facebook
6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce -

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

7 nocí od 99 500 Kč
Keňa, Poznávací zájezdy

6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta - český průvodce

Safari v centrální a severní části Keni je hodně specifické. Parky Samburu, Meru nebo Ol Pajeta se velmi liší od parků na jih od Nairobi. CK Marco Polo Int. patří k největším pořadatelům cest na safari do Keni (i dalších afrických zemí). Nabízíme cesty do celé řady národních parků a národních rezervací, s anglicky i česky mluvícími průvodci. Jen málo zájezdů na safari na našem trhu míří na severozápad Keni. Náš zájezd "6 parků – Jezera Naivasha a Nakuru, Hell´s Gate, Aberdare, Samburu a Ol Pejeta" míří právě tam a nabízí z velké části cestu po méně známých parcích.

Více informací o národním parku Lake Naivasha najdete ZDE
Více informací o národním parku Lake Nakuru najdete ZDE
Více informací o národní rezervaci Samburu najdete ZDE
Více informací o soukromé rezervaci  Ol Pejeta najdete ZDE

 

Zážitky, na které se můžete těšit

 • 6 parků a rezervací v během jednoho putování po Keni.
 • Velká šance na setkání s celou tzv. Velkou pětkou - nosorožec, slon, buvol, lev a levhart
 • Vysoká kvalita ubytování a stravování. Plná penze v ceně!
 • Velmi kvalitní terénní vůz
 • Všechny vstupy do národních parků a rezervací a záchranných stanic zařazených v programu v ceně
 • Pitná voda po celou dobu safari výjezdů v ceně
 • Plavba na lodi na jezeře Naivasha
 • Pěší stopování žiraf
Rezervujte zde

Kontaktujte nás

+420 222 314 666

Den 1. – Odlet z Prahy do Nairobi

Den 2. – Přílet do Nairobi a jezero Naivasha
Přílet do Nairobi v ranních hodinách, celní a pasové dobavení, setkání se zástupcem CK Marco Polo a transfer do hotelu blízko letiště na snídani. Po snídani odjezd k jezeru Naivasha. Cesta trvá něco málo přes dvě hodiny (125 km). 
K jezeru Naivasha přijedete v době oběda. Ubytujete se, poobědváte a chvilku si odpočinete. Odpoledne se vydáte na jezero. Nasednete na loďku a poplujete podél břehu a budete pozorovat hrochy a další zvířata a celou řadu ptáků.
Fakultativně – doporučujeme: Můžete navštívit Crescent Island a prožít na něm pěší safari. Na ostrově žije několik druhů antilop, pakoně, buvoly a žirafy. Přiblížit se k nim pěšky na dosah je opravdu velký zážitek.
Večeře a nocleh u jezera Naivasha.

Den 3. – Od jezera Naivasha k jezeru Nakuru – se zastávkou v Hell´s Gate
Snídaně u jezera Naivasha. Po snídani odjedete do Hell´s Gate pro safari (po dohodě je možné fakultativně i pěší safari, popř. safari na kole). Po návštěvě Hell´s Gate odjedete k jezeru Nakuru (80,5 km, cca 2 hodiny jízdy).
Po cestě můžeme fakultativně (uhradíte jen vstupné do parku – 47 USD) navštívit jezero Elementaita, kam se přesunula část plameňáků z jezera Nakuru. U jezera se smí vystoupit z vozu a projít po břehu jezera, blízko plameňáků.
Po příjezdu do hotelu u jezera Nakuru se ubytujete a poobědváte. Odpoledne vyrazíte na safari v oblasti jezera Nakuru. Jezero bývalo vyhlášené velkými hejny plameňáků, ale v poslední době zde plameňáci téměř nejsou. V jezeře se totiž zvedla hladina a plameňáci potřebují velmi mělkou vodu. Většina se přesunula na blízké jezero Elementaita, popřípadě do Tanzanie na jezero Natron. Dnes se k jezeru Nakuru jezdí hlavně kvůli nádherné krajině, množství antilop, vodních ptáků a několika rodinám nosorožců.
Večeře a nocleh u jezera Nakuru

4. den – Od jezera Nakuru do Aberdare do ranče Solio
Po snídani u jezera Nakuru se vydáte na severovýchod do chráněné oblasti Solio Conservancy na Solio Ranch. Solio Ranch se nachází v Aberdare Range, v Keni. Jedná se o jednu z největších a nejvýznamnějších farmových usedlostí v Keni, která se rozkládá na ploše více než 180 km2.
Solio Ranch je známý jako jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých zvířat v Keni, jako jsou nosorožci, pštrosi, antilopy, gepardi, hyeny, lvi a další. Ranch se také vyznačuje svou úspěšnou ochranou nosorožců, kteří jsou zde vysazováni a chováni, aby se zvýšila populace těchto ohrožených zvířat.
Ubytujete se v nádherné Rhino Watch Lodge 4*a poobědváte. Po krátkém odpočinku vyjedete na safari. Do lodge se vrátíte před setměním na večeři.

Den 5. – Žirafí záchranná stanice a přejezd do Samburu
Po snídani přejedete do žirafí záchranné stanice a projdete se v přírodě, jen pár kroků od žiraf. V této rezervaci můžete vidět Rothschildovy žirafy. Dozvíte se mnoho detailů ze života žiraf. Je to nádherná zkušenost.
Po prohlídce se vydáte dál na sever (200 km, cca 5 hodin). Pojedete krásnou krajinou na úpatí nejvyšší hory Keni Mt Kenya (5 636 m n.m.), mnoha zajímavými místy. Po poledni dorazíte do Samburu, ubytujete se, naobědváte a trochu si odpočinete.
Kolem 16 hodiny vyrazíte na safari do národního parku Samburu. Národní park Samburu je jedním z nejkrásnějších národních parků v Keni a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Park se nachází v suché a aridní oblasti a nabízí jedinečnou příležitost vidět zvířata, která se jinde nevyskytují. Před setměním návrat do kempu, večeře a nocleh.

Den 6. – Celodenní safari v národním parku Samburu
Dnes se vydáme po stopách zebr Grévyho a gazel Gerenuků a žiraf síťovaných. Budete se pohybovat v povodí řeky Ewaso Nyiro, která je rájem slonů a buvolů a v žije tu i hodně predátorů. Oběd si povezete s sebou formou balíčku.
Pozdě odpoledne se vrátíte do kempu. Večeře a nocleh v kempu.

Den 7. – Ze Samburu do Ol Pejeta
Po snídani se vydáte zpět na jih do chráněného území Ol Pejeta (140 km, necelé 3 hodiny jízdy). Po příjezdu do Ol Pejeta zažijete safari v této velmi zajímavé lokalitě. Ol Pejeta patří k největším ochráncům nosorožců na světě a právě pozorování nosorožců je hlavním cílem návštěvy. V Ol Pejeta je ale vedle nosorožců i velké množství dalších zvířat a ptáků.
Po safari se ubytujete a poobědváte. Po obědě vás čeká návštěva záchranné stanice pro šimpanze.
V rezervaci Ol Pejeta v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze, která se nazývá Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary. Tato stanice byla založena v roce 1993 a jejím hlavním úkolem je poskytnout útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.
Večeře v hotelu a nocleh
Fakultativně : Noční safari
Díky soukromému statutu Ol Pejeta Conservancy můžeme nabídnout noční vyjížďky za zvěří, což je aktivita, která není dostupná ve většině národních parků a rezervací v Keni. Noční projížďka nabízí návštěvníkům možnost poznat Ol Pejeta Conservancy "po zavírací době". S pomocí filtrovaného bodového světla lze při těchto projížďkách pozorovat neobvyklá noční zvířata, včetně predátorů, mangust běloocasých, koček karakalů a možná i lišek netopýřích. Lvi, kteří přes den často spí, jsou v noci často aktivní, a občas i nepolapitelní levharti.

Den 8. – Ol Pejeta a Nairobi
Před svítáním budíček a odjezd na ranní safari do parku Ol Pejeta. Hlavním cílem jsou opět nosorožci, ale protože v parku žije celá tzv. Velká pětka (nosorožec, slon, buvol, lev a levhart), je šance vidět další vzácná zvířata.
Po safari návrat do hotelu na snídani a odpočinek. Před polednem odjezd do Nairobi (212 km, téměř 4 hodiny jízdy). Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.

9. den - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy

Cena zahrnuje

Letenku na trase Praha - Nairobi - Praha v nejnižší knihovací třídě v ceně max. 19 000,- vč. tax a odbaveného zavazadla

1x ubytování v oblasti jezera Naivasha (Lake Naivasha Coutry Club 4* nebo obdobné)
1x ubytování v oblasti jezera Nakuru (Lake Nakuru Sopa Lodge 4* nebo obdobné)
1x ubytování v oblasti Aberdare Solio Ranch (Rhino Watch Lodge 4* nebo obdobné)
2x ubytování v oblasti NP Samburu (Ashnil Samburu Camp 4* nebo obdobné)
1x ubytování v oblasti Ol Pajeta (Sweetwater Serena Camp 4* nebo obdobné)
1x ubytování v Nairobi (Four Point by Sheraton 4* nebo obdobné)

Všechny jízdy 4x4 Land Cruisem s anglicky mluvícím řidičem
Vstupy do všech parků a rezervací v rámci programu
1x výlet na člunu v oblasti jezera Naivasha
1x celodenní výlet do NP Nakuru
1x návštěva NP Hell´s Gate
1x safari v Solio Concervancy
1x návštěva žirafí záchranné stanice
1x odpolední safari v NP Samburu
1x celodenní safari v NP Samburu
1x safari v Ol Pajeta
1x návštěva záchranné stanice šimpanzů
Plnou penzi (začíná snídaní a končí snídaní)
Česky mluvící průvodce
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění pro případ insolvence
Zákonný odvod do garančního fondu

Cena nezahrnuje

Vízum (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Připojištění
Spropitné 10 USD na osobu a den na safari
Nápoje na safari (kromě pitné vody v autě)
Pěší safari u jezera Naivasha (33 USD)
Osobní výdaje

Den 1. Odlet z Prahy
Den 2. - Přílet do Nairobi a jezero Naivasha

Marco Polo a transfer do hotelu blízko letiště na snídani. Po snídani odjezd k jezeru Naivasha. Cesta trvá něco málo přes dvě hodiny (125 km). 

K jezeru Naivasha přijedete v době oběda. Ubytujete se, poobědváte a chvilku si odpočinete. Odpoledne se vydáte na jezero. Nasednete na loďku a poplujete podél břehu a budete pozorovat hrochy a další zvířata a celou řadu ptáků.

Fakultativně – doporučujeme: Můžete navštívit Crescent Island a prožít na něm pěší safari. Na ostrově žije několik druhů antilop, pakoně, buvoly a žirafy. Přiblížit se k nim pěšky na dosah je opravdu velký zážitek.

Večeře a nocleh u jezera Naivasha.  

Snídaně - oběd - večeře

Lake Naivasha Country Club 4*


Den 3. - Hell´s Gate a jezero Nakuru

Snídaně u jezera Naivasha. Po snídani odjedete do Hell´s Gate pro safari (po dohodě je možné fakultativně i pěší safari, popř. safari na kole). Po návštěvě Hell´s Gate  odjedete k jezeru Nakuru (80,5 km, cca 2 hodiny jízdy). 

Po cestě můžeme fakultativně (uhradíte jen vstupné do parku – 47 USD) navštívit jezero Elementaita, kam se přesunula část plameňáků z jezera Nakuru. U jezera se smí vystoupit z vozu a projít po břehu jezera, blízko plameňáků.

Po příjezdu do hotelu u jezera Nakuru se ubytujete a poobědváte.  Odpoledne vyrazíte na safari v oblasti jezera Nakuru. Jezero bývalo vyhlášené velkými hejny plameňáků, ale v poslední době zde plameňáci téměř nejsou. V jezeře se totiž zvedla hladina a plameňáci potřebují velmi mělkou vodu. Většina se přesunula na blízké jezero Elementaita, popřípadě do Tanzanie na jezero Natron. Dnes se k jezeru Nakuru jezdí hlavně kvůli nádherné krajině, množství antilop, vodních ptáků a několika rodinám nosorožců. 

Večeře a nocleh u jezera Nakuru

Snídaně - oběd - večeře

Lake Nakuru Sopa Lodge 4*


Den 4. - Od jezera Nakuru do Solia Conservancy

Po snídani u jezera Nakuru se vydáte na severovýchod do chráněné oblasti Solio Conservancy na Solio Ranch.  Solio Ranch se nachází v Aberdare Range, v Keni. Jedná se o jednu z největších a nejvýznamnějších farmových usedlostí v Keni, která se rozkládá na ploše více než 180 km2.

Solio Ranch je známý jako jedno z nejlepších míst pro pozorování divokých zvířat v Keni, jako jsou nosorožci, pštrosi, antilopy, gepardi, hyeny, lvi a další. Ranch se také vyznačuje svou úspěšnou ochranou nosorožců, kteří jsou zde vysazováni a chováni, aby se zvýšila populace těchto ohrožených zvířat.

Ubytujete se v nádherné Rhino Watch Lodge  4*a poobědváte. Po krátkém odpočinku vyjedete na safari. Do lodge se vrátíte před setměním na večeři.

Snídaně - oběd - večeře

Rhino Watch Lodge 4*


Den 5. - Žirafí záchranná stanice a NR Samburu

Po snídani přejedete do žirafí záchranné stanice a projdete se v přírodě, jen pár kroků od žiraf. V této rezervaci můžete vidět Rothschildovy žirafy. Dozvíte se mnoho detailů ze života žiraf. Je to nádherná zkušenost.

Po prohlídce se vydáte dál na sever (200 km, cca 5 hodin). Pojedete krásnou krajinou na úpatí nejvyšší hory Keni Mt Kenya (5 636 m n.m.), mnoha zajímavými místy. Po poledni dorazíte do Samburu, ubytujete se, naobědváte a trochu si odpočinete.

Kolem 16 hodiny vyrazíte na safari do národního parku Samburu. Národní park Samburu je jedním z nejkrásnějších národních parků v Keni a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Park se nachází v suché a aridní oblasti a nabízí jedinečnou příležitost vidět zvířata, která se jinde nevyskytují. Před setměním návrat do kempu, večeře a nocleh.

Snídaně - oběd - večeře

Ashnil Samburu Camp 4*plus


Den 6. - Celodenní safari v NR Samburu

Dnes se vydáme po stopách zebr Grévyho a gazel Gerenuků a žiraf síťovaných. Budete se pohybovat v povodí řeky Ewaso Nyiro, která je rájem slonů a buvolů a v žije tu i hodně predátorů. Oběd si povezete s sebou formou balíčku. 

Pozdě odpoledne se vrátíte do kempu. Večeře a nocleh v kempu.

Snídaně - oběd - večeře

Ashnil Samburu Camp 4*plus


Den 7. - Ze Samburu do Ol Pejeta

Po snídani se vydáte zpět na jih do chráněného území Ol Pejeta (140 km, necelé 3 hodiny jízdy). Po příjezdu do Ol Pejeta zažijete safari v této velmi zajímavé lokalitě. Ol Pejeta patří k největším ochráncům nosorožců na světě a právě pozorování nosorožců je hlavním cílem návštěvy. V Ol Pejeta je ale vedle nosorožců i velké množství dalších zvířat a ptáků.

Po safari se ubytujete a poobědváte.  Po obědě vás čeká návštěva záchranné stanice pro šimpanze.

V rezervaci Ol Pejeta v Keni se nachází záchytná stanice pro šimpanze, která se nazývá Sweetwaters Chimpanzee Sanctuary. Tato stanice byla založena v roce 1993 a jejím hlavním úkolem je poskytnout útočiště pro šimpanze, kteří byli zachráněni z nelegálního obchodu s divokými zvířaty nebo z míst, kde byli drženi v zajetí.

Večeře v hotelu a nocleh

Fakultativně : Noční safari

Díky soukromému statutu Ol Pejeta Conservancy můžeme nabídnout noční vyjížďky za zvěří, což je aktivita, která není dostupná ve většině národních parků a rezervací v Keni. Noční projížďka nabízí návštěvníkům možnost poznat Ol Pejeta Conservancy "po zavírací době". S pomocí filtrovaného bodového světla lze při těchto projížďkách pozorovat neobvyklá noční zvířata, včetně predátorů, mangust běloocasých, koček karakalů a možná i lišek netopýřích. Lvi, kteří přes den často spí, jsou v noci často aktivní, a občas i nepolapitelní levharti.

Snídaně - oběd - večeře

Sweetwaters Serena Camp 4* plus


Den 8. - Safari v Ol Pejeta a odjezd do Nairobi

Před svítáním budíček a odjezd na ranní safari do parku Ol Pejeta. Hlavním cílem jsou opět nosorožci, ale protože v parku žije celá tzv. Velká pětka (nosorožec, slon, buvol, lev a levhart), je šance vidět další vzácná zvířata.

Po safari návrat do hotelu na snídani a odpočinek. Před polednem odjezd do Nairobi (212 km, téměř 4 hodiny jízdy). Do Nairobi přijedeme kolem páté hodiny odpoledne a ubytujeme se v hotelu nedaleko letiště. Máme tedy pár hodin odpočinku, možnost sprchy a můžeme si zajít na večeři do hotelové restaurace (večeře není v ceně). Dle času odletu následuje transfer na letiště a odlet s přestupem do ČR.

Snídaně

Four Points by Sheraton 4plus*


Den 9. - Odlet z Nairobi a přílet do Prahy

CK Marco Polo Int.
+420 222 314 666
Po - Pá 8:30 - 17:00
info@marco-polo.cz
Petrská 1551/23, 11000 Praha 1-Nové Město
IČO: 28086953
DIČ: CZ28086953
Bankovní spojení: Unicredit Bank a.s.
Číslo b. účtu: 138 788 3825 / 2700

Podobné produkty

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce. - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Ve stínu Kilimanjara - Dovolená na safari v Keni a pobyt u moře - 4 noci safari a 6 nocí u moře.Český průvodce.

93 900 Kč 10

Prázdniny v Africe ! Zní to jako klukovský sen? Bývalo to snem snad každého kluka. Dnes je jiná doba a děti jsou mnohem více upnuté ke svým počítačům a mobilům a sny o Africe jsou spíš výjimkou. Jen do chvíle, než vystoupí z letadla a uvidí terénní vůz a nadechnou se afrického vzduchu. A při prvním setkání s divokou zvěří se stará dobrá klukovská duše prodere na povrch. Pro děvčata to platí úplně stejně.
Dopřejte svým dětem tohle probuzení a sobě radost z toho, že si odnesou zážitek na celý život.

Mohutná hora Kilimanjaro je symbolem Afriky a dominantou, která se tyčí nedaleko národního parku Amboseli. Vidět ji za svítání, nebo při západu slunce bere dech. A když u toho ještě asistuje stádo slonů, do srdce se vám vtiskne zážitek, na který nezapomenete celý život.
Vynikající lodže, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty, skvělé jídlo a na konci cesty odpočinek u moře.
A v neposlední řadě český průvodce, zaměstnanec naší CK Marco Polo, který bude s Vámi po celou dobu safari.

Důvody proč navštívit Amboseli

* Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
* Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
* V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy

Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Důvody proč navštívit Tsavo West

* Skvělé místo pro život divokých zvířat
* Velká pestrost divoké zvěře
* Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
* Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Pobyt u moře

* Diani Sea Resort 4* je klidný středně velký hotel, neočekávejte však okázalý luxus. Hotel je určený spíše pro méně náročné klienty, které potěší krásná pláž, dobré jídlo a vstřícný personál.
* V případě zájmu jsme schopni nabídnout i jiný hotel, který uspokojí i náročnější klienty. Nabídka jiné hotelu je na vyžádání.Detail Termíny a ceny +
Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce - Safari v Keni s Marco Polo_Amboseli Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Tři národní parky - tři odlišné tváře safari (Amboseli, Tsavo West a Tsavo East) - český průvodce

73 500 Kč 5

Safari v Keni má mnoho podob.V různých ročních obdobích je na různých místech Keni jiné počasí a je vhodné cestovat do jiných parků. Východní část Keni kopíruje počasí na pobřeží Keni, je tady nejlepší počasí v prvních třech měsících roku. I dalších měsících se dá do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East cestovat, snad kromě května, kdy bývají velmi silné deště.

Všechna naše ubytování jsou špičková zařízení, ověřená mnoha našimi klienty a našimi častými návštěvami. Klientů Marco Polo si tu velmi váží a všechen personál vám to dá znát svou péčí.

Důvody proč navštívit Tsavo West

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY (šance potkat nosorožce je ale velmi malá)
Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.
Nejlepší období k návštěvě Tsavo West po celý rok, kromě od druhé poloviny dubna do poloviny května.
Určitě nevhodné období návštěvyKvěten

Přečtěte si mnohem víc praktických informací o národním parku Tsavo West a o jeho historii - ZDE

Důvody proč navštívit Tsavo East

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY
Žije zde celá řada velkých sloních samců
Velmi vysoká šance potkat lvy

Navštívit Tsavo East můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East je po celý rok, kromě od druhé poloviny dubna do konce května.
Určitě nevhodné období návštěvyKVĚTEN

Důvody proč navštívit Amboseli

Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi
Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli je po celý rok, kromě od konce dubna do poloviny května (silný déšť)
Určitě nevhodné období návštěvyKVĚTEN

Detail Termíny a ceny +
Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem - Safari v Keni_Masai Mara Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Putování za velkou pětkou v Masai Mara a jezera Nakuru a Naivasha - s českým průvodcem

82 900 Kč 6

Safari v Africe je nezapomenutelný zážitek. Vydat se na safari můžete v mnoha zemích – v Jihoafrické republice, v Botswaně, v Namibii, v Zimbabwe, v Zambii, v Tanzanii a v dalších zemích. Jedním ze symbolů afrického safari je ale bezesporu Národní rezervace Masai Mara v Keni. Unikátní místo (podobný je jen park Serengeti v Tanzanii).

Naše Putování za velkou pětkou vám dává velikou šanci potkat mnoho zajímavých zvířat a ptáků, včetně tzv. Velké pětky - buvola, slona, lva, levharta a nosorožce. Navštívíte jezero Naivasha s kolonií hrochů, jezero Nakuru s nosorožci a vyhlášenou reservaci Masai Mara.Detail Termíny a ceny +
Safari ve třech parcích s možností prodloužení u moře - Český průvodce Poznávací zájezdy | Keňa

Safari ve třech parcích s možností prodloužení u moře

78 500 Kč 6

Safari v Keni má mnoho podob. V různých ročních obdobích je na různých místech Keni jiné počasí a je vhodné cestovat do jiných parků. Východní část Keni kopíruje počasí na pobřeží Keni, je tady nejlepší počasí v prvních třech měsících roku. I dalších měsících se dá do Amboseli, Tsavo West a Tsavo East cestovat, snad kromě května, kdy bývají velmi silné deště.

Všechna naše ubytování jsou špičková zařízení, ověřená mnoha našimi klienty a našimi častými návštěvami. Klientů Marco Polo si tu velmi váží a všechen personál vám to dá znát svou péčí.

Důvody proč navštívit Tsavo West

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY (šance potkat nosorožce je ale velmi malá)
Možnost návštěvy pramenů Mzima Springs
Díky vzrostlé buši je v Tsavo West velké množství druhů ptáků

Navštívit Tsavo West můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.
Nejlepší období k návštěvě Tsavo West po celý rok, kromě od druhé poloviny dubna do poloviny května.
Určitě nevhodné období návštěvy Květen

Důvody proč navštívit Tsavo East

Skvělé místo pro život divokých zvířat
Velká pestrost divoké zvěře, včetně kompletní VELKÉ PĚTKY
Žije zde celá řada velkých sloních samců
Velmi vysoká šance potkat lvy

Navštívit Tsavo East můžete prakticky po celý rok, kromě května, kdy opravdu hodně prší a řada cest je nesjízdných. Tzv. suché měsíce (červen až říjen a únor) jsou nejvhodnější pro pozorování zvířat u napajedel, krajina ale suchá. Ostatní měsíce patří do období tzv. krátkých dešťů. Mnoho druhů zvířat nepotřebuje navštěvovat napajedla, ale můžete je pozorovat v krajině. Ta je navíc zelená a vizuálně velmi zajímavá.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East je po celý rok, kromě od druhé poloviny dubna do konce května.
Určitě nevhodné období návštěvy KVĚTEN

Důvody proč navštívit Amboseli

Skvělé místo pro pozorování slonů, buvolů a hyen
Z tzv. VELKÉ PĚTKY můžete v Amboseli potkat 4 zástupce, chybí nosorožec
V zimních měsících je Amboseli rájem ptáků – migrují sem z celé severní Afriky i Evropy
Vyhněte se parku o víkendu, kdy sem míří velké množství návštěvníků z Nairobi
Amboseli patří k nejmenším národním parkům ve Východní Africe, ale přesto je velkým lákadlem. Hlavně díky své poloze na úpatí Kilimanjara a díky mokřadům, které milují sloni a buvoly. V období největších dešťů (květen) může ale většina cest výt nesjízdných a není tedy vhodné sem zamířit.

Nejlepší období k návštěvě Amboseli je po celý rok, kromě od konce dubna do poloviny května (silný déšť)
Určitě nevhodné období návštěvy KVĚTEN

Detail Termíny a ceny +
loading