nosíte potraviny a nápoje, ale po skončení jídla se ujistěte, že jste si umyli ruce a odložili odpadky do koše.

6. Pamatujte na klima a počasí. Jihoafrická republika má rozmanité klima a počasí, a proto si před safari zkontrolujte předpověď počasí. Některé parky mohou být uzavřené během období dešťů -je tedy dobré vše konzultovat s CK.

7. Zvažte očkování a zdravotní předpisy. Nezapomeňte zvážit očkování a zdravotní předpisy pro safari v Jihoafrické republice. Je vhodné konzultovat se svým lékařem, zda jsou pro vás očkování proti některým nemocem jako žluté zimnici, hepatitidě A a B a další vhodné.

Plusy návštěvy Jihoafrické republiky

* Vynikající a snadno dostupné pozorování divoké zvěře
* Možnost cestování po vlastní ose - self drive , balíčky nebo safari na míru a pro váš rozpočet připravíme na míru 
* Široká škála biotopů a scenérií
* Vynikající služby
* Dobrá infrastruktura a obchody

Mínusy návštěvy Jihoafrické republiky

* Menší atraktivita divočiny a oplocených parků
* Oblíbené parky mohou být přeplněné
* Vyšší míra kriminality ve velkých městech 

Sdílení

Poslední články

Zambie_South Luangwa

Zambie - neobjevený safari klenot

Zambie je neobjeveným safari klenotem. Viktoriiny vodopády, v celé své mohutné kráse, jsou na seznamu mnoha lidí, ale zbytek Zambie je velkou neznámou. Pokud se však ponoříte hlouběji, najdete jedny z nejčistších a nepřeplněných rájů divoké přírody v Africe. Prvotřídní parky, jako je South Luangwa, Lower Zambezi a Kafue, čekají jen na to, abyste je prozkoumali při projížďkách, ale také při safari pěšky, na lodích a kánoích s odborným průvodcem.

Kam se v Zambii vydat na safari?

Tanzanie_Ngorongoro

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Kolik stojí safari v Tanzanii?

Zdá se to být jednoduchou otázkou, ale safari není rohlík v supermarketu. Cena safari (nejen v Tanzanii) se skládá s mnoha položek a každá z nich má mnoho vrstev, které se na konci sčítají a vytváří odpověď na otázku: Kolik stojí safari v Tanzanii?

Pokusím se udělat stručný návod k použití – stejně ale doporučuji si safari nechat připravit odborníky, protože pak bude váš zážitek opravdu skvělý, ne jen průměrný. 

Oblasti, které musíte brát v potaz, jsou: Letenka, ubytování, výběr parků, výběr auta, velikost skupiny atd.

Tanzanie_Serengeti_zebry

Kam na safari v Tanzanii?

Tanzanie má přes 30 národních parků a chráněných území. Některé z nich jsou tak rozsáhlé, že byste v nich museli být mnoho dnů, abyste je poznali podrobně. 

Kam tedy na safari v Tanzanii?

Můj blog vám pomůže ve výběru těch správných míst a moc rádi vám sestavíme nejlepší cestu na safari.

Než si odpovíte na tuto otázku, odpovězte si nejdříve na dvě další: Jedu na safari poprvé v životě, nebo už mám se safari zkušenost? Je pro mne safari v Tanzanii v Tanzanii hlavní částí dovolené, nebo je to doplněk k dovolené na Zanzibaru?
 

Kena_Taita Hills

Taita Hills - chráněné území v Keni - informace

"Objevujte divočinu a kouzlo Taita Hills!"

Taita Hills je název pohoří nacházejícího se v jihovýchodní Keni, nedaleko hranic se Tanzanií. Tato oblast je součástí většího ekosystému známého jako Tsavo, který se skládá z dvou národních parků, Tsavo East a Tsavo West. Taita Hills jsou součástí Tsavo West National Park.

Pohoří Taita Hills se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Nairobi, hlavního města Keni. Jejich nejvyšší vrchol dosahuje výšky kolem 2 200 metrů nad mořem. Taita Hills jsou charakteristické svou zelenou krajinou, která je tvořena převážně tropickými lesy, horskými loukami a bujnou vegetací. 

Zájezdy

Náklaďákem na safari do Krugerova NP -  -

Náklaďákem na safari do Krugerova NP

4  /   od 21 900
Velký okruh Jihoafrickou republikou expedičním náklaďákem -  -

Velký okruh Jihoafrickou republikou expedičním náklaďákem

17  /   od 69 900
Velké africké dobrodružství - 4 africké země -  -

Velké africké dobrodružství - 4 africké země

23  /   od 81 900
loading