facebook

Přehled safari parků v Ugandě

Uganda je skvělou destinací pro pozorování divoké zvěře v pralese i savaně.

Určitě si nenechte ujít trekking za gorilami v národních parcích Bwindi Impenetrable nebo Mgahinga Gorilla, zatímco šimpanze můžete snadno spatřit v národním parku Kibale a na několika dalších místech. Národní parky Queen Elizabeth a Murchison Falls nabízejí nádherná safari v savaně s dobrým pozorováním divoké zvěře, stejně jako vzdálenější národní park Kidepo Valley.

 

Národní parky v Ugandě jsou specifické především svým bohatým a rozmanitým ekosystémem. Tato rozmanitost zahrnuje například hory, pralesy, savany, řeky a jezera, což dává národním parkům v Ugandě zvláštní charakter. V některých parkách můžete vidět některé z nejohroženějších druhů zvířat na světě, jako jsou horské gorily, které žijí v Národním parku Bwindi Impenetrable a Mgahinga Gorilla, nebo šimpanzi v Národním parku Kibale.

 

Další zvláštností národních parků v Ugandě je, že se v mnoha z nich provádí úspěšné programy na ochranu zvířat a obnovu jejich přirozeného prostředí. To zahrnuje například programy na ochranu goril, slonů a dalších velkých savců, kteří jsou ohroženi pytláctvím a ztrátou přirozeného prostředí.
 

Kromě toho jsou národní parky v Ugandě také vynikajícím místem pro pozorování ptáků. Uganda má více než 1 000 druhů ptáků, což je více než v jakékoliv jiné africké zemi. Národní parky v Ugandě nabízejí mnoho příležitostí pro pozorování vzácných a krásných druhů ptáků, včetně turaků, kolibříků a jeřábů.

Celkově jsou národní parky v Ugandě důležitým přírodním dědictvím a turistickou atrakcí, která přitahuje milovníky přírody a ochrany životního prostředí z celého světa.
Uganda má celkem 10 národních parků. Jsou to:
 

Národní park Bwindi Impenetrable
Národní park Kibale
Národní park Kidepo Valley
Národní park Lake Mburo
Národní park Mgahinga Gorilla
Národní park Mount Elgon
Národní park Murchison Falls
Národní park Queen Elizabeth
Národní park Rwenzori Mountains
Národní park Semuliki

Tyto parky nabízejí pestrou škálu přírodních krás a jsou domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, lvové, gepardi a mnoho dalších.

Plusy safari v Ugandě

Jedno z mála míst, kde lze spatřit ohrožené horské gorily.

Spojte pozorování primátů s klasickým safari v savaně

Dobrá rovnováha mezi aktivitami ve vozidle, na lodi a pěšky

Vynikající pozorování ptáků

Krásné scenérie

Mínusy safari v Ugandě

Velká pětka není tak snadno k vidění jako v některých jiných safari zemích

Relativně dlouhá doba jízdy mezi parky po špatných silnicích

 

Sdílení

Poslední články

Botswana_delta Okavango_moremi

Moremi – safari rezervace v Deltě Okavango v Botswaně – informace

Království divočiny v srdci Botswany

Rezervace Moremi v deltě řeky Okavango je jednou z nejlepších afrických destinací pro pozorování divoké zvěře. Kromě mokřadů ji tvoří suchý poloostrov, který je vynikající pro klasická safari s projížďkou na koni a nabízí více možností pozorování divoké zvěře než výlety na mokoro (člunech).
Reserve jako opravdové království divokého života. Rezervace je domovem rozmanité a hojné fauny, včetně slonů, levhartů, gepardů, nosorožců, buvolů a mnoha dalších druhů. Je to místo, kde příroda vládne a divoký život ožívá ve své nejautentičtější podobě.

ihoafrická-republika-safari-MalaMala-

MalaMala – safari park v Jihoafrické republice – informace

Exklusivní safari s jednou z nejdelších historií na jihu Afriky. 

MalaMala je nezávislá soukromá rezervace, která na východě hraničí s Krugerovým národním parkem a na ostatních stranách s rezervací Sabi Sand. V 60. letech 20. století se stala průkopníkem v oblasti soukromých rezervací a nabízí jedno z nejlepších pozorování divoké zvěře v Africe, kde lze snadno a kvalitně pozorovat zejména velkou pětku a leoparda.

Zimbabwe-safari-Mana-Pools

Mana Pools – safari park v Zimbabwe – informace

Jeden z nejzajímavějších národních parků na jihu Afriky.

Národní park Mana Pools, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, je nedotčená divočina na řece Zambezi. Park se obvykle prozkoumává na kánoích nebo pěšky, jedinečně se nabízí jako aktivity s průvodcem nebo bez něj a je atraktivní zejména pro milovníky dobrodružství. Vyskytují se zde čtyři z Velké pětky.

Uganda-Semuliki

Které safari parky v Africe jsou pro rok 2023 nejlepší?

10 nejvíce doporučovaných safari parků v Africe pro rok 2023 

Společnost Marco Polo Int. připravuje cesty na safari více než 25 let a v mnoha zemích Afriky máme dlouholeté partnery, kteří mají klienty z celého světa. Spolu s partnery jsme provedli analýzu s cílem určit, které safari parky v Africe pokládají klienti za nejlepší a doporučují je v roce 20223 rozhodně navštívit.

To, že zvítězil národní park Serengeti, nás moc nepřekvapilo (patřil mezi favority), ale překvapením určitě bylo druhé místo národního parku Mana Pools v Zimbabwe. Na třetím místě se umístila jihoafrická rezervace Mala Mala Game Reserve.

Zájezdy

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem -  -

Expedice v náklaďáku nejen za gorilami s anglickým průvodcem

12  /   od 59 500
Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem -  -

Safari v Ugandě - Cesta za gorilami s českým průvodcem

8  /   od 85 500
loading