facebook
To nejlepší z Peru včetně Amazonie s českým průvodcem -

To nejlepší z Peru včetně Amazonie s českým průvodcem

11 nocí od 105 900 Kč
Peru, Poznávací zájezdy

To nejlepší z Peru včetně Amazonie s českým průvodcem

Cestujte v malé skupince maximálně 8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.
Proč do Peru s CK Marco Polo?
- exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

 

Zážitky, na které se můžete těšit

  • Malá parta lidí (6 - max. 8 osob)
  • Český průvodce
  • Veškerá doprava po Peru v ceně
  • Všechny vstupy v ceně
  • Možnost zajištění privátní uzavřené skupiny (vhodně pro rodiny a firmy)
  • V případě zájmu prodloužení programu v Amazonii o další den
  • Na vyžádání připravíme program s pobytem např. v Karibiku

1. den: LIMA
Po příletu setkání s průvodcem a ubytování v hotelu.

2. den: AREQUIPA
Po snídani odlet do Arequipy. Po příletu vás čeká prohlídka tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m a je obklopené třemi posvátnými sopkami. Vypravíte se do historické části San Lazaro a projdete se po malebných uličkách směrem k hlavnímu náměstí. Na Plaza de Armas si prohlédnete chrám s jeho jedinečným mramorovým oltářem, jezuitský kostel La Compania s malovanou kaplí a tesanými arkádami ze sopečného kamene. Ve čtvrti Yanahuara můžete obdivovat koloniální andaluský styl. Vrcholem prohlídky je návštěva 400 let starého kláštera Santa Catalina, jeho úzké uličky a místa a cely, kde několik staletí žily bohaté dcery španělských dobyvatelů.
Stravování v ceně: snídaně

3. den: KAŇON COLCA - jeden z nejhlubších kaňonu světa
Časně ráno odjezd k úchvatnému kaňonu Colca. Nejdříve vás čeká cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. V rezervaci Aquada Blanca a v Pampa Cañahuas zjistíte, jak bizarní může být krajina. Pak přejedete rezervaci Pampa Cañahuas, kde se volně pohybují lamy, které jistě spatříte pobíhat po andských horských pláních. Na oběd se zastavíte v malé vesničce zhruba na půl cesty ke kaňonu. Tří až čtyřhodinové putování pampou skočí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca, kde se ubytujete. Odpoledne čas na horké prameny a relax v nádherné vysokohorské přírodě.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

4. den: POZOROVÁNÍ KONDORŮ- TAJEMNÉ HROBKY SILLUSTANI - JEZERO TITICACA
Vidět kondora ve volné přírodě, ale není tak snadné, jak by to mohlo vypadat. Kaňon Colca je jedním z míst, kde si kondoři rádi hrají ve stoupavých proudech vzduchu, ve chvíli, kdy ranní slunce začne ohřívat vrcholky hor. Shlédněte z vyhlídky Condor Cross do 1 200 metrů hlubokého kaňonu a pozorujte majestátní kondory jak stoupají do závratných vysokých výšek
Po pozorování kondorů se vydáte na asi 6 hod. cestu k jezeru Titicaca, nesmírně zajímavou krajinou And a náhorních planin. Cestou navštívíte vesnici Maca, která dala jméno jedné ze superpotravin peruánských indiánů. Cesta je dlouhá, ale je opravdu úchvatná. Cestou vás také čeká zastávka a pěší výlet k předinským tajemným hrobkám Sillustani na planině nad jezerem Titicaca. Večer dorazíte k jezeru Titicaca, kde se ubytujete a přenocujete.
Stravování v ceně: snídaně, oběd

5. den: PLAVBA PO JEZEŘE TITICACA
Stará legenda vypráví o tom, že z jezera Titicaca vystoupili zakladatelé staré říše Inků. Když se postavíte na břeh jezera a chvíli pozorujete hladinu, dotkne se vás posvátná síla.
Čeká vás plavba po jezeře do míst, kde žil kmen Uros a prohlédnete si plovoucí rákosové ostrůvky Los Uros. Pak se vydáte na ostrov Taguile, kde místní stále žijí tradičním životem po vzoru svých předků.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

6. den: ALTIPLÁNO A CESTA DO CUZCA
Dnes vstoupáte do výšky 5 000 m n.m.. Kdo z nás se už takhle vysoko nad moře dostal? Zažijete opravdu na vlastní kůži velehory a vyhlášenou náhorní planinu Altiplano.
Cestou vás čekají 3 skvělé výlety včetně výborného bufetového oběda. První zastávka je v muzeu předinckých kultur v Pucara. Dále incké město a archeologické naleziště v Racqchi a nakonec úchvatně vyzdobený kostelík v Andahuaylillas s typickým venkovským námestíčkem. Nakonec z náhorní planiny sjedete opět dolů do snesitelnější nadmořské výšky… „pouhých“ 3.800 m n. m.. Po příjezdu do Cuzca se ubytujete v hotelu.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

7. den: STAROBYLÉ CUZCO
Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cuzca. Začnete brzy ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která Vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay. Odpoledne se podíváte na centrum města. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Nemůžete nenavštívit chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí.
Stravování v ceně: snídaně / oběd

8. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - svět mezi Machu Picchu a Cuzcem
Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Čeká vás působivá cesta do hlubokého údolí kde se nachází jeden z divů inckého světa - kolosální incké terasy v Moray. Pak se vydáte do Maras, která je známá svými solnými doly. Krása jeho více než 3000 solných jezírek kontrastuje s majestátností údolí. Po obědě vás čeká opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s chrámem Deseti oken a s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit.
Stravování v ceně: snídaně, oběd

9. den: MACHU PICCHU
Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno cesta vlakem do Aguas Calientes a pak komentovaná prohlídka s průvodcem v Machu Picchu. Volný čas na na fotografování a toulky po terasách. Pozdě odpoledne přesun do hotelu v Cuzcu.
Stravování v ceně: snídaně

10. den ODLET DO AMAZONIE
Přelet do amazonského Puerto Maldonado, a následně platba po řece Madre de Dios do lodže Inkaterra Hacienda Concepción. Cestou uvidíme krásné scenérie a cestou snad zahlédnete některé z druhů zvířat, které se vyskytují poblíž řeky. Vychutnejte si oběd formou bufetu z ekologických surovin a domorodých chutí. Pokračujeme pěší túrou po stezkách známých jako "Trochas Concepción", kde objevíme a poznáme primární a sekundární deštný prales. Za soumraku se vydáme na exkurzi "Řeka v noci". Budeme se plavit po řece Madre de Dios a poznávat její ekosystém, amazonské potoky a chování noční fauny. Večeře a přenocování v lodži.
Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

11. den: JEZERO SANDOVAL - VYHLÍDKA NA KORUNY STROMŮ - SKRYTÝ DEŠTNÝ PRALES
Připravíme se na dlouhou procházku národní rezervací Tambopata směrem k jezeru Sandoval. Seznámíme se s prací na ochraně divoké přírody v rezervaci a se vznikem jezera. Budeme jezdit na kánoi a snažit se zpozorovat zvířata jako vydru obrovskou, makaky, vřešťany, kapucíny, kajmany černé a jednu z největších sladkovodních ryb na světě - paiche. Odpoledne se připravíme na procházku po korunách stromů a výpravu za anakondami. Vystoupáme na jednu ze dvou 30metrových věží a přejdeme 7 visutých mostů spojujících koruny stromů ve výšce 28 metrů. Vychutnáme si majestátní výhledy a využijeme příležitosti pozorovat tukany rudokrké, kolibříky, opice veverky a lenochody tříprsté. V noci se připravíme na dobrodružství s názvem "Skrytý deštný prales", kde budeme zkoumat amazonský deštný prales a následně noční faunu. Večeře a přenocování v lodži.
Stravování v ceně: snídaně, oběd, večeře

12. den: ODLET DOMŮ
Po snídani nás čeká rozloučení s Amazonii a odlet přes Limu zpět do Evropy.

13. den: PŘÍLET
Návrat zpět na domovské letiště.

Cena zahrnuje

* Mezinárodní letenku v nejlevnější knihovací třídě s kabinovým zavazadlem (odbavené zavazadlo - velký kufr do podpalubí - je za příplatek)
* letenku Cuzco - Arequipa a Cuzco - Puerto Maldonado - Lima v optimální knihovací třídě s kabinovým zavazadlem
* letištní poplatky a palivové příplatky
* ubytování v hotelech střední kategorie
* stravování: snídaně + další stravování uvedeného v popisu cesty
* všechny výlety a dopravu dle programu s českým průvodcem
* vstupy do památek dle programu (základní vstupné), včetně povolení na Machu Picchu
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

* zdravotní pojištění
* spropitné místním průvodcům a řidičům (cca 10-15 USD na osobu a den) - není povinné

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele - Poznávací zájezdy | Peru

Exkluzivní Peru - pro náročné cestovatele

12

Poznejte Peru v maximálním komfortu s privátním průvodcem, luxusním ubytováním i treky krajinou, která vás vezme za srdce.
Tento exkluzivní program připravujeme a upravujeme na míru pouze vážným zájemcům o nadstandardní služby, to je i důvod proč zde neuvádíme cenu. Ta je závislá na službách, ubytování, nebo i dopravě v business třídě, které si budete přát do programu zahrnout. Celý program, včetně termínu i délky cesty lze upravit. Pro detailní nabídku nás, prosím, kontaktujte.

Detail Termíny a ceny +
Peru: Inca Trail - Poznávací zájezdy | Peru

Peru: Inca Trail

32 500 Kč 7

Andský trek po inckých cestách

Na Machu Picchu se lze dostat mnoha způsoby, ale žádný z nich není lepší než Incká stezka, jedna z nejznámějších turistických tras na světě. Připravte se prožít životní dobrodružství při čtyřdenní chůzi srdcem And. Putujte mlžnými lesy a po stezkách budovaných Inky před dávnými staletími, abyste mohli spatřit světoznámé archeologické památky a majestátní výhledy. Tato trasa je nezapomenutelným zážitkem, který vám dlouho zůstane v paměti.

Nabídka letecké dopravy do Limy a do Cuzca na vyžádání. Možnost individuální úpravy termínu i programu, např. spojení s dalšími lokalitami a výlety. Určitě Vám ale doporučujeme přidat minimálně jeden den navíc pro pobyt v Cuzcu - toto nádherné město si to bezpochyby zaslouží.
Detaily v kanceláři Marco Polo.


Detail Termíny a ceny +
To nejlepší z Peru s českým průvodcem - Český průvodce Poznávací zájezdy | Peru

To nejlepší z Peru s českým průvodcem

95 900 Kč 9

Cestujte v malé skupince jen 6-8 lidí se zkušeným českým průvodcem, který bude zároveň vaším skvělým parťákem, překladatelem a tím, kdo vám pomůže se zorientovat v náročném prostředí incké nebo španělské kultury kultury a mnoha dalších národů, které v dnešním Peru zanechaly své nesmazatelné stopy.

Proč do Peru s CK Marco Polo?
- exklusivní malá skupinka jen do 8 osob. Vždy jste v kontaktu s průvodcem, můžete poslouchat jeho vyprávění a užít si krásu této jedinečné země. Cestování ve velkých skupinách naprosto degraduje zážitky a poznávání s - námi si ale odvezete jen hezké vzpomínky.
- máme oficiální licencovaného průvodce. Nestane se vám to co je zvykem u mnoha českých CK, kdy je průvodce bez licence, s rizikem vyhoštění ze země, a provázení na "tajno a potichu", aby nedošlo k odhalení.
- naprosto perfektně zorganizovaný program, s cestováním, při kterém se nebudete nudit.
- velmi kvalitní ubytování i bez nutnosti připlácet si za luxusní hotely.
- skoro každý den min. polopenze
- takřka vše v ceně. Nečeká vás žádné nečekané překvapení ve formě dodatečných úhrad za vstupy a povolení. Na místě platíte jen část stravování (večeře a některé obědy).

Detail Termíny a ceny +
loading